Футболен клуб "Спартак"-Варна ще отбележи 100-годишния си юбилей с епичен мач

Голям празник готвят във Варна по повод 100-годишния юбилей на футболен клуб Спартак /Варна/. Той ще бъде отбелязан на 28 август от 18.00 ч с грандиозен футболен мач между ветерани на Спартак и Левски. От столичния тим има доста футболисти, които са играли за Спартак и са потвърдили участието в срещата. Освен чисто футболно шоу, ще има и много други изненади. Място на събитието ще е стадион "Локомотив" във Варна. Организатори на празника са обединение "Сини соколи", Асоциацията на ветераните спортисти и деятели в града, а съорганизатор е Община Варна. В тържеството по предварителна информация ще бъде включени много деца. ще бъдат раздадени специални юбилейни награди, а гостите от столицата в вече обявиха, че са подготвили своя изненада по повод юбилея на варненци. Организаторите се обръщат учтиво с молба към всички, които обичат Спартак Варна и са привърженици на този славен футболен тим, да бъдат гости на 28 август и заедно с футболните легенди на двата клуба в присъствието на много официални лица и емблематични фигури за спорта във Варна да станат част от историческата юбилейна среща. Предвидени са доста изненади около юбилея, а за всичко подробно ще бъде изнесена информация на официална пресконференция. Славният  футболен Спартак Варна стана на 100 години.

Мартин Минчев дебютира за националния тим

17-годишният футболист на "Черно море" дебютира за националния отбор. България започна с равенство 1:1 срещу Черна гора квалификациите за европейското първенство през 2020. Минчев влезе на терена на националния стадион "Васил Левски" в последните 10 минути на срещата и дори имаше шанс да донесе успеха на нашите в последната минута, като изигра много добре..

публикувано на 22.03.19 в 21:26

"Черно море Тича" губи от лидера

"Черно море Тича" загуби пред своя публика от "Левски Лукойл". Лидерът в редовния сезон на НБЛ победи последния в таблицата със 103:68. „Сините“ поведоха още в началото на мача в зала „Христо Борисов“, а постепенно натрупаха комфортна преднина.  Победителите имаха отличен процент от тройката - 13/24 (54%), а същевременно бяха много успешни в нападение..

публикувано на 22.03.19 в 21:19

Дюлгеров пази цял мач за младежите

Вратарят на "Черно море" Иван Дюлгеров пази 90 минути на вратата на м ладежкия национален отбор на България. Тимът ни отстъпи с 0:1 в приятелски двубой срещу Северна Ирландия, игран в испанския курорт Марбея. Единственото попадение отбеляза Шейн Лейвъри в 18-ата минута. Мачът бе дебют за новия селекционер Александър Димитров начело на младите „лъвове“...

публикувано на 22.03.19 в 21:10

Оздравяват женския футбол във Варна

На пресконференция днес стана ясно, че започва нова ера в развитието на женския футбол във Варна. По-конкретно се разбра, че хора които са минали през този спорт и са били активни участници преди години, сега искат да върнат жеста. В тази посока визирам госпожа Геновева Христова, която е новият председател на управителния съвет на женския..

публикувано на 22.03.19 в 14:31

Йосифов и "Монца" взеха първия финал

Италианският "Веро Волей" (Монца) и Виктор Йосифов победиха трудно руския "Белогорие" (Белгород) с 3:2 (29:27, 22:25, 25:23, 32:34, 15:12) като домакини в първия финален мач в турнира "Чалъндж къп", продължил 153 минути. Българският център и юноша на варненската волейболна школа Йосифов се отличи с 10 точки (1 ас, 2 блока, 54% ефективност в атака) в..

публикувано на 22.03.19 в 11:35

"Черно море Тича" посреща "Левски"

Старши треньорът на „Черно море Тича“ Галин Стоянов очаква много труден период до края на редовния сезон в НБЛ. Сгъстеният цикъл от мачове, които предстоят, предизвика притеснение в клуба, тъй като младите баскетболисти вземат участие не само в мачовете от програмата на НБЛ. Днес от 18 часа „моряците“ приемат лидера „Левски Лукойл“ в зала „Христо..

публикувано на 22.03.19 в 08:12
Петър Хубчев и Ивелин Попов

Футболните национали стартират срещу Черна гора

България стартира квалификационната кампания за Евро 2020 с домакинство на Черна гора днес от 19:00 часа на стадион “Васил Левски”. Целта е класиране за финалите на голямо първенство за пръв път от 23 години. Жребият беше определен по-скоро като добър и ако приемем, че Англия е абсолютен фаворит, то нашите ще трябва да се преборят за второто място с..

публикувано на 22.03.19 в 08:10