Волейболните национали с шанс за финалите

Волейболистите от националния отбор на България са много близко до класиране за участие на финалите на Световната лига в Куритиба (4 - 9 юли). Какво обаче трябва да се случи в оставащите днес последни двубои от Група 1, за да може възпитаниците на Пламен Константинов да играят на футболния “Бешайда Арена”? България се нуждае от задължителна победа днес срещу домакина Аржентина от 01,10 часа (българско време). По-добрият вариант успехът ни да е с 3:0 или 3:1, но и успех с 3:2 също може да е достатъчен, за класиране на България на финалите.
Другото задължително условие е един от трите отбора, които в момента са пред националите в Общото временно класиране в Световната лига да загуби - Белгия, Русия или Полша.

Григор Димитров на полуфинал в Синсинати!

Григор Димитров победи японеца Юичи Сугита с 6:2, 6:1 и се класира за полуфиналите на турнира от сериите Мастърс в Синсинати. Най-добрият български тенисист доминираше тотално на корта и не остави шансове на съперника. Димитров проби още при първата възможност и поведе с 2:0, а до края не изпусна инициативата. Българинът направи нов пробив..

обновено на 19.08.17 в 09:51

Стартира смесения турнир по плажен волейбол „Beach Volley Varna open“

32 отбора при мъжете и 12 при жени /или над 80 души/ ще вземат участие в организирания от Община Варна турнир по плажен волейбол „Beach Volley Varna open“, които ще се проведе на южен плаж под ПК „Приморски” На 18-19 август /петък-събота/ 2017 г. Заявки за участие са подали отбори от Смолян, Кърджали, София, Добрич, Бургас и други градове и на..

публикувано на 18.08.17 в 09:48

Ботев срещу Ч.море

Отборите на Ботев (Пловдив) и Черно море отварят 6-ия кръг в Първа професионална лига. Двата тима играят днес в Коматево. Домакините вярват, че ще успеят да спрат устрема на варненци. Ботев има само 1 победа в актива си до момента, като мислеха повече за европейското си участие. Сега ситуацията е друга. Те искат да постигнат добро класиране в..

публикувано на 18.08.17 в 08:06

Гришо най-после се справи с Дел Потро

Григор Димитров за първи път в кариерата си победи Хуан Мартин дел Потро. Това стана в 6-я мач между двамата, 6:3, 7:5. Така той се класира за четвъртфиналите на тенис турнира от сериите “Мастърс” в Синсинати. Следващият съперник на Димитров ще бъде победителят от двойката Карен Хачанов и Юичи Сугита.

публикувано на 18.08.17 в 07:59

Убедителен Лудогорец

Лудогорец се справи със Судува в дебюта на новия наставник Димитър Димитров в Лига Европа. Шампионите се наложиха с 2-0 в първи мач от плейофния кръг на Лига Европа. Козмин Моци откри резултата в 61-та минута, а в 76-ата минута Върджил Мисиджан вкара втори гол.До края на срещата Лудогорец пропиля още няколко положения, а на два пъти и гредите спасиха..

публикувано на 18.08.17 в 07:58

Започна регистрацията на участниците в Регата Порт Варна за деца и юноши

От   17 до 20 август  2017г. “Яхт клуб Кап. Георги Георгиев – Порт Варна” ще бъде организатор и домакин на 42 издание на Регата Порт Варна 2017 за деца и юноши, за класовете Оптимист, Лазер 4.7 и 420. Тазгодишното издание на регатата, както и всички други състезания, организирани от клуба през 2017 година са посветени на 40 годишнината от..

обновено на 17.08.17 в 17:29

Наполи взе сериозен аванс в сблъсъка с Ница

Отборът на Наполи постигна домакинска победа с 2:0 над френския Ница в първи мач от плейофите за влизане в групите на Шампионската лига. Пред пълните трибуни на „Сан Паоло“ неаполитанци стигнаха до успеха след попадения на Дрис Мертенс в 13-ата минута и Жоржиньо от дузпа в 70-ата минута. Задачата на..

публикувано на 17.08.17 в 11:04