Левски Лукойл завърши на трето място

Левски Лукойл завърши на трето място в редовния сезон на Балканската лига. Българите спечелиха срещу Академик Бултекс , като се наложиха с 89:81 т. Левски Лукойл завършва с баланс от 7-5, докато Академик остава на четвърто място с 5-7. Дарил Брайънт бе най-резултатен за победителите със своите 24 точки.

Московски синхронистки на международния шампионат "Водна Лилия" във Варна

Млади синхронистки от Москва пристигат на международния шампионат  "Водна Лилия" във Варна през юни. Три варненски клуба ще са домакини на турнира. Състезателките по синхронно плуване от клубовете „Аква Спорт“,  КПС „Торпедо“  и „Албатрос 2001“ ще се надпреварват с представителките на два тима от Москва. Десетки момичета на възраст от..

публикувано на 19.06.18 в 15:59

Калина Николаева постави нов национален рекорд

Талантът на плувния шампион на България – ПСК „Черно море”, Калина Николаева спечели бронзов медал и постави нов национален рекорд по време на силния международен турнир за юноши и девойки Comen Cup в Кипър.  На Mediterranean Cup Swimming Competition Limassol 2018 състезателката, чийто личен треньор е Антон Гиляревский, стана трета в дисциплината 400 м..

публикувано на 19.06.18 в 14:07

Калина Маринова спечели шеста поредна титла

Калина Маринова покори и Поморие като спечели 6-та поредна титла от началото на сезона. Състезателката на Черно море Бриз завърши първа в генералното класиране в клас Лазер 4,7 на регата Циклон. Втори е Димитър Шангов от Порт Бургас, а трети Клемент Саръстов също от Порт Бургас. В регатата участваха над 80 ветроходци. Проведени бяха 4 гонки. Преди седмица..

публикувано на 19.06.18 в 08:42

Варненските тимове спорят за място на финалите

17 гола бяха отбелязани в първите два мача от градското първенство на Варна по плажен футбол, което стартира в понеделник на Южния плаж. В първата среща шампионът на България МФК Спартак надигра Устрем (Караманите) с 6:1. По два гола за успеха вкараха Костадин Иванов и Станислав Николов, а по веднъж точни бяха Павел Адамов със задна ножица и капитанът..

публикувано на 19.06.18 в 08:23

Четири златни медала за атлетите на "ЕВЪР"

Четири златни и един сребърен медал спечелиха състезателите на  варненския клуб по лека атлетика “ЕВЪР“ от националния шампионат за юноши и девойки до 20 години.  Силвия Георгиева завоюва 3 златни медала - на 3000 м. стипълчейз, на 1500 м. и на 800 м. 16 годишният Еркан Низам победи “батковците“ и грабна златния медал на 3000 м. стипълчейз при юношите,..

публикувано на 18.06.18 в 13:23

Пламен Константинов: Отборът повярва, че може да печели и в този състав

Националният селекционер Пламен Константинов е удовлетворен след мачовете на волейболния тим от Лигата на нацииите във Варна. "Най-хубавото е, че отборът си върна увереността, че може да се бори с всеки и, че завършваме домашната кампания с такъв позитив, защото бяхме точно на обратната страна след софийския турнир - каза вечера след победата над Бразилия..

публикувано на 18.06.18 в 09:19

Българският тим подчини Бразилия

Националният отбор по волейбол спечели зрелищна победа над олимпийския шампион Бразилия с 3:2 (25:22, 19:25, 25:15, 18:25, 15:12) във Варна. Тимът записа пети успех в Лигата на нациите.  В зала "Конгресна" възпитаниците на Пламен Константинов показаха по-здрави нерви и заслужено надвиха най-титулования волейболен тим. Във Варна родните волейболисти..

публикувано на 17.06.18 в 23:04