Титла за Рикардо

Пилотът на Ред Бул Даниел Рикардо спечели  Гран При на Китай на пистата „Шанхай“. Пилотът на Мерцедес Валтери Ботас поведе  колоната, но финалният натиск на Рикардо го остави на второ място. Сънародникът му Кими Райконен от Ферари остана на трета позиция.

Оздравяват женския футбол във Варна

На пресконференция днес стана ясно, че започва нова ера в развитието на женския футбол във Варна. По-конкретно се разбра, че хора които са минали през този спорт и са били активни участници преди години, сега искат да върнат жеста. В тази посока визирам госпожа Геновева Христова, която е новият председател на управителния съвет на женския..

публикувано на 22.03.19 в 14:31

Йосифов и "Монца" взеха първия финал

Италианският "Веро Волей" (Монца) и Виктор Йосифов победиха трудно руския "Белогорие" (Белгород) с 3:2 (29:27, 22:25, 25:23, 32:34, 15:12) като домакини в първия финален мач в турнира "Чалъндж къп", продължил 153 минути. Българският център и юноша на варненската волейболна школа Йосифов се отличи с 10 точки (1 ас, 2 блока, 54% ефективност в атака) в..

публикувано на 22.03.19 в 11:35

"Черно море Тича" посреща "Левски"

Старши треньорът на „Черно море Тича“ Галин Стоянов очаква много труден период до края на редовния сезон в НБЛ. Сгъстеният цикъл от мачове, които предстоят, предизвика притеснение в клуба, тъй като младите баскетболисти вземат участие не само в мачовете от програмата на НБЛ. Днес от 18 часа „моряците“ приемат лидера „Левски Лукойл“ в зала „Христо..

публикувано на 22.03.19 в 08:12
Петър Хубчев и Ивелин Попов

Футболните национали стартират срещу Черна гора

България стартира квалификационната кампания за Евро 2020 с домакинство на Черна гора днес от 19:00 часа на стадион “Васил Левски”. Целта е класиране за финалите на голямо първенство за пръв път от 23 години. Жребият беше определен по-скоро като добър и ако приемем, че Англия е абсолютен фаворит, то нашите ще трябва да се преборят за второто място с..

публикувано на 22.03.19 в 08:10

Хърватите с трудно начало за Евро 2020

Хърватия срещна много трудности при домакинството си на Азербайджан, но стигна до успех с 2:1 в среща от първия кръг на квалификациите за Евро 2020. В Загреб гостите поведоха чрез Рамил Шейдаев в 19-ата минута, но минути преди почивката играещият в Глазгоу Рейнджърс Борна Баришич изравни. Нападателят на Хофенхайм Андрей Крамарич донесе победата с много..

публикувано на 22.03.19 в 08:01

Косово прави реми срещу датчаните

Дания едва се спаси от загуба при гостуването си на Косово в приятелски мач, който бе последна проверка и за двата тима преди първите им срещу от квалификациите за Евро 2020. Пред екзалтираните фенове на стадион “Фадил Вокри” в Прищина косоварите, които са в една група с България, на два пъти повеждаха, но гол на Пиер-Емил Хьойберг в последната минута ги..

публикувано на 22.03.19 в 07:50

Станимира Петрова е №1 на Варна за февруари`2019

Националката по бокс, световната и европейска шампионка Станимира Петрова стана спортист на Варна за месец февруари в традиционната анкета на варненските спортни журналисти. Призът й се връчва за спечелената титла на турнира „Странджата“. Тя е печелила купа „Странджата“ три пъти, иначе има пет победи в това престижно издание. На тържеството..

публикувано на 21.03.19 в 13:37