Общински пешеходен поход 100 километра за 24 часа

Походът е традиционен за туристите и всички хора, които обичат природата.Организира се от ТД “Владислав Варненчик“ с активната подкрепа на Община Варна.

Туристическият поход има за цел да запознае участниците с природните дадености на Варненския регион.Задачата му е развиване  морално- волевите качества на участниците, проверка на физическата и психическата им подготовка, за преодоляване на екстремно натоварване  чрез пешеходен туризъм.

Походът ще се проведе по маршрут: жк.Виница – с.Кичево – с.Новаково – манастир Св.Марина – с.Кап.Радево–с.Зорница – с.Любен Каравелово – м.Фазанарията – Парк–музей Вл.Варненчик. Тръгването е в петък /15 юни/ в 18.00 часа от последната спирка на автобус №31 в жк.Виница. Финиширането е в събота/16 юни/ в 18.00 часа в „Парк –музей Вл.Варненчик“.

В похода имат право да участват всички желаещи, които са мотивирани и са в добро здравословно състояние.

Калина Николаевa: Трудно е и да учиш, и да плуваш, но се справям

Талантът на плувния шампион на България – ПСК „Черно море”, Калина Николаева спечели бронзов медал и постави нов национален рекорд на силния международен турнир за юноши и девойки COMEN Cup в Кипър. На Mediterranean Cup Swimming Competition Limassol 2018 състезателката, чийто личен треньор е Антон Гиляревский, e трета в дисциплината 400 м..

публикувано на 20.06.18 в 13:33

Млади стрелци взеха злато в Разград

Седмица преди Държавното първенство по стрелба с лък, младите стрелци от Варна се върнаха с един златен медал от 35-и Международен турнир по стрелба с лък „Купа Разград“. Давид Данев спечели убедително състезанието при момчета до 14г. като и в двете квалификации стреля с най-силен резултат.  Другият представител от Варна е Кристиян Тодоров, който участва..

публикувано на 20.06.18 в 08:42

Индонезийци доминираха в първия бридж турнир

С участието на 32 двойки от 10 страни, които се състезаваха в двойковия турнир за купата на „Добруджански хляб“АД започна 36-я международен бридж фестивал „Албена 2018“. В присъствието на индонезийските национални състезатели от мъжките и женски формации на страната, които са едни от най-силните в света, победата изглеждаше предрешена и това се оказа..

публикувано на 20.06.18 в 08:39

Московски синхронистки на международния шампионат "Водна Лилия" във Варна

Млади синхронистки от Москва пристигат на международния шампионат  "Водна Лилия" във Варна през юни. Три варненски клуба ще са домакини на турнира. Състезателките по синхронно плуване от клубовете „Аква Спорт“,  КПС „Торпедо“  и „Албатрос 2001“ ще се надпреварват с представителките на два тима от Москва. Десетки момичета на възраст от..

публикувано на 19.06.18 в 15:59

Калина Николаева постави нов национален рекорд

Талантът на плувния шампион на България – ПСК „Черно море”, Калина Николаева спечели бронзов медал и постави нов национален рекорд по време на силния международен турнир за юноши и девойки Comen Cup в Кипър.  На Mediterranean Cup Swimming Competition Limassol 2018 състезателката, чийто личен треньор е Антон Гиляревский, стана трета в дисциплината 400 м..

публикувано на 19.06.18 в 14:07

Калина Маринова спечели шеста поредна титла

Калина Маринова покори и Поморие като спечели 6-та поредна титла от началото на сезона. Състезателката на Черно море Бриз завърши първа в генералното класиране в клас Лазер 4,7 на регата Циклон. Втори е Димитър Шангов от Порт Бургас, а трети Клемент Саръстов също от Порт Бургас. В регатата участваха над 80 ветроходци. Проведени бяха 4 гонки. Преди седмица..

публикувано на 19.06.18 в 08:42

Варненските тимове спорят за място на финалите

17 гола бяха отбелязани в първите два мача от градското първенство на Варна по плажен футбол, което стартира в понеделник на Южния плаж. В първата среща шампионът на България МФК Спартак надигра Устрем (Караманите) с 6:1. По два гола за успеха вкараха Костадин Иванов и Станислав Николов, а по веднъж точни бяха Павел Адамов със задна ножица и капитанът..

публикувано на 19.06.18 в 08:23