Даяна Димитрова е хваната за втори път с допинг

Щангистката Даяна Димитрова е хваната за втори път с допинг. Състезателката от Спортен клуб по вдигане на тежести „Добрич” е дала положителна проба за диуретика фуросемид по време на Европейското първенство за младежи и девойки в полския град Замосп през октомври. Там тя спечели шампионската титла в категория до 48 кг с двубой от 164 килограма.
От федерацията по щанги потвърдиха за случая, като го определиха като нейна лична грешка. Оказа се, че Даяна не е била на лагер с националите, а се е присъединила към отбора направо на самолета за Полша.
Добричлийката беше спипана с фуросемид и преди Световното първенство за кадети в Тайланд през април 2017 година, а по-късно бе наказана за 6 месеца. Нейният треньор Божидар Божилов пък получи наказание от 4 години заради засечени с допинг негови състезатели.
Фуросемидът е забранен като маскиращ агент за използването на стероиди.
Резултат от втората проба на Даяна се очаква до края на годината, но според специалисти той ще потвърди първия. Ако това стане, Димитрова рискува доживотно наказание.
Положителната проба на българката може да навреди на участието ни на олимпийските игри в Токио, защото ще има ограничения за държавите с много положителни проби.

Казийски донесе успех при дебюта за "Верона"

Матей Казийски направи страхотен дебют за новия си отбор Калцедония (Верона) в италианската Суперлига. Казийски заби 21 точки и беше в основата на домакинската победа на своя нов тим над Топ Волей (Латина) с 3:1 в мач от предпоследния 12-и кръг на първия полусезон. Верона остава на 7-о място със 7 победи, 5 загуби и 18 точки. В последния 13-и..

публикувано на 17.12.18 в 08:03

Определят осминафиналите в Шаммпионската лига

Днес от 13.00 часа в Нион ще бъде изтеглен жребият за осминафиналите на Шампионската лига. 16 отбора от шест страни останаха в надпреварата за най-престижния трофей в клубния футбол. С най-много представители в директните елиминации е английската Висша - четири. По три са отборите от Испания и Германия, по два - от Италия и Франция, и по един - от..

публикувано на 17.12.18 в 07:55

"Одесос" зарадва най-малките баскетболистки

50 деца от четири отбора се включиха в Коледен турнир по баскетбол във Варна. Надпреварата се организира съвместно от Община Варна и женския баскетболен клуб Черно море-Одесос. Класиране нямаше, а победители бяха всички деца. Те демонстрираха огромно желание за радост на своите родители, които препълниха залата. Отборите бяха от училищата "Гео Милев" и..

публикувано на 17.12.18 в 07:53

"Ливърпул" спечели голямото английско дерби

"Ливърпул" спечели най-голямото дерби на английския футбол – това с "Манчестър юнайтед". Червените се наложиха на своя "Анфийлд" с 3:1 и се върнаха на първата позиция. Садио Мане и Джеси Лингард се разписаха през първата част. След почивката Джердан Шакири се появи в игра и се разписа два пъти, за да стане големият герой в дерби №201. Домакините записаха..

публикувано на 17.12.18 в 07:48

ЦСКА-София остава на шест точки зад "Лудогорец"

ЦСКА София завърши годината с победа, след като се наложи над "Ботев" (Пловдив) с 2:1 в последния мач от 20-ия кръг в Първа лига. Срещата на стадион "Българска армия" се игра при много тежки условия, ниски температури и снежен терен. Началото на двубоя беше отложено зарад обилния снеговалеж в София, но все пак в 19 часа двата тима излязоха на терена...

публикувано на 17.12.18 в 07:46

Хандбалният "Спартак"-Варна е на полуфинал

Хандбалистите на варненския "Спартак" изиграха един много силен мача като домакини срещу тима на "Чардафон" /Габрово/. Срещата беше от 1/4 финалите за купата на страната. Варненският тим спечели с 32-27, на полувремето 17-11. Този успех  ги класира за полуфинала, където ще се изправят срещу "Пирин" Гоце Делчев. Тимът на "Пирин" поднесе изненадата,..

публикувано на 16.12.18 в 19:58

"Черно море Тича" не издържа срещу "Рилецо"

„Рилски спортист“ записа трудна победа при гостуването си на „Черно море Тича“ във Варна с  94:76. В заключителните минути опитният състав от Самоков успя да заиграе силно в защита и да пречупи младия отбор на „моряците“, като 7 минути домакините дори водеха с точка в резултата.  Най-полезен за „Рилски спортист“ Златин Георгиев завърши с 18 точки, 11..

публикувано на 15.12.18 в 20:05