Бихме Австралия на старта

Автор:

В първи мач от Лигата на нациите по волейбол във Варна, националите ни победиха Австралия с 3-2 гейма. Много важна победа, защото и двата тима са от групата на претендентите и този успех е важен за крайното класиране.

Победата е трета за националите, които имат и 4 загуби и общо 7 точки в актива си. Австралия е с една победа, шест загуби и 6 точки в актива.

ПСК "Черно море" шампион и в младшата възраст

ПСК "Черно море" е отборен шампион в младшата възраст след триумфа при мъжете и жените миналата седмица. Общо 345 плувци от 48 родни клуба участваха на ДЛОП а плувен комплекс „Спартак“ в столицата. Шампионска титла на 50 м бруст извоюва Тея Николова. Клубните щафети на варненци са златни в дисциплините 4 х 100 м свободен стил, 4 х 200 м свободен стил и 4..

публикувано на 22.07.19 в 14:54

"Феникс" е шампион на Conrad 25R

Екипажът на яхта Phoenix от ветроходен клуб "Синева" (Варна) в състав Богомил Пехливанов-шкипер, Бранимир Йовчев, Борис Минков, Веселина Пехливанова и Йоана Тодорова е новият шампион на страната на завършилото във Варна държавно първенство в клас Conrad 25R. Така бронзовият медалист от  ДП‘2018 постигна трети успех през този сезон, след първите места в..

публикувано на 22.07.19 в 08:23

"Етър" взе точки и от "Левски"

"Левски" не успя да победи "Етър" в гостуването си от втория кръг на Първа Лига. Пред около 9000 зрители двата тима завършиха 0:0 на стадион "Ивайло", като гостите могат да съжаляват, че пропуснаха да запишат четвърта поредна победа под ръководството на Петър Хубчев. Равенството е първо за него начело на столичани след трите поредни успеха. Равенството..

публикувано на 22.07.19 в 08:20

"Спартак" (Варна) втори на плажен футбол

Отборът на "Ловеч 2018" спечели турнира по плажен футбол за подрастващи (родени 2005 и 2006 г.), който се проведе в Шкорпиловци. В надпреварата се включиха 7 отбора, които изиграха общо 18 двубоя до определянето на шампиона. В сбълсъка за първото място тимът от "Града на люляците" победи с 6:2 "Спартак" (Варна). Малките "соколи" бяха водени от Димитър..

публикувано на 22.07.19 в 08:16

Хандбалистките останаха четвърти

България загуби от Украйна 22:33 (11:16) в мача за бронзовите медали на европейското първенство по хандбал за девойки до 19 години във Варна. Така момичетата на Веселина Златева останаха четвърти в крайното класиране. Украинките окончателно предрешиха мача десетина минути преди края, когато поведоха с 28:20, а в края авансът им дори стана двуцифрен. Добър..

публикувано на 22.07.19 в 08:14

Люпко Петрович стана треньор на ЦСКА-София

Люпко Петрович е новият треньор на ЦСКАСофия, съобщиха от клуба. Легендарният сръбски специалист застава начело на тима вместо Добромир Митов, който става негов помощник. Червените реагират часове след загубата от "Черно море" на "Българска армия", която разтърси клуба. "Досега опитният специалист имаше ролята на консултант в клуба, но от днес ще..

публикувано на 21.07.19 в 15:32

"Спартак" стартира лошо

"Спартак" изгуби тежко от "Нефтохимик" с 0:5 в мач от първия кръг на Втора лига в Созопол. Това бе първия мач на варненци след повече от 4 години при професионалистите.  Бургазлии откриха резултата в 17-ата минута чрез юношата на спартаклии Иван Цачев. Той се възползва от грешка на корееца Ким и бе точен с нисък удар – 1:0. В 21-вата минута Николай..

публикувано на 21.07.19 в 09:07