Кръстина Атанасова: „Има известна доза отстъпление в нашия спорт“

Автор:

Русенската школа по вдигане на тежести е една от най-силните в страната ни през годините назад. В момента в Русе продължава да се работи изключително качествено. Кръстина Атанасова е треньор в едноименния спортен клуб, заедно със съпруга си Радослав Атанасов. Те са довели състезатели във Варна на Държавното първенство, което се провежда на „Спортпалас“. Като цяло русенският клуб изпраща една много успешна година, поне според думите на Кръстина. Тя с удоволствие разказва за своите състезатели, за традициите в този спорт и за жените в щангите, след като дълго време е била състезателка. Интервю за Радио Варна

Изгониха и Станимира Петрова от Световното в Индия

Състезателката на варненския клуб „Ивайло Маринов„ Станимира Петрова е изгонена от СП по бокс в Индия. Акредитацията й бе отнета, както ден по-рано се случи и с треньора Петър Лесов. Станимира загуби с 2:3 гласа от представителката на домакините Соня Чахал в 1/8-финалите. „Българската боксьорка показа непристойно поведение. Тя показа неуважение към..

публикувано на 21.11.18 в 08:34

В трета урна сме за жребия

Вече  официално националният отбор на България се изкачи в трета урна за жребия на квалификациите за Евро 2020. Той ще се тегли на  2 декември.Това стана ясно след изиграването на двубоите от нашата Лига “С”. Шотландия победи Израел с 3:2. Същото стори и Сърбия срещу Литва в своята група 4. Румъния остана на второ място въпреки победата над Черна..

публикувано на 21.11.18 в 08:21

Димитър Стефчев: "Избрах да тренирам борба, защото животът е борба"

Димитър Стефчев направи  силно участие на държавен турнир по борба, който се проведе в Самоков. Той бе определен за най-техничен борец на състезанието в класическия стил. Личен треньор на състезателя е Христо Филчев, като преди това той тренираше под ръководството на Светлозар Стоянов. Стефчев надви всичките си съперници без да им даде точка...

публикувано на 20.11.18 в 17:05

Лесов с отнета акредитация

Международната централа по бокс отне акредитацията на треньора на женския ни национален отбор Петър Лесов заради обвинения в корупция, които той отправи към съдиите след мача на Станимира Петрова от 1/8-финалите в Индия. Останалите срещи той ще трябва да ги изгледа от публиката.  Лесов се ядоса на съдийското решение по време на мача срещу представителката..

публикувано на 20.11.18 в 14:50

Спортен клуб „Викинг“ с нова номинация

Варненският спортен клуб по ММА „Викинг“ безспорно изпраща силна година. За месец октомври в анкетата „Спортист на Варна“ имаха номиниран в лицето на европейския шампион Стефан Опрев. Сега отново изпращат много силна номинация за ноември-Делян Георгиев, който стана световен шампион. Ето номинацията Делян Георгиев Световен шампион по ММА..

публикувано на 20.11.18 в 14:35

Две европейски титли за България

23-ма национални състезатели на БКА– ИКО България, придружени от българската делегация, която включваше съдии и треньори, начело със световния шампион Шихан Емил Костов, взеха участие в 17-тото Европейско първенство на без-категории. Двудневното мероприятие, което се проведе в Кишинев, Молдова, започна 1-вия ден с дисциплина ката при всички..

публикувано на 20.11.18 в 13:47

Стойка Петрова си осигури медал от световното

Стойка Петрова си осигури медал на второ поредно Световно първенство по бокс за жени, след като се класира за полуфиналите в категория до 54 килограма на шампионата в Делхи (Индия). Световната вицешампионка от Астана 2016 Петрова победи представителката на домакините Маниша Маун с 4:1 съдийски гласа (30:27, 29:28, 29:28, 27:30, 30:27), с което си..

публикувано на 20.11.18 в 12:55