Националите по футзал с две загуби в контролите

Националният отбор на България по футзал инкасира загуба и във втората контрола срещу Молдова. Снощи избраниците на селекционера Емо Минчев играха доста по-добре, отколкото в първата среща и дори през втората част водеха с 3-2 над молдовците, но допуснаха обрат за 3-5. Резултатът бе открит от Обада в 9-ата минута, но секунди по-късно Николай Ненков изравни. Минута преди края на първата част възпитаниците на Владимир Вусатий взеха аванс от един гол след попадение на Лашку. Нашите "лъвове" стартираха много силно втората част и в началните 5 минути след два красиви гола на Георги Карагеоргиев дръпнаха в резултата с 3-2. След това до края на мача молдовците вкараха 3 безответни попадения чрез Лашку, Такот и Тимбалист за крайното 3-5.

Улица във Варна ще носи името на Добри Динев

Улица във Варна да носи името на Добри Динев – легендарен български плувец, записал името си в Книгата на Гинес. Това предложение, направено от плувен спортен клуб „Черно море“, получи подкрепата на съветниците от ПК „Младежки дейности и спорт“ към Общинския съвет. Роденият във Варна Добри Динев (1947-2015) е известен в цял свят с маратонските си..

обновено на 19.04.19 в 08:51

Решават титлата при мъжете в Бургас

Този уикенд в Бургас ще бъдат разпределени медалите в държавното първенство по водна топка за мъже. В събота от 17,30 ч е варненският сблъсък между „Аква Спорт“ и КПС „Варна“ в единия полуфинал. От 19.00 ч. играят „Локомотив Никола Нанов“ и ЦСКА в другата полуфинална среща. В неделя от 15.00 ч е мачът за третото място, а финалът е насрочен за 17.00 ч.

публикувано на 19.04.19 в 08:23

"Марица" грабна купата

"Марица" (Пловдив) спечели Купата на България за пети път в своята история. Те надиграха "Берое" (Стара Загора) с 3:0 (25:15, 25:13, 25:7) в зала „Колодрума“. Момичетата на Иван Петков не загубиха нито един гейм по пътя си към Купата. Наставникът на отбора Иван Петков след мача каза, че неговият тим на този етап е с класа над останалите отбори в..

публикувано на 19.04.19 в 08:22

Жекова сложи край на кариерата си

Българската федерация по ски закри с официална церемония състезателния си сезони. Всъщност голямата новина от тържеството е че Александра Жекова обяви края на своята кариера. 31-годишната Жекова приключва активната си състезателна дейност с три победи за Световната купа в сноубордкроса и общо 17 подиума. Жекова е и шампионка от зимната Универсиада през..

публикувано на 19.04.19 в 08:20

Стефчо Христов е №1 на Варна за март`2019

Напълно очаквано световният шампион по вдигане на тежести Стефчо Христов от клуб  "Титан" бе избран за спортист на Варна за месец март. Негов личен треньор е Живко Николов. Стефчо спечели три златни медала от Световното първенство в Лас Вегас- в двете движения и в многобоя. Надпреварата беше за кадети до 17 г. Стефчо Христов бе обявен и за..

публикувано на 18.04.19 в 17:41

Решения на комисията "Младежки дейности и спорт"

Заседание днес имаше комисията за младежки дейности и спорт при Община Варна. Гласувано беше да се отпуснат допълнителни 20 000 лв на плувен спортен клуб „Черно море” за организирани и провеждане на международния турнир „Бляк сий къп” във Варна. Останалите средства ги осигурява клубът. Президентът на плувния тим ФИЛИП РОМБАУТ присъства на..

публикувано на 18.04.19 в 15:27

Григор Димитров срещу Надал на централния корт

За втора поредна година мастърсът в Монте Карло противопоставя Григор Димитров срещу най-успешния тенисист на червените кортове в историята - Рафаел Надал. След като преди 12 месеца се срещнаха в полуфиналите на първият голям турнир на клей, днес двамата влизат в спор за място в четвъртфиналите. Двубоят между Димитров и Надал е трети на централния корт..

публикувано на 18.04.19 в 07:55