Калина Богоева е шампион в многобоя при жените

Калина Богоева от клуб "Грация" (Варна) спечели титлата в многобоя при жените на държавното първенство по художествена гимнастика "Б" категория, в спортна зала "Иван Вазов" в Стара Загора. Надпреварата е за девойки младша възраст до 10 години, девойки младша възраст, девойки старша и жени.
Богоева събра сбор от 24.875 точки, след като получи оценки 12.425 на обръч и 12.450 на топка. Гимнастичките играят само тези два уреда, след което става ясно класирането в многобоя, финалите на уредите и отборно.
Втора в многобоя се нареди Яна Попова от Левски-Триадица с 23.750 (12.200 и 11.550) точки, а трета е Ванина Стойнева (Левски-Илиана) с 22.925 (11.975 и 10.950) точки.
В състезанието участваха 32 гимнастички.
Калина Богоева спечели златните медали и на финалите на двата уреда - обръч и топка.
Отборно шампион е Левски-Триадица първи отбор, следван от Грация първи отбор, Тракия (Пловдив) първи отбор, Левски първи отбор, ЦСКА първи отбор и други.
Първенството продължава до неделя.

Екипажът Бабачеви спечели класик рали "Златни пясъци"

Екипажът Христо Бабачев и Петър Бабачев е победителят в 14-о издание на класик рали Златни пясъци. В класирането за точна езда те дадоха само 19 секунди отклонение от зададеното време. Това е най-дългото ретрорали у нас. Участниците изминаха около 600 км от Златни пясъци до Сливен и обратно за 3 дни. Втори останаха Георги и Светла Георгиеви с 30 секунди..

публикувано на 20.05.19 в 07:59

МФК „Спартак“ втори на домашния турнир

"Олимпия" (Молдова) спечели международният турнир по плажен футбол във Варна. Домакинът МФК „Спартак“ остана на второ място. Варненци завършиха наравно 5:5 срещу "Динамо" (Батуми) в последната среща. При дузпите грузинците спечелиха, но точката не им достигна за второто място. Така грузинския отбор остана на трето място. Четвърти са академията на..

публикувано на 20.05.19 в 07:52

16-годишните "моряци" вдигнаха Купата

"Черно море Тича" победи "Тунджа" (Ямбол) със 73:51 и спечели Купата на БФБаскетбол за момчета до 16 години. Варненци, които преди година останаха втори сега надделяха убедително над домакините в зала „Диана” в Ямбол. Носителят на трофея от 2018-а БУБА Баскетбол сега взе бронзонзовите медали. Иван Спиров бе най-резултатен за успеха с 16 точки. Той оформи..

публикувано на 20.05.19 в 07:46

"Черно море" на мач от титлата

"Черно море" спечели гостуването си на "Пирин" (Благоевград) с 4:1 в 28-ия кръг на Елитната група до 19 години. Петър Вуцов откри резултата в 9-ата минута, а в 30-ата Лъчезар Йорданов се разписа за 2:0. В 68-ата минута Данаил Димов направи 3:1, а крайното 4:1 оформи Иван Иванов в 88-ата минута. Варненци продължават да са лидери в класирането със 70 точки,..

публикувано на 20.05.19 в 07:44
Ивет Лалова и Инна Ефтимова са  на полуфинал в бягането на 100 метра  на Европейското в Цюрих

Ивет Лалова отива на 5-та Олимпиада

Най-добрата българска спринтьорка Ивет Лалова-Колио си осигури участие на Олимпийските игри в Токио следващото лято, след като спечели състезанието на 200 метра от турнира Сейко Голдън При в Осака, Япония. 35-годишната Лалова се представи отлично и записа време..

публикувано на 19.05.19 в 13:20

Връчиха златните медали на "Спартак" -Варна

На много кратка, но интересна церемония днес бяха връчени златните медали и купата на варненския футболен тим "Спартак" за първото място в Североизточната "В" група. Атанас Фурнаджиев, вицепрезидент на БФС и шефът на зоналния съвет Георги Мирчев връчиха медалите на футболистите преди мача с "Хитрино". Феновете на "Спартак" буквално "полудяха от..

публикувано на 18.05.19 в 17:59

"Черно море" пети след успех над "Ботев"

"Черно море" победи "Ботев" (Пловдив) с 1:0 и се изкачи на петото място в класирането, след като изпревари "канарчетата" с една точка. "Моряците" имат 51, докато пловдивският тим е с 50. Дани Кики се разписа след около 100 секунди игра. Във втората минута  Родриго Енрике проби отляво и центрира в наказателното поле на гостите, където защитник на "Ботев"..

публикувано на 18.05.19 в 17:32