Държавно първенство по полицейска лична защита във Варна

Автор:

Във Варна се провежда Държавно първенство по полицейска лична защита. Тук са най-добрите представители на МВР в тази дисциплина. На практика това са победителите от зоналните първенства. Станислав Карастоянов -главен инструктор в Гранична полиция е организатор на местно ниво. Във Варна е главният инструктор на МВР в тази дисциплина Тони  Петров, който  е изключително реномиран и води силни международни семинари по цял свят. Кристиан Димитров-директор на дирекция "Спорт" приветства участниците, а комисар Андрей Ангелов, заместник началник на Областна дирекция на МВР във Варна откри състезанието.

"Черно море" победи ЦСКА-София с 2:0

Черно море победи ЦСКА-София с 2:0 при първия мач на Любослав Пенев начело на "армейците". От 80-та минута варненският тим игра с 10 души заради втори жълт и съответно червен каротн за Васил Панайотов. Домакините започнаха отлично мача и вкараха гол при първата си сериозна атака. В 7-та минута Мартин Минчев проби отляво по атаката на Черно..

публикувано на 16.02.19 в 17:11

"Локо" с поредна 64-а победа

Хандбалистите на "Локомотив" (Варна) спечелиха рекордна 64-та победа поред във всички турнири у нас. Шампионите победиха с 29:21 (17:11) "Чардафон" (Габрово) в среща от „А” група в зала „Владислав”. Треньорът на Локо Никола Карастоянов обаче призна, че е доволен само от резултата, но не и от играта. В предходния кръг "железничарите" нямаха никакви..

публикувано на 16.02.19 в 16:52

Домовчийски донесе победата на "Ботев"

"Ботев" (Враца) започна с победа пролетния дял от сезона в Първа футболна лига. Възпитаниците на Сашо Ангелов спечелиха с 1:0 срещу гостуващия "Витоша" (Бистрица). Валери Домовчийски донесе успеха в 62-ата минута. Двата отбора изиграха равностойни първи 45 минути, но не успя да стигнат до гол. "Ботев" поведе след отлична многоходова комбинация. Петър..

публикувано на 16.02.19 в 16:45

Христо Ненов с бронз от държавното

Варненският състезател Христо Ненов завоюва бронзов медал на държавното първенство по спортна стрелба с пневматично оръжие за мъже, жени, юноши и девойки младша и старша възраст за 2019 г. Надпреварата се проведе в Търговище. В дисциплина мъже пистолет взеха участие 41 мъже. След оспорван финал представителят на варненското спортно училище Христо Ненов..

публикувано на 16.02.19 в 16:42

"Нефтохимик" напуска Европа

Волейболният отбор на Нефтохимик (Бургас) отпадна от турнира за Купата на CEV. Българският отбор се представи достойно, но реферите имаха предпочитания към местия тим Олимпиакос (Пирея)в който играе  националът Тодор Алексиев. Българите отстъпиха с 0:3 (23:25, 17:25, 19:25) в мача-реванш от 1/4-финалите.  Сега Олимпиакос ще спори с италианския..

публикувано на 15.02.19 в 08:49

Сезонът се подновява днес

Днес се подновява сезонът в Първа лига. От 17,30 часа на стадион “Трейс Арена” в Стара Загора е началото на мача между последния в класирането "Верея" и лидерът "Лудогорец". Разградчани водят в класирането с шест точки аванс пред втория "ЦСКА"-София.  Дебют за шампионите се очаква да направи националният вратар Пламен Илиев. Във "Верея"..

публикувано на 15.02.19 в 08:42

Дерменджиев подписа

Наставникът на Левски Георги Дерменджиев подписа днес официално договора си с клуба. Старши треньорът е с контракт за две години и половина. Той ще направи и официален дебют начело на Левски в неделя в мача срещу Локомотив (Пловдив). Дерменджиев направи истински фурор с отбора на "Лудогореиц" и се смята за един от добрите футболни специалисти у нас.

публикувано на 15.02.19 в 08:26