Медведев триумфира в София

Руснакът Даниил Медведев триумфира на турнира по тенис от сериите АТП 250 в София с награден фонд 524340 евро. Поставеният под номер 3 Медведев победи на финала унгареца Мартон Фучович с 6:4,, 6:3 за 81 минути в зала "Арена Ареец". Така ден преди 23-ия си рожден ден московчанинът взе четвърта титла в кариерата си. Унгарецът не успя да стигне до втори трофей в кариерата си, но с доброто си представяне в София той ще се завърне в топ 40 на световната ранглиста. Победителят беше награден от министъра на спорта Красен Кралев.

Улица във Варна ще носи името на Добри Динев

Улица във Варна да носи името на Добри Динев – легендарен български плувец, записал името си в Книгата на Гинес. Това предложение, направено от плувен спортен клуб „Черно море“, получи подкрепата на съветниците от ПК „Младежки дейности и спорт“ към Общинския съвет. Роденият във Варна Добри Динев (1947-2015) е известен в цял свят с маратонските си..

обновено на 19.04.19 в 08:51

Решават титлата при мъжете в Бургас

Този уикенд в Бургас ще бъдат разпределени медалите в държавното първенство по водна топка за мъже. В събота от 17,30 ч е варненският сблъсък между „Аква Спорт“ и КПС „Варна“ в единия полуфинал. От 19.00 ч. играят „Локомотив Никола Нанов“ и ЦСКА в другата полуфинална среща. В неделя от 15.00 ч е мачът за третото място, а финалът е насрочен за 17.00 ч.

публикувано на 19.04.19 в 08:23

"Марица" грабна купата

"Марица" (Пловдив) спечели Купата на България за пети път в своята история. Те надиграха "Берое" (Стара Загора) с 3:0 (25:15, 25:13, 25:7) в зала „Колодрума“. Момичетата на Иван Петков не загубиха нито един гейм по пътя си към Купата. Наставникът на отбора Иван Петков след мача каза, че неговият тим на този етап е с класа над останалите отбори в..

публикувано на 19.04.19 в 08:22

Жекова сложи край на кариерата си

Българската федерация по ски закри с официална церемония състезателния си сезони. Всъщност голямата новина от тържеството е че Александра Жекова обяви края на своята кариера. 31-годишната Жекова приключва активната си състезателна дейност с три победи за Световната купа в сноубордкроса и общо 17 подиума. Жекова е и шампионка от зимната Универсиада през..

публикувано на 19.04.19 в 08:20

Стефчо Христов е №1 на Варна за март`2019

Напълно очаквано световният шампион по вдигане на тежести Стефчо Христов от клуб  "Титан" бе избран за спортист на Варна за месец март. Негов личен треньор е Живко Николов. Стефчо спечели три златни медала от Световното първенство в Лас Вегас- в двете движения и в многобоя. Надпреварата беше за кадети до 17 г. Стефчо Христов бе обявен и за..

публикувано на 18.04.19 в 17:41

Решения на комисията "Младежки дейности и спорт"

Заседание днес имаше комисията за младежки дейности и спорт при Община Варна. Гласувано беше да се отпуснат допълнителни 20 000 лв на плувен спортен клуб „Черно море” за организирани и провеждане на международния турнир „Бляк сий къп” във Варна. Останалите средства ги осигурява клубът. Президентът на плувния тим ФИЛИП РОМБАУТ присъства на..

публикувано на 18.04.19 в 15:27

Григор Димитров срещу Надал на централния корт

За втора поредна година мастърсът в Монте Карло противопоставя Григор Димитров срещу най-успешния тенисист на червените кортове в историята - Рафаел Надал. След като преди 12 месеца се срещнаха в полуфиналите на първият голям турнир на клей, днес двамата влизат в спор за място в четвъртфиналите. Двубоят между Димитров и Надал е трети на централния корт..

публикувано на 18.04.19 в 07:55