Каратанчева с успех на двойки

Автор:

Сесил Каратанчева се класира за четвъртфиналите на двойки на турнира по тенис на твърди кортове в Лас Вегас (САЩ). Награден фонд 80 хиляди долара. Каратанчева и Мари Боузкова (Чехия) победиха представителките на домакините Никол Мосмър и Али Уил с 6:4, 6:4 за 70 минути.  В надпреварата се включва още една българка - Елица Костова. Тя среща третата поставена в схемата Фани Щолар (Унгария).

Николай Добруджански: "Силата ни е в отличния колектив"

Николай Добруджански е главен треньор в спортен клуб "Десант" във Варна. Негови състезатели заминават за участие във Виена на много силен и престижен турнир. От тримата участници там, той очаква три медала. Варненските бойци са доказани, с много опит, макар че отскоро са на профи сцената. На световната шампионка Александра Тончева също предстои..

публикувано на 14.11.18 в 17:05

Пранди пак ще води България

Силвано Пранди отново ще застане начело на националния ни тим по волейбол-мъже. Това е повече от сигурно. След 10 години, той отново се завръща на този пост. Пранди е печелил титлата в Италия 4 пъти, а веднъж има и шампионска титла на Франция. Той водеше нашият тим от 2008 до 2010 година. Тогава наследи Мартин Стоев. Под ръководството на..

публикувано на 14.11.18 в 14:45

"Монтана" напуска Европа безславно

Волейболният отбор на "Монтана" отпадна от втория по сила европейски клубен турнир за Купата на CEV. Като гости на чешкия "Волейбал.cz " (Кладно) българите отстъпиха с 0:3 (24:26, 21:25, 22:25) в мач-реванш от 1/32-финалите на турнира. След две загуби с по 0:3 гейма нашият тим приключва участието си в евротурнирите за този сезон.

публикувано на 14.11.18 в 14:15

Пламен Илиев отпада от сметките

Вратарят Пламен Илиев бе отписан за мачовете с  Кипър и домакинството срещу Словения. Медицинският щаб не успя да го вдигне на крака. Той се контузи по време на мача с  мача с Норвегия в Осло. Петър Хубчев ще разчита на останалите си трима вратари – Георги Петков, Димитър Евтимов и Благой Макенджиев, който бе повикан на лагера снощи.

публикувано на 14.11.18 в 13:50

Николай Добруджански: "Надявам се да се завърнем с три медала"

Много силна гала вечер на професионалния ММА ще се проведе в Австрия. Варненското участие ще бъде изключително сериозно-три бойци от спортен клуб "Десант".  Фердун Османов е световен вицешампион и ще се бие на тази гала. Другите двама участници са  Николай Николов на 70 кг. и украинецът  Дмитрий Власюк, който се състезава за варненския клуб. Той ще играе..

публикувано на 14.11.18 в 13:23

Вратарят на "Черно море" Макенджиев в националния

Селекционерът на България Петър Хубчев взе решение да повика още един вратар в групата за мачовете с Кипър и Словения от Лигата на нациите. Става въпрос за стража на Черно море Благой Макенджиев. Той е четвърти вратар, който ще се готви с националния отбор, заедно с Пламен Илиев, Георги Петков и Димитър Евтимов. Причината за решението на Хубчев..

публикувано на 14.11.18 в 07:51

Карлсен и Каруана отново с реми

Шампионът Магнус Карлсен (Норвегия) и претендентът Фабиано Каруана (САЩ) завършиха реми в четвъртата партия помежду си от мача за световната титла по шахмат, който се провежда в Лондон. След днешното реми на 34-ия ход, при което Карлсен игра с белите фигури, резултатът остава равен 2:2 точки. Сряда е почивен ден за двубоя за титлата, а петата партия ще се..

публикувано на 14.11.18 в 07:45