Медалистите от Пьонгчан, трети ден

Лаура Далмайер дублира успеха си от спринта, а на подиума бяха още Анастасия Кузмина (Словакия) и Анаи Бескон (Франция). Отменен бе гигантски слалом, жени, поради силен вятър.

Мартен Фуркад се реваншира за провала си в спринта, печелейки трета олимпийска титла в своята кариера. След него останаха  Себастиан Самуелсон (Швеция) и Бенедикт Дол (Германия).

Холандката  Иреен Вюст спечели пети златен медал в кариерата си от ЗОИ. Тя триумфира на 1500 метра, в бързото пързаляне с кънки.след като два дни по-рано взе сребро на двойно по-дългата дистанция.

17-годишната американка Клое Ким спечели титлата в халф пайпа. Втора се нареди китайката Цзяо Лиу, а бронзът остана за друга американка - Ариел Голд.

В надпреварата на бабуните изненади нямаше. Първи стана канадският доминатор Микаел Кингсбъри.

Шампионка в женското състезание на малка шанца стана Марен Лундби от Норвегия.

Българското участие денс.  На старт ще застанат тримата ни ски бегачи - Антония Григорова, Веселин Цинзов и Йордан Чучуганов, които ще участват в спринтовете в класическия стил.

10:30 - Ски бягане, спринт, жени, квалификация - Антония Григорова, финалът е от 14,25 часа.

11:05 - Ски бягане, спринт, мъже, квалификация - Веселин Цинзов и Йордан Чучуганов, финалът е от 14,34 часа.

Мартин Йорданов: "Чувствам се спокоен на терена".

Мартин Йорданов е един от младите и високи състезатели в баскетболния тим на "Черно море Тича". Той твърди, че свиква вече в борбата под коша, макар и срещу доста по-опитни от него състезатели. Мартин е единственият висок състезател, който на този етап е здрав и на него ще се разчита много в мача срещу "Балкан" /Ботевград/ тази събота. Ето какво..

публикувано на 24.01.19 в 15:25

Галин Стоянов: "Срещу такива отбори трябва да показваме желание за изява и борба"

Галин Стоянов е старши треньор на мъжкия баскетболен тим на "Черно море Тича". На варненци предстои много тежък мач срещу един от силните отбори у нас- "Балкан" /Ботевград/. Срещата е тази събота от 18.00 ч в зала "Христо Борисов". Днес наставникът на отбора сподели, че има доста кадрови проблеми, контузени и болни състезатели. "Надявам се да играем..

публикувано на 24.01.19 в 13:13

Осака срещу Квитова на финала в Мелбърн

Шампионката от US Open Наоми Осака и Петра Квитова ще играят във финала на Australian Open. Японката попречи да се стигне до изцяло чешки финал. Тя победи с 6:2, 4:6, 6:4 Каролина Плишкова. Квитова спечели със 7:6 (2), 6:0 и сложи край на рейда на американката Даниел Колинс. Квитова става първата чехкиня във финала в Мелбърн след Яна Новотна, която през..

публикувано на 24.01.19 в 10:04

Над 14,3 млн. лв. ще бъдат вложени в спортни съоръжения

Над 14,3 млн. лева ще бъдат вложени в спортни съоръжения през тази година, когато Варна е Европейски град на спорта. Средствата, залегнали в пректобюджета на общината, ще се инвестират в изграждането на чисто нови комплекси и реконструкцията на стадион „Спартак“.  Един от мащабните проекти е строителството на многофункционален спортен комплекс в район..

публикувано на 24.01.19 в 06:50

Васко Младенов отпадна от държавното

Aлександър Лазаров и Габриел Донев спечелиха "уайлд кард" за квалификациите на "София оупън". Двамата заслужиха право на участие в пресявките на турнира от категория "АТП 250" в София, след като достигнаха до финала на държавното първенство в зала. Поставеният под №2 Лазаров се класира за финала след убедителна победа над Васил Младенов. 21-годишният..

публикувано на 24.01.19 в 06:25

ЦСКА с първа победа в контролите

ЦСКА записа първа победа в контролите от зимния подготвителен лагер в Испания. Червените спечелиха с 1:0 срещу седмия в китайската Суперлига "Шанхай шенхуа". Али Соу отбеляза единствения гол. Гамбийският нападател, който играе при червените под наем от италианския "Киво", се разписа в 80-ата минута след асистенция на Евандро. В първата си контрола ЦСКА..

публикувано на 24.01.19 в 06:10

"Черно море" срещу "Арка" днес в Турция

Вторият съперник на "Черно море" в контролите по време на лагера в Турция е актуалният носител на Суперкупата на Полша "Арка" (Гдиня). Двубоят е днес от 11,30 часа местно време (10,30 българско) на терените на комплекс Голд сити. През миналия сезон Арка достигна до финал за купата, който загуби с 1:2 от шампиона на страната "Легия" (Варшава). На 14 юли..

публикувано на 24.01.19 в 07:10