Варненският клуб "Ч.море Елит" стана отборен шампион

Тенис клуб  Черно море – Елит стана отборен шампион на държавното първенство по тенис за момичета и момчета от 8 до 10 години. Шампионатът се проведе на кортовете на варненския клуб в Морската градина. На финала Черно море – Елит победи Шумен с 4:0. Варненският отбор не загуби нито един гейм на първенството.

Наградите връчи старши треньорът на  “Черно море – Елит“ и член на треньорския съвет на Българска федерация по тенис – Кристиян Илиев. Треньор на децата на Черно море – Елит е Юмер Юмеров.

Тежък мач за Лудогорец

Отборът на Лудогорец победи трудно Ботев (Пловдив) с 2:1 в мач от 9-ия кръг на Първа лига.  Лъчезар Балтанов от дузпа поведе гостите напред в резултат. В 48-ата минута Марселиньо изравни. В в 80-ата минута Игор Пластун вкара втори гол за успеха. Пластун изчисти топката от голлинията в даденото продължение, като спаси тима си от ново попадение.

публикувано на 19.09.17 в 08:11

Откриха Европейското първенство в Албена

В КК Албена откриха ЕП по бокс за юноши. Министър Кралев откри шампионата. Участват над 260 боксьори от 32 държави. Българският отбор: Ергюнал Себахти – 46 кг. Ясен Радев – 48 кг. Николай Атанасов-50 кг. Божидар Джуров – 52 кг. Пламен Янков – 54 кг. Иван Насков – 57 кг. Стилян Христов – 60 кг. Емирджан Мехмед – 63 кг. Николай Зафиров – 66 кг. Стоил..

публикувано на 19.09.17 в 08:00

„Чужденците“ извикани от Хубчев

Селекционерът на националния отбор на България Петър Хубчев обяви имената на футболистите, състезаващите се в чужди клубове, които са повикани за последните две световните квалификации срещу Франция на 7 октомври в София и с Люксембург на 10 октомври, като гости. Пламен Илиев (Астра, Румъния) Страхил Попов (Касъмпаша, Турция) Петър Занев (Амкар,..

публикувано на 19.09.17 в 07:58

Четвърти турнир "Одесос" във Варна

Във Варна утре започва 4-то международно издание на турнира по пожароприложен спорт „Одесос“.  Състезанието ще се проведе на стадион „Локомотив“. Официалното откриване е утре в 18.00 ч на Пристанище Варна, което е и новост за турнира. Участниците са от България, Чехия, Словакия, Молдова и Украйна. Състезателните дисциплини са преодоляване на щурмова..

публикувано на 18.09.17 в 13:40

Варненци с шампионски титли

В  Пловдив се проведе държаното отборно първенство по тенис на маса за ветерани с над двадесет отбора мъже и жени. Мъжете бяха разпределени в 4 възрастови групи с по трима състезатели: 40-49, 50-59, 60-69 и над 70. Жените в отбори с по две състезателки в две групи – под 50 и над 50 години. Отлично се представиха ТК „Морските дяволи“ Варна, като..

публикувано на 18.09.17 в 13:38

Министър Кралев награди победителите от междууниверситетска регата „Академика“

Министърът на младежта и спорта Красен Кралев награди победителите от Първата междууниверситетска регата „Академика“. Състезанието се организира от яхтклуб „Кап. Георги Георгиев – Порт Варна“ в акваторията на Варненския залив по проект „Ветроходна академия“ на Националната програма за изпълнение на младежки дейности по чл. 10а от Закона за хазарта за..

публикувано на 18.09.17 в 08:14

Лудогорец приема Ботев

Днес в 20:00 часа Лудогорец приема Ботев (Пловдив) в последния двубой от 9-ия кръг на Първа професионална лига. Шампионите ще играят за задължителна победа понеже изостават в класирането от ЦСКА. Ботев направи отличен мач с победа срещу Левски и се кани за нов успех днес.

публикувано на 18.09.17 в 08:04