Калина Богоева е шампион в многобоя при жените

Калина Богоева от клуб "Грация" (Варна) спечели титлата в многобоя при жените на държавното първенство по художествена гимнастика "Б" категория, в спортна зала "Иван Вазов" в Стара Загора. Надпреварата е за девойки младша възраст до 10 години, девойки младша възраст, девойки старша и жени.
Богоева събра сбор от 24.875 точки, след като получи оценки 12.425 на обръч и 12.450 на топка. Гимнастичките играят само тези два уреда, след което става ясно класирането в многобоя, финалите на уредите и отборно.
Втора в многобоя се нареди Яна Попова от Левски-Триадица с 23.750 (12.200 и 11.550) точки, а трета е Ванина Стойнева (Левски-Илиана) с 22.925 (11.975 и 10.950) точки.
В състезанието участваха 32 гимнастички.
Калина Богоева спечели златните медали и на финалите на двата уреда - обръч и топка.
Отборно шампион е Левски-Триадица първи отбор, следван от Грация първи отбор, Тракия (Пловдив) първи отбор, Левски първи отбор, ЦСКА първи отбор и други.
Първенството продължава до неделя.

Наталия Кременска предпочита дългите бягания

Наталия Кременска е варненска състезателка по лека атлетика на спортен клуб  "Черно море Атлетик". Само в рамките на няколко дни тя спечели шампионски титли на България и направи отлично представяне на две сериозни състезания. Треньор на Наталия е Георги Тихов. Тя стана шампионка в планинското бягане, като сподели, че е било доста тежко. Наталия има..

публикувано на 26.06.19 в 12:00

"Моряците" срещу "Ботев" (Враца) в Банско

"Черно море" ще изиграе четвъртата си контрола от лятната подготовка. Съперник на “моряците” ще е "Ботев" (Враца). Спарингът ще се проведе на един от терените на комплекс “Евима футбол” край Банско от 16:15 часа. Варненци имат три победи в проверките от предсезонната подготовка, като не допуснаха нито един гол. Тимът на Илиан Илиев записа успех с 6:0..

публикувано на 26.06.19 в 08:19

Държавното по гимнастика в Камчия

Държавното първенство по художествена гимнастика, категория „А“ за девойки младша възраст и девойки младша възраст до 10г. ще се проведе В „Камчия“ от утре. Участие ще вземат над 260 грации от 39 клуба от цялата страна, които ще се състезават ансамблово и индивидуално. Домакин на турнира е „ Грация”- Варна. Главен съдия ще бъде Рада Вражева – член на..

публикувано на 26.06.19 в 08:17

Водните грации с историческо класиране

Десет варненски момичета постигнаха историческо класиране за България на Европейското първенство по синхронно (артистично) плуване за девойки до 19 г. в Прага. В комбинираната програма тимът на България завоюва деветото място в Европа. Резултатът от 73.700 т. е още по-голям повод да радост. До момента България е нямала повече от 72 т., както и класиране..

публикувано на 26.06.19 в 08:15

България с десети медал в Минск

България вече има своя десети медал от Европейските игри в Минск. Групата ни в спортната аеробика в състав Антонио Папазов, Тихомир Баротев, Ана Мария Стоилова, Ивелина Лукаки и Дарина Пашова извоюва сребърното отличие. Ана-Мария Стоилова и Антонио Папазов останаха на крачка от медалите при смесените двойки, след като заеха четвъртата позиция с 21.100..

публикувано на 26.06.19 в 08:11
Владимир Кличко и Хейдън Пенетиър

Владимир Кличко спасен от горяща яхта

Бившият световен шампион по бокс при най-тежките Владимир Кличко трябваше да бъде спасяван от испанската брегова охрана, след като луксозната яхта, на която се е намирал, се е подпалила. За инцидента съобщи 43-годишният украинец в профила си в Туитър. Той добави, че всичко е наред и за щастие няма пострадали. Кличко е бил на почивка със семейството си и..

публикувано на 25.06.19 в 14:17

Жоро Илиев в "Локо" за един сезон

Варненската футболна звезда Георги Илиев сам призна, че договорът му с пловдивския "Локомотив" е само до края на годината. Бившият капитан на "Черно море" веднага е приел това предложение от клуба, с който стана шампион преди доста години. Новият му тим гостува именно във Варна на „Тича“ на старта на шампионата. Жоро твърди, че без притеснение ще излезе..

публикувано на 25.06.19 в 11:53