Само един старт с българско участие днес

Без сериозно българско участие и днес на Зимните игри в Пьончанг.  С наше участие ще бъде стартът на 15 км индивидуално в биатлона при жените. Четирите българки на които ще разчитаме са Десислава Стоянова, Емилия Йорданова, Стефани Попова и Даниела Кадева. Стартът на надпреварата е в 13:05 часа. Мария Киркова трябваше да участва в слалома при жените от програмата на алпийските ски, но състезанието беше отложено заради силния вятър.

"Дунав" спечели във Варна

"Дунав" (Русе) спечели при гостуването си във Варна в мач от деветнадесетия кръг от Суперлигата при мъжете срещу "Черно море". Волейболистите на Петър Шопово се наложиха с  3:0 (25:20, 25:21, 25:23)  . Тимът от Русе запазва девето място във временното класиране, с шест победи, 12 загуби и 19 точки. С абсолютно същия актив е и "Марек Юнион-Ивкони"..

публикувано на 21.02.19 в 21:49

Богомил Костов на турнир в Москва

Богомил Костов, възпитаник на СК ”ИЧИ ГЕКИ ВАРНА” ще представя БКА – IKO България на международния турнир по киокушин в Москва. Първенството се организира ежегодно от руската федерация и в него вземат участие само деца, юноши и девойки младша и старша възраст. До момента заявки за участие са подали 950 състезатели.  Шихан Емил Костов, президент на..

публикувано на 21.02.19 в 08:02

"Черно море-БАСК" ще гони място в плейофите

"Черно море-БАСК" ще гони място в плейофите. Това обяви на пресконференция старши треньорът на тима Юлиан Тупанков. "Баските" приемат от 18 часа Дунав в зала „Христо Борисов“. Двубоят от 21-я кръг на Суперлигата бе изтеглен с ден по-рано, за да може русенският тим след това да изиграе отложеният си двубой с шампиона Нефтохимик. Наставникът смята, че..

публикувано на 21.02.19 в 07:56

"Атлетико" взе два гола аванс срещу "Юве"

"Атлетико" (Мадрид) взе добра преднина в осминафиналите на Шампионската лига след успех с 2:0 срещу "Ювентус". Поражението изправи италианския шампион до стената преди реванша в Торино на 12 март. Двата гола паднаха в края, като точни за "Атлетико" бяха централните защитници Жосе Хименес и Диего Годин. Попаденията на уругвайците дойдоха след статични..

публикувано на 21.02.19 в 07:50

"Севиля" се класира за осминафиналите

"Севиля" е първият отбор, който се класира за осминафиналите в Лига Европа. Петкратният носител на трофея отстрани "Лацио" след две победи. Във втората среща испанците победиха с 2:0 у дома "орлите" и след 1:0 в първата среща, играна в Рим, продължават в турнира. Нападателят Висам Бен Йедер се разписа в 20-ата минута при добавка, след като вратарят на..

публикувано на 21.02.19 в 07:45

Елена Георгиева: "Искам само да съм здрава"

Елена Георгиева започна добре сезона и се надява да е здрава, защото й предстоят и доста изяви с националния тим в чужбина. Елена миналата година пропусна част от сезона поради здравословни проблеми. Тази година стартира на държавното първенство с два златни медала. Нейната треньорка Иванка Тихова също смята, че сезонът ще е доста дълъг и трябва да..

публикувано на 20.02.19 в 14:33

Елена Георгиева е спортист на Варна за януари`2019

Състезателката по лека атлетика Елена Георгиева от клуба по лека атлетика „Черно море Атлетик“ стана спортист на Варна за месец януари`2019. Елена е топ състезателка на България при девойките, като постига сериозни успехи и участва на силни международни форуми. Нейна треньорка е Иванка Тихова. Елена спечели златото на държавното първенство  в..

публикувано на 20.02.19 в 14:30