Бихме Австралия на старта

Автор:

В първи мач от Лигата на нациите по волейбол във Варна, националите ни победиха Австралия с 3-2 гейма. Много важна победа, защото и двата тима са от групата на претендентите и този успех е важен за крайното класиране.

Победата е трета за националите, които имат и 4 загуби и общо 7 точки в актива си. Австралия е с една победа, шест загуби и 6 точки в актива.

Успешен старт на женския отбор на „Корабостроител’92“ в първия турнир на Висша лига

По решение на треньорския  съвет  и мозъчния тръст на Българската федерация във вторник и сряда в град Панагюрище се проведе първият турнир на Висша лига- жени. Отборът на  „Корабостроител’92” в състав Надя Убчева ,Калина  Христова, Димана Николова и Звезделина  Кънчева /последните три са девойки/ постигна три победи и една загуба. Съставът..

публикувано на 18.10.19 в 08:02

Димитър Видинлиев за футбола и любимия "Челси"

Димитър Видинлиев е сред доайените на футбола не само във Варна, но и в България. Той е на 90 години, но не пропуска футболни изяви в морската столица, а за мачовете от английското първенство води и пълна статистика, която заслужава сериозно внимание. Срещам се за разговор с него, а той е изцяло в екипа на любимия Челси. Този екип е закупен от..

публикувано на 17.10.19 в 13:14

Меси получи "Златната обувка"

Нападателят на "Барселона" получи за рекорден шести път "Златната обувка", която се връчва на най-добрия голмайстор в европейските първенства. Меси заслужи отличието с 36 гола в 34 в Ла Лига и бе с основна заслуга за спечелената от Барселона титла за сезон 2018/19. Единствената конкуренция на Меси за наградата през миналия сезон бе французинът Килиан..

публикувано на 17.10.19 в 07:49

Григор Димитров отпадна в Стокхолм

Шампионът за 2013 година Григор Димитров отпадна от турнира по тенис на твърда настилка в зала в Стокхолм с награден фонд 635 750 евро. В мач от втория кръг българинът, поставен под номер 2 в основната схема, отстъпи пред американеца Сам Куери с 7:6(7), 3:6, 6:7(1). Димитров така и не успя да се справи през целия мач с мощния сервис на Куери, който записа..

публикувано на 17.10.19 в 07:37

Корейците показаха зашеметяващо шоу

Демонстративният отбор на световнта федерация по таекуондо беше специален гост днес във Варна. Те показаха своето шоу в зала "Владислав". В програмата им имаше български народни танци, българска роза и български трибагреник. Шоуто е с продължителност 40 минути, но те минават като една. Огромна динамика и страхотна техника. Този отбор ще открие..

публикувано на 16.10.19 в 19:35

Живко Николов: „Момчетата са здрави. Подготовката приключи“

Силен форум за българските щанги предстои в Румъния. Става дума за Европейското първенство до 20 и 23 години. Първата група български състезатели заминава за Румъния утре. Двамата варненски братя Христо и Стефчо Христов са сред фаворитите в отбора ни за добро представяне. Личният им наставник Живко Николов твърди, че са в отлична форма. "Подготовката..

публикувано на 16.10.19 в 14:43

Младежите правят равен

Националите по футбол до 21 г пропуснаха да спечеля срещу Латвия в европейската квалификация, играна в Рига. Двата тима завършиха наравно 0:0. Нашите футболисти направиха доста пропуски и щеше да е напълно нормално, ако бяха спечелили мача. Веднъж и гредата спря българите при удар на Георги Русев. Българите са на четвърта позиция с 5..

публикувано на 16.10.19 в 08:25