"Лудогорец" отново е шампион

"Лудогорец" е шампион на България за осми пореден път. Тимът от Разград надви на своя стадион "Черно море" с 4:1. Якуб Шверчок записа хеттрик, гол добави и Димо Бакалов. За "Черно море" се разписа Жоржиньо. Интригата в двубоя се задържа за кратко, когато гостите успяха да изравнят в средата на първото полувреме.
Тимът, воден от Стойчо Стоев се нуждаеше от победа, за да си гарантира златните медали. При такъв развой разградчани не се интересуваха и от случващото се в другия мач между ЦСКА и "Ботев" (Пловдив), след като започнаха последния кръг с точка аванс пред червените.
По същото време в София на "Българска армия" ЦСКА се справи с "Ботев" с 1:0. Червените трябваше да чакат до добавеното време, за да вкарат на съперника си, но без това да има значение за крайното класиране в шампионата.
След като спечелиха последните си мачове, двата тима завършват сезона, разделени само от една точка – 79 за "Лудогорец" и 78 за ЦСКА.

Варна домакин на Балканиада по скокове във вода

Състезатели от всички 5 държави, които развиват скокове във вода - България, Гърция, Румъния, Сърбия и Турция, ще вземат участие в Балканските игри, домакин на които е Варна от 5 до 7 юли.  Организатор е БФПС, със съдействието на община Варна. Главен мениджър и съдия на надпреварата е Георги Чобанов. На състезанието ще присъства и членът на..

публикувано на 27.06.19 в 08:26

"Спартак" с реми срещу "Лудогорец II"

"Спартак" направи 1:1 в контролна среща с "Лудогорец II" в Разград. Треньорът Диян Божилов използва 21 футболисти в спаринга. Варненци откриха резултата с гол на Румен Николов в 14-ата мин. След това гостите стигнаха до нови две положения, при едното от които нацелиха гредата. В 74-ата мин. домакините от Лудогорец изравниха. Божилов смени 10 от..

публикувано на 27.06.19 в 08:24

"Моряците" бият и "Ботев" (Враца)

"Черно море" победи с 3:1 "Ботев" (Враца) в четвъртата си контрола от лятната подготовка. Спарингът се проведе на терените на комплекс “Евима футбол”. Мачът се игра в четири части по 30 минути. В 59-ата минута Аристот Ндонгала проби отдясно и намери Исмаил Иса в наказателното поле, който реализира за 1:0. Малко след това Иса намери между двама..

публикувано на 27.06.19 в 08:23

Египет се класира за осминафиналите

Домакинът Египет записа втора победа в турнира за Купата на африканските нации и вече е сигурен осминафиналист. Мохамед Салах вкара един от головете за успеха с 2:0 над ДР Конго, след който отборът на Хавиер Агире събра 6 точки и измести Уганда от лидерската позиция в група “А”. Салах и компания вече мислят за последния мач от групата, в който техен..

публикувано на 27.06.19 в 08:18

Наталия Кременска предпочита дългите бягания

Наталия Кременска е варненска състезателка по лека атлетика на спортен клуб  "Черно море Атлетик". Само в рамките на няколко дни тя спечели шампионски титли на България и направи отлично представяне на две сериозни състезания. Треньор на Наталия е Георги Тихов. Тя стана шампионка в планинското бягане, като сподели, че е било доста тежко. Наталия има..

публикувано на 26.06.19 в 12:00

"Моряците" срещу "Ботев" (Враца) в Банско

"Черно море" ще изиграе четвъртата си контрола от лятната подготовка. Съперник на “моряците” ще е "Ботев" (Враца). Спарингът ще се проведе на един от терените на комплекс “Евима футбол” край Банско от 16:15 часа. Варненци имат три победи в проверките от предсезонната подготовка, като не допуснаха нито един гол. Тимът на Илиан Илиев записа успех с 6:0..

публикувано на 26.06.19 в 08:19

Държавното по гимнастика в Камчия

Държавното първенство по художествена гимнастика, категория „А“ за девойки младша възраст и девойки младша възраст до 10г. ще се проведе В „Камчия“ от утре. Участие ще вземат над 260 грации от 39 клуба от цялата страна, които ще се състезават ансамблово и индивидуално. Домакин на турнира е „ Грация”- Варна. Главен съдия ще бъде Рада Вражева – член на..

публикувано на 26.06.19 в 08:17