"Черно море Тича" на полуфинал при 19-годишните

Баскетболистите на "Черно море Тича" се класираха за полуфиналите на държавното първенство за юноши за 19 години. Тимът на Кирил Петров се измъчи много със "Шампион", но взе своето със 70:57 след по-силно второ полувреме. Четирима играчи на победителите завършиха с двуцифрен актив, като Мартин Стефанов се отчете със 17 точки и 14 борби. За "Шампион" Стоян Кайнаров вкара 17 с нов добър мач на шампионата. На полуфинал "Черно море" ще срещне втория от група Б - ЦСКА, днес от 17 ч. в столичната зала "Триадица". Другият сблъсък за място на финала противопоставя "Левски и БУБА баскетбол.

Владимир Кличко и Хейдън Пенетиър

Владимир Кличко спасен от горяща яхта

Бившият световен шампион по бокс при най-тежките Владимир Кличко трябваше да бъде спасяван от испанската брегова охрана, след като луксозната яхта, на която се е намирал, се е подпалила. За инцидента съобщи 43-годишният украинец в профила си в Туитър. Той добави, че всичко е наред и за щастие няма пострадали. Кличко е бил на почивка със семейството си и..

публикувано на 25.06.19 в 14:17

Жоро Илиев в "Локо" за един сезон

Варненската футболна звезда Георги Илиев сам призна, че договорът му с пловдивския "Локомотив" е само до края на годината. Бившият капитан на "Черно море" веднага е приел това предложение от клуба, с който стана шампион преди доста години. Новият му тим гостува именно във Варна на „Тича“ на старта на шампионата. Жоро твърди, че без притеснение ще излезе..

публикувано на 25.06.19 в 11:53

Павел Лефтеров с триумф на "24-те часа на Нюрбургринг"

Варненският състезател Павел Лефтеров спечели 24-те часа на Нюрбургринг в своя клас SP8. Карането на Павел на култовата писта е фантастично. Той стопи разликата след старта и донесе успеха на тима си. Лефтеров е майстор на нощното каране и това на практика му носи успеха. Варненецът в началото на годината получава покана за разговори със собственика..

публикувано на 25.06.19 в 11:28

Уругвай надви Чили на Копа Америка

Уругвай победи носителя на трофея Чили в директния сблъсък за първото място в група C на Копа Америка. На стадион "Маракана" в Рио де Жанейро урусите се наложиха с 1:0 след гол на Единсон Кавани в 82-ата минута. Чилийците спечелиха първите си два мача срещу Япония (4:0) и Еквадор (2:1) и си гарантираха участие в четвъртфиналите, а дори и равенство щеше им..

публикувано на 25.06.19 в 06:08

Милано и Кортина приемат зимна олимпиада

Милано и Кортина д'Ампецо ще приемат зимните олимпийски игри през 2026 г. Италианската кандидатура спечели надпреварата със Стокхолм. Милано и Кортина д'Ампецо събраха 47 гласа по време на гласуването в Лозана, докато шведската столица получи 34. Успехът ще осигури второ домакинство на Италия на зимни игри само за две десетилетия, след като през 2006..

публикувано на 25.06.19 в 06:00

Общината финансира "Спартак" с 250 хил.лв.

250 хил. лева ще получи ФК „Спартак-Варна“. Това решиха общинските съветници от ПК „Финанси и бюджет“, като направиха уточнението, че финансовата помощ ще бъде еднократна. „Приходите, които в момента реализираме, са недостатъчни за участие и завършване на сезон 2019/2020 г. във Втора лига. Заради ремонта на стадиона сме принудени да гостуваме на други..

публикувано на 25.06.19 в 05:55

"Черно море" с трета победа в контролите

"Черно море" записа трета победа в контролите от лятната подготовка. “Моряците” се наложиха над новака в елита "Арда" с 2:0 в Банско. И двете попадения паднаха през пъвата част, а точни бяха Родриго в 14-ата и Исмаил Иса в 24-ата минути. Това е трета победа за "Черно море" в третата им проверка. И в първите две отборът не допусна попадение. За "Арда"..

публикувано на 25.06.19 в 05:49