Футболен клуб "Спартак"-Варна ще отбележи 100-годишния си юбилей с епичен мач

Голям празник готвят във Варна по повод 100-годишния юбилей на футболен клуб Спартак /Варна/. Той ще бъде отбелязан на 28 август от 18.00 ч с грандиозен футболен мач между ветерани на Спартак и Левски. От столичния тим има доста футболисти, които са играли за Спартак и са потвърдили участието в срещата. Освен чисто футболно шоу, ще има и много други изненади. Място на събитието ще е стадион "Локомотив" във Варна. Организатори на празника са обединение "Сини соколи", Асоциацията на ветераните спортисти и деятели в града, а съорганизатор е Община Варна. В тържеството по предварителна информация ще бъде включени много деца. ще бъдат раздадени специални юбилейни награди, а гостите от столицата в вече обявиха, че са подготвили своя изненада по повод юбилея на варненци. Организаторите се обръщат учтиво с молба към всички, които обичат Спартак Варна и са привърженици на този славен футболен тим, да бъдат гости на 28 август и заедно с футболните легенди на двата клуба в присъствието на много официални лица и емблематични фигури за спорта във Варна да станат част от историческата юбилейна среща. Предвидени са доста изненади около юбилея, а за всичко подробно ще бъде изнесена информация на официална пресконференция. Славният  футболен Спартак Варна стана на 100 години.

"Черно море Тича" не издържа срещу "Рилецо"

„Рилски спортист“ записа трудна победа при гостуването си на „Черно море Тича“ във Варна с  94:76. В заключителните минути опитният състав от Самоков успя да заиграе силно в защита и да пречупи младия отбор на „моряците“, като 7 минути домакините дори водеха с точка в резултата.  Най-полезен за „Рилски спортист“ Златин Георгиев завърши с 18 точки, 11..

публикувано на 15.12.18 в 20:05
Илиан Илиев

Илиан Илиев: Можехме повече през есенния полусезон

Наставникът на Черно море Илиан Илиев обяви след равенството (1:1) срещу Витоша в Бистрица, че е искал да постигне по-предно класиране след края на шампионатните мачове за 2018 г., но непостоянните игри в началото са попречили това да стане факт. Също така треньорът на моряците обясни защо се е стигнало до раздялата с Атанас Зехиров и Благой Макенджиев,..

публикувано на 15.12.18 в 17:11

"Витоша" спря серията на "моряците"

Витоша (Бистрица) и Черно море завършиха наравно 1:1 в среща от 20-ия кръг на Първа лига. "Моряците" излязоха напред в резултата с гол на капитана Георги Илиев в 20-ата минута, а през второто полувреме домакините от Бистрица изравниха чрез Ивайло Лазаров, който отбеляза с глава в 73-ата минута. "Тигрите" сложиха край на победната серия на Черно море,..

публикувано на 15.12.18 в 14:42

Коледен турнир по джудо в Юнашки салон

Третият коледен турнир по джудо за деца се провежда в „Юнашки салон“ във Варна . Организатори са местния СК „Десант“ и Община Варна. Повече от 100 деца участват в проявата. Емоциите са огромни, най-вече сред родителите. Организацията на турнира е перфектна. Изключителен жест от страна на състезателите от варненския спортен клуб „Десант“. Те не само..

публикувано на 15.12.18 в 13:49

"Грация" изпрати успешна година

Тържеството на клуба по художествна гимнастика премина при изключителен интерес. Имаше много гости, сред тях „примите“ на този спорт във Варна и България-Мария Чиприянова, Минка Ванкова, Анелия Атанасова, г-жа Султанка Малчева. Гост на тържеството беше и областният управител на Варна Стоян Пасев. За всички активно занимаващи се с гимнастика /състезателно/..

публикувано на 15.12.18 в 13:32

Коледно карнавално бягане във Варна

За четвърти пореден път отбелязваме края на годината с едно от най-яките и забавни спортни, карнавални събития организирани във Варна. Какво сме ви подготвили този път: 1. Щафетно бягане. Отбори от по 4 души ще се съревновават и надъхват в продължение на 4 обиколки от по 400 метра за всеки член на отбора. Задължително условие е да има ПОНЕ ЕДНА..

обновено на 15.12.18 в 08:12

Станимира Петрова: „Много се радвам на това първо подобно отличие“

Станимира Петрова бе обявена за „Спортист на Варна“ за 2018 г. Тя от 1 година се състезава за варненския клуб "Ивайло Маринов". Тренира под ръководството на треньора Петър Лесов.Станимира грабна европейското залот на шампионата в София на 57 кг. тя беше определена и за състезател №1 на това Европейско първенство. Веднага след награждаването от кмета..

публикувано на 14.12.18 в 15:45