Марица на победа от финала

Отборът на Марица (Пловдив) е на една победа от финалния плейоф за шампионската титла. Победният ход на настоящите шампионки продължи и в първия полуфинален сблъсък с Берое (Стара Загора). „Жълто-сините“ се наложиха  с 3:0 (25:19, 25:16, 25:16)*  поведоха в серията с 1-0 победи.

Волейболистките на Левски са на крачка от класиране за финала. „Сините“ се наложиха като домакини над  ЦСКА с 3:1 (25:16, 25:15, 21:25, 25:22) в полуфинал №1.

"Арда" с променен състав срещу "Черно море"

Съперникът на "Черно море" в утрешния мач за Купата на България "Арда" ще излезе с променен състав от шампионатните двубои. Двама от основните играчи в защита ще пропуснат двубоя с "моряците" поради различни причини.  Капитанът Борислав Стойчев има натрупани жълти картони и при още един пропуска следващия мач, който е особено важен в борбата за Първа..

публикувано на 25.09.18 в 15:47

Хандбалният "Спартак" отново има сериозни амбиции

Макар и доста подмладен варненският хандбален тим на "Спартак" и тази година си е поставил сериозни цели в шампионата при мъжете. това разкрива клубният бос Росен Добрев. на практика мъжкото първенство започна. варненци се поздравиха с успех на старта срещу тима на "Фрегата"-Бургас. Четирима са новите състезатели в отбора на "Спартак". През последните..

публикувано на 25.09.18 в 14:10

Варненски тим стана шампион по Футбол 8

Варненският тим СОД DSC е победител в първия в България национален шампионат по Футбол 8, който беше и директна квалификация за най-големия турнир в света в този спорт - Continental Football League. На финала първенците се наложиха с 3:0 над отбора на "Хулигани" от Пловдив и сложиха трофея във витрината си. Шампионите от Варна ще имат 8 месеца, за да се..

публикувано на 25.09.18 в 13:09

Лекоатлети бягат в чест на 110 години К.к. Св. Св. Константин и Елена

Лекоатлетическа обиколка по случай 110 години от създаването на най-стария черноморски курорт у нас ще се проведе в събота. Община Варна, съвместно с курортен комплекс Св. Св. Константин и Елена организират спортната проява. Бегачите трябва да стартират на 29 септември от 12:00 ч. Началната точка на обиколката е Френското училище, срещу Административна..

публикувано на 25.09.18 в 10:44

Варненски петобоец взе бронз от световно

Тодор Михалев спечели трето място при мъжете от световното първенство по модерен петобой в Мексико. В щафетата варненският състезател на НСА стартира заедно с Явор Пешлеевски от „Славия“. Това е и първият медал за България от мондиал за мъже от 17 г. насам, след третото място на Цанко Хантов през 2001 г. Тандемът Пешлеевски – Михалев показа потенциала си..

публикувано на 25.09.18 в 10:29

Волейболистите са 11-и в крайното подреждане

България завършва на 11-то място в крайното класиране на световното първенство по волейбол на което сме съдомакини с Италия. Мачове у нас приключха, а призовите места ще се разиграват в Торино. Ние не сме сред първите шест които продължават, но все пак завършихме с малка крачка напред спрямо предишното световно (тогава отборът стана 13-и в Полша тново..

публикувано на 25.09.18 в 09:16

Майкъл Иванов с Европейска титла по "СуперМото"

91 състезатели от България, Румъния, Турция, Сърбия, Македония, Чехия, Естония, Русия и Гърция взеха участие в 6-тия кръг от Републиканския шампионат по мотоциклетизъм на писта в класовете SP125, F600, F1000, SSP и SBK, както и финалният 4-ти на Европейския шампионат по "СуперМото" в класовете SM Junior и S3, които се проведоха този уикенд на..

публикувано на 25.09.18 в 08:43