70 хиляди билета продадени за мача на Кобрата с Джошуа

Снимка: Reuters

Вече 70 хиляди билета са продадени за боксовия мач между Кубрат Пулев и Антъни Джошуа на 28 октомври на "Принсипалити Стейдиъм" в Кардиф, съобщи промотърът на британеца Еди Хърн. Двубоят бе официално обявен в края на миналата седмица, но интересът на британската публика е изключителен и вече по-голямата част от пропуските са изкупени. В мача с Джошуа, Кобрата ще има шанс да спечели световните титли на IBF и WBA в тежка категория. "Имахме още един невероятен ден в боксофиса, с което Антъни Джошуа затвърждава статута си на най-популярния боксьор в света. Подкрепата, която получава от британската публика, е невероятна и това е голяма част от успеха му. Феновете ще изкарат една страхотна вечер на 28 октомври и ние им благодарим за подкрепата", коментира Хърн пред Sky Sports.

Илиан Илиев губи петима "моряци" за мача с ЦСКА

Черно море ще бъде без петима основни играчи при гостуването си на ЦСКА-София. "Моряците" проведоха последната си тренировка във Варна преди петъчния мач с ЦСКА в София. Заниманието бе на стадион “Тича” във Варна, а след него треньорът Илиан Илиев определи групата за двубоя с “армейците”. В нея попадна юношата Лъчезар Йорданов, който заема мястото на..

публикувано на 21.02.18 в 18:07

В петък награждават призьорите за януари`2018

Този петък, 23.02.18 г ще се състои церемонията по награждаването на победителите в анкетата "Спортист на Варна" за месец януари`2018. Тържеството ще бъде в Юнашки салон от 10.30 ч. Очаквайте информация и много снимков материал. Радио Варна е дългогодишен медиен партньор на тази анкета.

публикувано на 21.02.18 в 15:46

Найден Найденов: "Наесен трябва да имаме мъжки отбор"

"Наесен трябва да имаме мъжки отбор. Аз и някой други момчета, които играем в други клубове ще сме в основата и ще разчитаме на голяма част от нашите юноши". Това каза главният треньор в клуба по водна топка "Варна" Найден Найденов. Юношите младша и старша възраст на клуба са сред най-добрите и ще спорят за титлата тази година. 13-годишните се представят..

публикувано на 21.02.18 в 12:36

Галина Георгиева: "Ние сме клуб №1 в България"

Треньорката по синхронно плуване Галина Георгиева заяви, че "Аква спорт" е най-силният отбор в този спорт у нас. "Да, ние сме отборл №1. Показват го резултатите и това ме радва. Предстои ни второ контролно състезание в Париж, на което отиваме през следващата седмица", коментира тя. В предаванията "Студио спорт" на Радио Варна очаквайте обширно интервю с..

публикувано на 21.02.18 в 10:37

Двама българи на супер силния турнир в Москва

"Отиваме за да се представим добре и да запишем участие в поредния изключително силен турнир по карате киокушин в Москва", това заяви за Радио Варна президентът на българска карате асоциация шихан Емил Костов. Двама българи ще участват на супер престижния турнир по киокушин в руската столица. Очаквайте в спортните рубрики на Радио Варна интервю с..

публикувано на 21.02.18 в 10:34

Байер М сигурен за следващия етап

Байерн М продължава победния си ход. Те си осигуриха класиране на 1/4-финалите в ШЛ след 5:0 срещу  Бешикташ в Мюнхен в първия осминафинал. По два гола за Байерн на  Томас Мюлер (43, 66) и Роберт Левандовски (79, 88), а един добави Кингсли Коман (53). Турският тим игра с човек по-малко от 16-ата минута, когато Домагой Вида беше изгонен.

публикувано на 21.02.18 в 09:02

Челси - Барселона, без победител

Челси и Барселона не успяха да се победят в първия 1/8-финален мач от ШЛ. Двубоят на “Стамфорд Бридж” завърши при резултат 1:1. Вилиан на два пъти нацели гредите зад Тер Щеген, а след това в 62-ата минута  откри резултата.  В 75-ата минута гол на  Лионел Меси, като това бе първото му попадение във вратата на лондончани в неговата кариера.

публикувано на 21.02.18 в 08:59