Ч. море се събира за първа тренировка

Черно море се събира днес  за първа тренировка. Отборът на Черно море ще изиграе седем контролни срещи по време на предсезонната подготовка. Първият съперник на варненци е тимът на Черноморец Балчик. Спарингът е на 22 юни.

Ден по-късно отборът заминава на лагер в Банско. В зимния курорт “моряците” ще срещнат тимовете на Александрия Украйна на 29-и и Септември София на 4 юли в Разлог. Търси се съперник за 27 юни.

На 6 юли Черно море се връща във Варна, а на 11-и ще проведе две контроли в един ден – с Лудогорец и Несебър.

Последният спаринг на варненци е срещу Поморие на 14 юли, като преди срещата ще е и официалното представяне на отбора за сезон 2018/2019 година.

Симеон Христов: "Гордеем се с успехите си тази година"

Симеон Христов е треньор на варненския тим по плажен  футбол "МФК Спартак". Те станаха за трета поредна година шампиони на България в този спорт, като по-голямата част от футболистите са част и от националния отбор. На церемонията по награждаването в анкетата "Спортист на Варна" за месец септември днес освен Симеон Христов, присъства и състезателят..

публикувано на 18.10.18 в 13:00

Симона Дянкова отново е №1 на Варна

Националката по художествена гимнастика и капитан на националния ансамбъл на България Симона Дянкова стана спортист на Варна за месец септември. Изборът на варненските спортни журналисти е напълно логичен. Симона грабна световното злато на шампионата в София на обръч и спечели бронзов медал в многобоя със съотборничките си. Гимнастичката спечели и онлайн..

публикувано на 18.10.18 в 11:00

Пьотр Нестеров e номер 1 в Европа

Пьотр Нестеров (ТК „Черно море Елит“, гр.Варна) ще завърши 2018 г. като лидер в ранглистата на Тенис Европа за юноши до 16 годишна възраст. Преди седмица Нестеров стана шампион на осемте най-добри на Европа до 16 г. на Мастърса в Реджо Калабрия (Италия). През тази година Пьотр триумфира още с титлата на турнира до 16 год. от първа категория в..

публикувано на 18.10.18 в 08:28

Хубчев: "Умората е причина за загубата"

Наставникът на  България Петър Хубчев изтъкна основните причини за загубата с 0-1 при визитата на Норвегия. Специалистът смята, че футболистите му са били доста уморени, като това е не само негово виждане и мнение. Същото споделят и част от играчите. “Провокациите преди мача не са причина за загубата. Други са причините.Бяхме доста изморени и тежки, не..

публикувано на 18.10.18 в 08:25

Пълна кошница с медали и куп рекорди за плувен спортен клуб „Черно море“ в Бургас

С пълна кошница медали и куп рекорди се завърнаха във Варна състезателите на ПСК „Черно море“, които участваха вчетвъртото издание на международния турнир по плуване на 25-метров басейн в Бургас – „Бриз“. Треньори на медалистите от Варна са Никола Петров, Антон Гиляревски, Доротея Славкова и Денислав Калчев. Спортният форум се проведе на „Парк..

публикувано на 18.10.18 в 08:21

Националите ни спечелиха общо четири златни, четири сребърни и два бронзови медала

От 12 до 14 октомври се проведе 26-то световно първенство по Шотокан Карте –До и Световна Кохай Купа в град Кишинев, Молдова. Световното първенство се организира от Шотокан Карте – До на Обединените нации (Shotokan Karate Do of United Nations – SKDUN), чийто представител у нас е Българската Федерация Шотокан Карате-До (БФШК). В..

публикувано на 18.10.18 в 08:19

Двама наши на световното първенство по спортна гимнастика

България ще участва само с двама състезатели на световното първенство по спортна гимнастика, което ще се проведе в Доха (Катар) от 25 октомври до 3 ноември. Това съобщи президентът на федерацията ни  Красимир Дунев. На шампионата на планетата ще стартират Йордан Александров и американката с български корени Лени Медсън. “ Александров и..

публикувано на 18.10.18 в 08:17