Националите по футзал с две загуби в контролите

Националният отбор на България по футзал инкасира загуба и във втората контрола срещу Молдова. Снощи избраниците на селекционера Емо Минчев играха доста по-добре, отколкото в първата среща и дори през втората част водеха с 3-2 над молдовците, но допуснаха обрат за 3-5. Резултатът бе открит от Обада в 9-ата минута, но секунди по-късно Николай Ненков изравни. Минута преди края на първата част възпитаниците на Владимир Вусатий взеха аванс от един гол след попадение на Лашку. Нашите "лъвове" стартираха много силно втората част и в началните 5 минути след два красиви гола на Георги Карагеоргиев дръпнаха в резултата с 3-2. След това до края на мача молдовците вкараха 3 безответни попадения чрез Лашку, Такот и Тимбалист за крайното 3-5.

Казийски донесе успех при дебюта за "Верона"

Матей Казийски направи страхотен дебют за новия си отбор Калцедония (Верона) в италианската Суперлига. Казийски заби 21 точки и беше в основата на домакинската победа на своя нов тим над Топ Волей (Латина) с 3:1 в мач от предпоследния 12-и кръг на първия полусезон. Верона остава на 7-о място със 7 победи, 5 загуби и 18 точки. В последния 13-и..

публикувано на 17.12.18 в 08:03

Определят осминафиналите в Шаммпионската лига

Днес от 13.00 часа в Нион ще бъде изтеглен жребият за осминафиналите на Шампионската лига. 16 отбора от шест страни останаха в надпреварата за най-престижния трофей в клубния футбол. С най-много представители в директните елиминации е английската Висша - четири. По три са отборите от Испания и Германия, по два - от Италия и Франция, и по един - от..

публикувано на 17.12.18 в 07:55

"Одесос" зарадва най-малките баскетболистки

50 деца от четири отбора се включиха в Коледен турнир по баскетбол във Варна. Надпреварата се организира съвместно от Община Варна и женския баскетболен клуб Черно море-Одесос. Класиране нямаше, а победители бяха всички деца. Те демонстрираха огромно желание за радост на своите родители, които препълниха залата. Отборите бяха от училищата "Гео Милев" и..

публикувано на 17.12.18 в 07:53

"Ливърпул" спечели голямото английско дерби

"Ливърпул" спечели най-голямото дерби на английския футбол – това с "Манчестър юнайтед". Червените се наложиха на своя "Анфийлд" с 3:1 и се върнаха на първата позиция. Садио Мане и Джеси Лингард се разписаха през първата част. След почивката Джердан Шакири се появи в игра и се разписа два пъти, за да стане големият герой в дерби №201. Домакините записаха..

публикувано на 17.12.18 в 07:48

ЦСКА-София остава на шест точки зад "Лудогорец"

ЦСКА София завърши годината с победа, след като се наложи над "Ботев" (Пловдив) с 2:1 в последния мач от 20-ия кръг в Първа лига. Срещата на стадион "Българска армия" се игра при много тежки условия, ниски температури и снежен терен. Началото на двубоя беше отложено зарад обилния снеговалеж в София, но все пак в 19 часа двата тима излязоха на терена...

публикувано на 17.12.18 в 07:46

Хандбалният "Спартак"-Варна е на полуфинал

Хандбалистите на варненския "Спартак" изиграха един много силен мача като домакини срещу тима на "Чардафон" /Габрово/. Срещата беше от 1/4 финалите за купата на страната. Варненският тим спечели с 32-27, на полувремето 17-11. Този успех  ги класира за полуфинала, където ще се изправят срещу "Пирин" Гоце Делчев. Тимът на "Пирин" поднесе изненадата,..

публикувано на 16.12.18 в 19:58

"Черно море Тича" не издържа срещу "Рилецо"

„Рилски спортист“ записа трудна победа при гостуването си на „Черно море Тича“ във Варна с  94:76. В заключителните минути опитният състав от Самоков успя да заиграе силно в защита и да пречупи младия отбор на „моряците“, като 7 минути домакините дори водеха с точка в резултата.  Най-полезен за „Рилски спортист“ Златин Георгиев завърши с 18 точки, 11..

публикувано на 15.12.18 в 20:05