Националите по плажен футбол с втори убедителен успех

Българският национален отбор по плажен футбол записа втори убедителен успех в четвъртия турнир от ЕВРОлигата, който се провежда в унгарския курорт Шиофок. След 10:5 над Дания вчера,  "лъвовете" разбиха Андора с 8:1. По този начин тимът ни почти сигурно си осигури участие във финалите на надпреварата, които ще се проведат в средата на септември. За там се класират първите победителите в групите и три отбора от заелите втори места във всички четири предварителни потока.
Възпитаниците на Симеон Христов показаха завидно ниво на сработеност и отборна игра, като можеха да вкарат още толкова попадения. Така националният ни отбор записа за първи път в историята си две поредни победи. Утре от 18 ч. тимът ни излиза в много важен двубой с домакините от Унгария, които по-късно днес ще търсят срещу Дания втория си успех в надпреварата.

Григор Димитров на полуфинал в Синсинати!

Григор Димитров победи японеца Юичи Сугита с 6:2, 6:1 и се класира за полуфиналите на турнира от сериите Мастърс в Синсинати. Най-добрият български тенисист доминираше тотално на корта и не остави шансове на съперника. Димитров проби още при първата възможност и поведе с 2:0, а до края не изпусна инициативата. Българинът направи нов пробив..

обновено на 19.08.17 в 09:51

Стартира смесения турнир по плажен волейбол „Beach Volley Varna open“

32 отбора при мъжете и 12 при жени /или над 80 души/ ще вземат участие в организирания от Община Варна турнир по плажен волейбол „Beach Volley Varna open“, които ще се проведе на южен плаж под ПК „Приморски” На 18-19 август /петък-събота/ 2017 г. Заявки за участие са подали отбори от Смолян, Кърджали, София, Добрич, Бургас и други градове и на..

публикувано на 18.08.17 в 09:48

Ботев срещу Ч.море

Отборите на Ботев (Пловдив) и Черно море отварят 6-ия кръг в Първа професионална лига. Двата тима играят днес в Коматево. Домакините вярват, че ще успеят да спрат устрема на варненци. Ботев има само 1 победа в актива си до момента, като мислеха повече за европейското си участие. Сега ситуацията е друга. Те искат да постигнат добро класиране в..

публикувано на 18.08.17 в 08:06

Гришо най-после се справи с Дел Потро

Григор Димитров за първи път в кариерата си победи Хуан Мартин дел Потро. Това стана в 6-я мач между двамата, 6:3, 7:5. Така той се класира за четвъртфиналите на тенис турнира от сериите “Мастърс” в Синсинати. Следващият съперник на Димитров ще бъде победителят от двойката Карен Хачанов и Юичи Сугита.

публикувано на 18.08.17 в 07:59

Убедителен Лудогорец

Лудогорец се справи със Судува в дебюта на новия наставник Димитър Димитров в Лига Европа. Шампионите се наложиха с 2-0 в първи мач от плейофния кръг на Лига Европа. Козмин Моци откри резултата в 61-та минута, а в 76-ата минута Върджил Мисиджан вкара втори гол.До края на срещата Лудогорец пропиля още няколко положения, а на два пъти и гредите спасиха..

публикувано на 18.08.17 в 07:58

Започна регистрацията на участниците в Регата Порт Варна за деца и юноши

От   17 до 20 август  2017г. “Яхт клуб Кап. Георги Георгиев – Порт Варна” ще бъде организатор и домакин на 42 издание на Регата Порт Варна 2017 за деца и юноши, за класовете Оптимист, Лазер 4.7 и 420. Тазгодишното издание на регатата, както и всички други състезания, организирани от клуба през 2017 година са посветени на 40 годишнината от..

обновено на 17.08.17 в 17:29

Наполи взе сериозен аванс в сблъсъка с Ница

Отборът на Наполи постигна домакинска победа с 2:0 над френския Ница в първи мач от плейофите за влизане в групите на Шампионската лига. Пред пълните трибуни на „Сан Паоло“ неаполитанци стигнаха до успеха след попадения на Дрис Мертенс в 13-ата минута и Жоржиньо от дузпа в 70-ата минута. Задачата на..

публикувано на 17.08.17 в 11:04