Александър Везенков няма да играе срещу Босна

Националът Александър Везенков няма да играе в предстоящия мач на националния отбор по баскетбол срещу Босна. "На 30 ноември играем в Пирея с Будучност, националният отбор играе на същата дата с Босна, за първия двубой няма как да бъда на линия, за втория мач във Франция ще чакаме решение, не е само Олимпиакос, за първите мачове нито един състезател от Евролигата няма да може да помогне на националния отбор, искам да помогна на националния отбор, стига да ми се отдаде възможност", добави той по повод участието си за националния отбор.

Серина напуска Австралия

Американката Серина Уилямс пропусна четири мачбола и загуби на ¼ финала на Откритото първенство на Австралия след 4:6, 6:4, 5:7 от Каролина Плишкова. От 5-1 в третия сет, американката се срина. Следващата съперничка на чехкинята ще бъде японката Наоми Осака, която по-рано победи Елина Свитолина. Петра Квитова се класира за втори път след 2012..

публикувано на 23.01.19 в 14:48

Болт спира със спорта напълно

Юсеин Болт, който е 8-кратен олимпийски шампион заяви, че приключва със спорта, като цяло. Той е разочарован от футболната си кариера, която подхвана след леката атлетика. 32-годишният спортист от Ямайка  изкара два тренировъчни месеца с австралийския Central Coast Mariners, но напусна през ноември, след като клубът му не успя да се обезпечи..

публикувано на 23.01.19 в 14:46

Българите отстъпиха срещу „Алба Фехервар”

Баскетболният тим на „Балкан” записа драматична загуба във втората групова фаза на ФИБА Къп. Отборът от Ботевград отстъпи с 64:65 срещу „Алба Фехервар”. Нашият тим можеше да стигне до успех в мача, след като подобри играта си в края на срещата, но не се възползав от ситуацията.   „Балкан” е с актив от две победи и две поражение, а „Алба” е лидер в..

публикувано на 23.01.19 в 08:41

Найден Найденов е уволнен

Уволниха Найден Найденов от поста наставник на  волейболния „Нефтохимик 2010”. Ръководството на клуба се раздели с него заради незадоволителни резултати. Миналата година тимът стана златен требъл, като спечели титлата, купата и суперкупата на България.    Въпреки новите  Николай Учиков и Теодор Тодоров класата на тима не са промени. „Нефтохимик..

публикувано на 23.01.19 в 08:37

Равенство за "Берое" сещу „Мезьокьовешд-Жори“

„Берое“ завърши с равенство 1:1 срещу „Мезьокьовешд-Жори“ във втората си контрола от подготвителния лагер в Белек, Турция. Момчетата на Александър Томаш определено бяха по-добрия отбор на терена през всичките 90 минути, но не успяха да материализират предимството си. Гол на Алфредо бе отменен заради спорна засада, а Иван Бандаловски нацели..

публикувано на 23.01.19 в 08:25

"Лудогорец" загуби от "Клуж"

"Лудогорец" загуби с 0:2 от "Клуж" третата си контрола в Турция. Попаденията за шампиона и лидер в румънското първенство вкараха Ланг (17) и Ганеа (87). И двата гола дойдоха след кошмарни грешки в защита, дело на вратаря Броун и централния бранител Драгош Григоре, който изигра първи 50 минути след близо 8-месечна пауза заради контузия.

публикувано на 23.01.19 в 08:23

Успехи за "Черно море" и "Дунав" в контроли

Черно море завърши наравно 1:1 срещу Медж Легница в първата си контрола на турска земя. На почивката треньорът Илиан Илиев пусна нови 9 футболисти. Гол на Енчев в 80-та минута. „Дунав”  Рс “ изиграха първата си контрола в Анталия. Съперникът, който е на 6-то място в първенството на Казахстан, спечели двубоя с 1:4. Жетису бе по-концентрираният..

публикувано на 23.01.19 в 08:21