Кръстина Атанасова: „Има известна доза отстъпление в нашия спорт“

Автор:

Русенската школа по вдигане на тежести е една от най-силните в страната ни през годините назад. В момента в Русе продължава да се работи изключително качествено. Кръстина Атанасова е треньор в едноименния спортен клуб, заедно със съпруга си Радослав Атанасов. Те са довели състезатели във Варна на Държавното първенство, което се провежда на „Спортпалас“. Като цяло русенският клуб изпраща една много успешна година, поне според думите на Кръстина. Тя с удоволствие разказва за своите състезатели, за традициите в този спорт и за жените в щангите, след като дълго време е била състезателка. Интервю за Радио Варна

Мартин Йорданов: "Чувствам се спокоен на терена".

Мартин Йорданов е един от младите и високи състезатели в баскетболния тим на "Черно море Тича". Той твърди, че свиква вече в борбата под коша, макар и срещу доста по-опитни от него състезатели. Мартин е единственият висок състезател, който на този етап е здрав и на него ще се разчита много в мача срещу "Балкан" /Ботевград/ тази събота. Ето какво..

публикувано на 24.01.19 в 15:25

Галин Стоянов: "Срещу такива отбори трябва да показваме желание за изява и борба"

Галин Стоянов е старши треньор на мъжкия баскетболен тим на "Черно море Тича". На варненци предстои много тежък мач срещу един от силните отбори у нас- "Балкан" /Ботевград/. Срещата е тази събота от 18.00 ч в зала "Христо Борисов". Днес наставникът на отбора сподели, че има доста кадрови проблеми, контузени и болни състезатели. "Надявам се да играем..

публикувано на 24.01.19 в 13:13

Осака срещу Квитова на финала в Мелбърн

Шампионката от US Open Наоми Осака и Петра Квитова ще играят във финала на Australian Open. Японката попречи да се стигне до изцяло чешки финал. Тя победи с 6:2, 4:6, 6:4 Каролина Плишкова. Квитова спечели със 7:6 (2), 6:0 и сложи край на рейда на американката Даниел Колинс. Квитова става първата чехкиня във финала в Мелбърн след Яна Новотна, която през..

публикувано на 24.01.19 в 10:04

Над 14,3 млн. лв. ще бъдат вложени в спортни съоръжения

Над 14,3 млн. лева ще бъдат вложени в спортни съоръжения през тази година, когато Варна е Европейски град на спорта. Средствата, залегнали в пректобюджета на общината, ще се инвестират в изграждането на чисто нови комплекси и реконструкцията на стадион „Спартак“.  Един от мащабните проекти е строителството на многофункционален спортен комплекс в район..

публикувано на 24.01.19 в 06:50

Васко Младенов отпадна от държавното

Aлександър Лазаров и Габриел Донев спечелиха "уайлд кард" за квалификациите на "София оупън". Двамата заслужиха право на участие в пресявките на турнира от категория "АТП 250" в София, след като достигнаха до финала на държавното първенство в зала. Поставеният под №2 Лазаров се класира за финала след убедителна победа над Васил Младенов. 21-годишният..

публикувано на 24.01.19 в 06:25

ЦСКА с първа победа в контролите

ЦСКА записа първа победа в контролите от зимния подготвителен лагер в Испания. Червените спечелиха с 1:0 срещу седмия в китайската Суперлига "Шанхай шенхуа". Али Соу отбеляза единствения гол. Гамбийският нападател, който играе при червените под наем от италианския "Киво", се разписа в 80-ата минута след асистенция на Евандро. В първата си контрола ЦСКА..

публикувано на 24.01.19 в 06:10

"Черно море" срещу "Арка" днес в Турция

Вторият съперник на "Черно море" в контролите по време на лагера в Турция е актуалният носител на Суперкупата на Полша "Арка" (Гдиня). Двубоят е днес от 11,30 часа местно време (10,30 българско) на терените на комплекс Голд сити. През миналия сезон Арка достигна до финал за купата, който загуби с 1:2 от шампиона на страната "Легия" (Варшава). На 14 юли..

публикувано на 24.01.19 в 07:10