Португалия допусна реми за Купата на Конфедерациите

Европейският шампион Португалия стартира участието си на Купата на Конфедерациите с равенство - 2:2, с Мексико във втория двубой от Група "A" на надпреварата. Кристиано Роналдо и компания на два пъти повеждаха в резултата след попадения на Рикардо Куарешма (34') и Седрик Соарес (87'). Хавиер Ернандес (42') и Ектор Морено (91') обаче успяваха бързо да възстановят равенството, като вторият гол за мексиканците дойде в добавеното време на срещата, която се игра на "Казан Арена".
Португалският защитник Пепе ще остане завинаги в историята, след като негов гол срещу Мексико за Купата на Конфедерациите бе отменен от видеоасистент. Защитникът на Реал Мадрид прати топката в мрежата в 21-ата минута. Въпреки това, след консултация с главния видеоасистент реферът Нестор отмени попадението, защото топката е напуснала терена.
По този начин, за първи път в големите турнири е не е зачетен гол по подобен начин.
Чили победи Камерун с 2:0 в мач от група Б на турнира за Купата на конфедерациите. Артуро Видал и Едуардо Варгас донесоха трите точки за шампиона на Южна Америка на старта на турнира с голове през второто полувреме. Видеоасистент съдиите отново трябваше да се намесват в самия край на мача, а в спорната ситуация отново бе замесен Едуардо Варгас. Нападателят реализира попадение, а страничният съдия вдигна флага за засада. След изчакване на видеоповторението главният рефер посочи центъра и зачете гола.

Лудогорец излиза срещу Спортинг в Брага

Българският шампион Лудогорец пристигна в Португалия за предстоящия мач срещу Спортинг (Брага) от турнира Лига Европа. Двубоят е тази вечер от 22.05 часа българско време и ще бъде предаван пряко по БНТ1 и БНТ HD. Контузия остави бразилецът Густаво Кампаняро извън състава за предстоящия двубой. Лудогорец ще излезе на терена и без Върджил Мисиджан, при..

публикувано на 19.10.17 в 06:30

Черно море с втора победа в Суперлигата

Волейболният Черно море постигна втора победа в Суперлигата, след като надигра категорично като гост Миньор (Перник) с 3:0 (25:19, 25:19, 25:14) в мач от междинния 3-и кръг. Варненци са на 6-о място с 6 точки след 2 победи и 1 загуба, с колкото е и 7-ия Левски. Миньор остава на дъното, на последното 12-о място без победа. Най-полезни за Черно..

публикувано на 18.10.17 в 08:20

„ФЛАТ-АУТ” втори на шампионата по затворен маршрут

Варненският автомобилен спортен клуб „ФЛАТ-АУТ” завърши на второ място в отборното класиране в предпоследната надпревара от Шампионата по затворен маршрут и писта в Бургас. Варненските пилоти имаха успехи във всички серии. Шест автомобила от клуба се бориха за челните места в различните класове. В серията с най-многобройни участници – „Спорт”, в клас RC4,..

публикувано на 18.10.17 в 07:51

Поредна акция за спасение на ФК Спартак

Поредната акция за спасение на футболния Спартак във Варна се състоя тази вечер. Място на събитието бе площадчето до Общината. Бивши футболисти, ръководители на клуба, сипматизанти, треньори, приятели и представители на детско юношеската школа излязоха за да покажат, че искат Спартак да го има. Основният проблем е неяснотата с имотите на клуба, а може..

публикувано на 17.10.17 в 19:43

Фенове на Спартак играят мач пред Общината

В 18.00 ч днес на площада до Община Варна фенове на футболния Спартак демонстративно ще играят футбол. В мача ще участват ветерани и деца от детско-юношеската школа. За всички зрители ще има интересни изненади. Това е част  от поредните инициативr, които имат за цел спасяването на футболния клуб. Разговор с общински служители са водени по темата, но..

публикувано на 17.10.17 в 16:47

Шампионска лига, срещи днес

Днес ще се изиграят първите 8 мача от 3-ия кръг в груповата фаза на Шампионската лига.  Спартак (Москва) - Севиля Марибор - Ливърпул Манчестър Сити - Наполи Фейенорд - Шахтьор (Донецк) Монако - Бешиткаш РБ (Лайпциг) - Порто АПОЕЛ Никозия - Борусия (Дортмунд) Реал Мадрид - Тотнъм

публикувано на 17.10.17 в 08:18

Ботев Пд с труден успех

Ботев (Пловдив) записа трудна победа с 1:0 над Верея (Стара Загора) у дома. Единственото попадение реализира резервата Стивън Петков, в 67-ата минута. Срещата бе прекратена в 36-ата минута, тъй като единия от прожекторите изгасна. Реферът даде осем минути продължение на първата част. Домкините останаха с човек по-малко, като Здравко Илиев напусна терена..

публикувано на 17.10.17 в 08:13