Каратанчева с успех на двойки

Автор:

Сесил Каратанчева се класира за четвъртфиналите на двойки на турнира по тенис на твърди кортове в Лас Вегас (САЩ). Награден фонд 80 хиляди долара. Каратанчева и Мари Боузкова (Чехия) победиха представителките на домакините Никол Мосмър и Али Уил с 6:4, 6:4 за 70 минути.  В надпреварата се включва още една българка - Елица Костова. Тя среща третата поставена в схемата Фани Щолар (Унгария).

Рали "България" идва, а скандали тресат федерацията

Предстои 50-то юбилейно издание на рали „България“. Състезанието ще се проведе във Варна от 10-12 май. Интересното е че ще има и преход до Шумен, като участниците ще карат по трасето на рали „Стари столици“, след което отново се връщат във Варна. Във връзка със състезанието днес имаше пресконференция в Радио Варна. Присъства новият президент на..

публикувано на 25.04.19 в 16:53

"Сити" държи титлата

"Манчестър сити" направи много важна крачка към защита на титлата във Висшата лига след победа с 2:0 над "Юнайтед" в градското дерби. На "Олд трафорд" съставът на Пеп Гуардиола направи изключително второ полувреме и стигна до трите точки благодарение головете на Бернардо Силва и Лерой Сане. "Сити" държи титлата като до края на сезон остават три кръга...

публикувано на 25.04.19 в 07:56

"Ботев" срещу "Локо" на финала за Купата

"Ботев" (Пловдив) се класира за финала в турнира за Купата на България след истински трилър във втори полуфинал с ЦСКА. Пловдивчани оцеляха на "Българска армия" в среща с шест гола и два червени картона. Хората на Николай Киров показаха характер и макар че бяха с девет човека, направиха равенство 3:3. Гостите от Пловдив поведоха с 2:0 още до 27-ата..

публикувано на 25.04.19 в 07:53
Григор Димитров беше стабилен на форхенд.

Григор Димитров отстрани Вердаско

Григор Димитров се класира за третия кръг на турнира на червени кортове в Барселона с награден фонд 2.6 милиона евро. Българинът, който участва в надпреварата с "уайлд кард" и е 13-и поставен в схемата, победи трудно шампиона от 2010 година Фернандо Вердаско (Испания) с 6:2, 6:7(4), 6:3. Димитров взе подаването на испанеца два пъти и лесно спечели първия..

публикувано на 25.04.19 в 07:50

"Черно море Тича" завърши сезона със загуба

"Академик Бултекс 99" завърши на четвърта позиция редовния сезон в НБЛ, след победа над "Черно море Тича" със 100:79. За "Черно море" това бе последен двубой за сезона, тъй като "моряците" завършват девети и не се класираха за плейофите. "Академик Бултекс 99" и "Рилски спортист" приключват с равен актив, но пловдивчани са с по-добрите показатели в..

публикувано на 25.04.19 в 07:45

Националния дрифт шампионат стартира в Сливен

За поредна година град Сливен ще приюти най-добрите пилоти от „Български дрифт шампионат“. Дългоочакваното дрифт събите ще се проведе на 4-5 май на писта „Бършен“, давайки официален старт на сезона на най-бързо набиращата популярност мотор-спорт дисциплина у нас. Очакванията са за голям брой участници и публика от цялата страна и..

публикувано на 24.04.19 в 14:07

Зверев отпадна в първи кръг в Барселона

Германецът Александър Зверев отпадна още след първия си мач на турнира на клей в Барселона с награден фонд 2,61 милиона евро. В мач от втория кръг поставеният под номер 2 в схемата Зверев отстъпи с 6:3, 5:7, 6:7(5) пред "щастливия губещ" от квалификациите Николас Хари от Чили. В третия кръг на надпреварата Хари ще очаква победителя от мача между българина..

публикувано на 24.04.19 в 08:05