Икономическият с бронз в А група

Баскетболният тим на Икономически университет-Варна спечели серията за трето място в мъжката "А" група. В решителен трети мач срещу Шумен варненци победиха като домакини с резултат 72:67. Мачът беше много оспорван и премина през куп обрати, а баскетболистите на Петко Делев спечелиха играта на нерви в края. Това е седмият пореден комплект медали за варненския отбор в "А" група. Двубоят беше и последен за сезона във втората дивизия на мъжкото първенство. 21 точки и 13 борби за ИУ записа Николай Георгиев, Мартин Коцев завърши с 13 точки, 10 борби и 6 асистенции. 16 точки отбеляза Цветомир Куртев, а 11 - Мартин Стефанов.

Варненци втори на държавното

Баскетболистите на варненския тим „Черно море Никея“ завършиха втори тази година в големия финал на третия турнир от Държавното първенство. Те стигнаха до среброто след загуба на финала срещу домакините от "Левски" с 28:54. На трето място остана тимът на "Балкан" (Сф), а четвърти са представителите на Бургас. За варненци отново капитанът Мартин Иванов бе..

публикувано на 14.10.19 в 08:14

Мартин Николов шампион на дрифт

Мартин Николов от Стара Загора е новият шампион на България в надпреварата по дрифт от финалния кръг на държавното първенство. На картинг писта Варна той се класира на първо място в клас pro-b, при по-леките машини. На второ място е Йордан Младенов от Русе, а на трето място Даниел Тонов. Най-младият участник остана на четвърто място в класа Това е..

публикувано на 14.10.19 в 08:00

Кабаков ръководи успех на Бундестима

Германия победи с 3:0 Естония в Талин в мач от група "С". Илкай Гюндоган откри в 51-вата минута, а шест минути след това отново той удвои. Тимо Вернер покачи в 71-вата след асистенция Гюндоган. Главен съдия на мача бе родният рефер Георги Кабаков, който показа директен червен картон на Емре Джан през първото полувреме.  Това се случи в 14-ата минута, след..

публикувано на 14.10.19 в 07:47

Русия и Полша се класираха за Евро 2020

Русия стана третият сигурен участник на Евро 2020 след Белгия и Италия. Тимът си гарантира място на финалите на шампионата след победа с 5:0 над Кипър като гост в двубой от осмия кръг на квалификационна група "I". С победата руснаците събраха 21 точки и заемат второ място, на 3 зад лидера Белгия. Третият в подреждането тим на Кипър има 10 точки и няма как..

публикувано на 14.10.19 в 07:45

"Спартак" Варна с приза "Живко Господинов"

Завърши първият международен турнир по футбол в памет на Живко Господинов. В решителната среща отборът на "Спартак" Варна победи "Черно море" с три на един след изпълнение на дузпи. В редовното време 0-0. В мача за третото място отборът на "Спортист" / Генерал Тошево/ се наложи над състава на "Бесарабия" от Одеса с 6-4. Бяха връчени и индивидуални..

публикувано на 12.10.19 в 21:34

"Черно море" губи в контрола

"Черно море" записа загуба с 2:3 от "Виторул" (Констанца) в контролна среща, играна в Овидеу, Румъния. Илиан Илиев започна срещата в Румъния с Миодраг Митрович на вратата, пред него двойка централни бранители бяха Даниел Димов и Мирослав Енчев. На десния бек бе Цветомир Панов, а отляво – Фахд. В средата на терена си партнираха Патрик Андраде и новото..

публикувано на 12.10.19 в 17:25
Български дрифт шампионат Видин 2015, III кръг, Снимка: Светослав Цветанов

Варна - столица на дрифта за два дни

Финала на Българския дрифт шампионат са днес и утре във Варна. Мястото е Картинг писта Варна над кв. Виница.   Заявка за участие в последния кръг от "Дрифт България" са подали над 35 състезатели от България и Румъния. Най-добрите ни дрифт пилоти ще покажат уменията си на пистата в първите тренировки, които започват след час – от 16 ч. за двата..

публикувано на 12.10.19 в 14:43