Канчо Хацуо Рояма: България има голямо място в киокушин

„България има много голямо място в световното семейство на киокушин“, заяви Канчо Хацуо Рояма (IX дан)- съпредседател на Kyokushin World Union (KWU) и президент на Kyokushin-kan International Karate Organizaton. Той е един от малкото ученици на създателя на киокушин Масутацу Ояма. От днес до неделя Европейско и Световно първенство по карате киокушин се провеждат в Двореца на културата и спорта във Варна.
„Тази година се навършват 25 години от кончината на създателя на карате киокушин Масуатцу Ояма. Както знаете, след смъртта му, киокушин се разпадна на много организации, което оказа отрицателно влияние и вреда на неговото развитие като спорт и бойно изкуство. Затова, аз, като негов ученик, искам да се извиня за това пред вас. Когато федерациите са малки, нивото на спортистите е ниско. От 2011 г. със създаването на KWU се състояха огромен брой състезания и нивото на бойците неимоверно се повиши. За това огромна роля има Българската карате киокушин федерация. На лагера в Камчия тази година се събраха над 1500 участници. България е с голямо присъствие в семейството на киокушин и подобни събития влияят положително на обединението ни и за повишаване на нивото на нашия спорт“, заяви той.

"Черно море Тича" не издържа срещу "Рилецо"

„Рилски спортист“ записа трудна победа при гостуването си на „Черно море Тича“ във Варна с  94:76. В заключителните минути опитният състав от Самоков успя да заиграе силно в защита и да пречупи младия отбор на „моряците“, като 7 минути домакините дори водеха с точка в резултата.  Най-полезен за „Рилски спортист“ Златин Георгиев завърши с 18 точки, 11..

публикувано на 15.12.18 в 20:05
Илиан Илиев

Илиан Илиев: Можехме повече през есенния полусезон

Наставникът на Черно море Илиан Илиев обяви след равенството (1:1) срещу Витоша в Бистрица, че е искал да постигне по-предно класиране след края на шампионатните мачове за 2018 г., но непостоянните игри в началото са попречили това да стане факт. Също така треньорът на моряците обясни защо се е стигнало до раздялата с Атанас Зехиров и Благой Макенджиев,..

публикувано на 15.12.18 в 17:11

"Витоша" спря серията на "моряците"

Витоша (Бистрица) и Черно море завършиха наравно 1:1 в среща от 20-ия кръг на Първа лига. "Моряците" излязоха напред в резултата с гол на капитана Георги Илиев в 20-ата минута, а през второто полувреме домакините от Бистрица изравниха чрез Ивайло Лазаров, който отбеляза с глава в 73-ата минута. "Тигрите" сложиха край на победната серия на Черно море,..

публикувано на 15.12.18 в 14:42

Коледен турнир по джудо в Юнашки салон

Третият коледен турнир по джудо за деца се провежда в „Юнашки салон“ във Варна . Организатори са местния СК „Десант“ и Община Варна. Повече от 100 деца участват в проявата. Емоциите са огромни, най-вече сред родителите. Организацията на турнира е перфектна. Изключителен жест от страна на състезателите от варненския спортен клуб „Десант“. Те не само..

публикувано на 15.12.18 в 13:49

"Грация" изпрати успешна година

Тържеството на клуба по художествна гимнастика премина при изключителен интерес. Имаше много гости, сред тях „примите“ на този спорт във Варна и България-Мария Чиприянова, Минка Ванкова, Анелия Атанасова, г-жа Султанка Малчева. Гост на тържеството беше и областният управител на Варна Стоян Пасев. За всички активно занимаващи се с гимнастика /състезателно/..

публикувано на 15.12.18 в 13:32

Коледно карнавално бягане във Варна

За четвърти пореден път отбелязваме края на годината с едно от най-яките и забавни спортни, карнавални събития организирани във Варна. Какво сме ви подготвили този път: 1. Щафетно бягане. Отбори от по 4 души ще се съревновават и надъхват в продължение на 4 обиколки от по 400 метра за всеки член на отбора. Задължително условие е да има ПОНЕ ЕДНА..

обновено на 15.12.18 в 08:12

Станимира Петрова: „Много се радвам на това първо подобно отличие“

Станимира Петрова бе обявена за „Спортист на Варна“ за 2018 г. Тя от 1 година се състезава за варненския клуб "Ивайло Маринов". Тренира под ръководството на треньора Петър Лесов.Станимира грабна европейското залот на шампионата в София на 57 кг. тя беше определена и за състезател №1 на това Европейско първенство. Веднага след награждаването от кмета..

публикувано на 14.12.18 в 15:45