Варненският клуб "Ч.море Елит" стана отборен шампион

Тенис клуб  Черно море – Елит стана отборен шампион на държавното първенство по тенис за момичета и момчета от 8 до 10 години. Шампионатът се проведе на кортовете на варненския клуб в Морската градина. На финала Черно море – Елит победи Шумен с 4:0. Варненският отбор не загуби нито един гейм на първенството.

Наградите връчи старши треньорът на  “Черно море – Елит“ и член на треньорския съвет на Българска федерация по тенис – Кристиян Илиев. Треньор на децата на Черно море – Елит е Юмер Юмеров.

print Отпечатай

Дерменджиев очаква тежки мачове

Старши треньорът на Лудогорец Георги Дерменджиев  замина за Израел във видимо добро насторение от Варна. В сряда българите от 20:00 часа играят първи мач от третия квалификационен кръг в ШЛ срещу Апоел (Беер Шева). Дерменджиев очаква тежки мачове с този тим. “ Ще направим всичко възможно, за да се представим по най-добрия начин и да играем плейоф...

публикувано на 24.07.17 в 11:42

Българките 8-ми на СП

Националният ни отбор за девойки до 20 години по волейбол остана на осмо място на СП в Мексико. В последния си мач състезателките на треньора Димо Тонев загубиха с 2:3 (16:25, 25:19, 25:19, 16:25, 9:15) гейма от тима на САЩ. Така България повтори класирането си от предишния мондиал . Титлата спечели а Китай, който на финала победи Русия с  3:0 (25:22,..

Веселин Топалов, Кубрат и Тервел Пулеви играха шахмат с млади шампиони в Албена

Спортните звезди Веселин Топалов и братята Кубрат и Тервел Пулеви играха шахмат с млади български шахматисти – европейски шампиони, във ваканционно селище Албена. От едната страна на шахматната дъска бе световният шампион Веселин Топалов, а срещу него се изправиха младите български шахматни звезди Момчил Петков и Диян Самуил Костов, подкрепяни и от..

публикувано на 24.07.17 в 08:06

Тупанков става спортен директор, Карагьозов ще води отбора

Виктор Карагьозов официално е новият наставник на ВК „Ч.море“-Варна. Треньорската промяна стана ясно още по време на срещите от Световната лига в морската столица. Карагьозов наследява на поста Юли Тупанков. Досегашният наставник на варненци става спортен директор и ще отговаря за ДЮШ на Ч.море. Идеята на клубното ръководство е да развива сериозно..

публикувано на 24.07.17 в 07:59

Демирева няма да участва на СП

Мирела Демирева изпусна и последната възможност да си извоюва прова да участва на СП в Лондон. Шампионатът стартира на 4 август, а нормативът бе 194 см. Българката участва на турнира в Хойсден-Золден (Белгия), но тя направи два успешни опита на 180 и на 184 см. На 188 см се провали в трите опита.

публикувано на 24.07.17 в 07:58

Завърши турнирът „Търговище 2017“

В  Търговище завърши  12-я международен бридж фестивал „Търговище 2017“. 26 двойки и 13 отбора си оспорваха наградите предоставени от фирмите „Роса“/Попово/ и „Стройкомерс“/Търговище/. Безспорни победители и в двата изиграни турнира-двойков и отборен-бяха състезателите от софийската формация „К1“ /национален отбор на България /Иван Нанев и Юлиян..

публикувано на 24.07.17 в 07:56

Злато за Ружди

Олимпийският ни шампион в тласкането на гюле от Рио Ружди Ружди спечели злато от Световно първенство на състезанието по лека атлетика за хора с увреждания в Лондон. Българинът постави и нов световен рекорд в дисциплината тласкане на гюле – 12.47 м.  Християн Стоянов спечели бронзовото отличие в дисциплината 1500 м.

публикувано на 21.07.17 в 15:41