Волейболистите губят и от Италия

Националният волейболен тим допусна шеста загуба в Лигата на нациите. Пред родна публика отборът отстъпи на Италия с 1:3 гейма и остава само с 3 победи. Във Варна записахме поражения от Япония и Италия, след успех над Австралия в петък. Посрещането беше колебливо, а играта на блокада не вървеше. Националите записаха и огромен брой грешки. Цветан Соколов беше най-резултатен с 23 точки, 11 добави центърът Алекс Грозданов. Най-резултатен за победителите беше диагоналът Джулио Пинали със 17 точки. През следващата седмица България се отправя към Бразилия за четвъртата седмица от надпреварата. В минитурнира в Куяба волейболистите на Силвано Пранди ще срещнат домакините, Русия и Германия.

Желязков може да поеме националите

Николай Желязков ще смени Сипвано Пранди начело на националния ни мъжки тим. Решението е взето от ръководството на родната ни хедерация. По-голямата част от членовете на Управителния съвет са изразили подкрепата си в полза на Желязков. От федерациято оставиха Пранди на поста след решението на УС. Имаше обаче негласна договорка той да върне..

публикувано на 22.10.19 в 16:24

Атанас Скатов: „Най-трудният връх, който съм изкачвал“

Българинът Атанас Скатов покори още един осемхилядник-Дхаулагири/8167 м. Само в рамките на 140 дни той се справи с четири върха високи повече от 8000 м. Няма друг българин, който да е постигал подобно нещо. Скатов признава, че на слизане е изпитвал страх, защото леденият склон е бил много отвесен, но въпреки това, с молитви, както той разказва, нещата се..

публикувано на 22.10.19 в 16:23

Спортно-техническото ръководство на „Берое“ подаде оставка

Часове след загубата на нашия любим отбор от „Славия“, спортно-техническият екип на „Берое“ в лицето на директора Валентин Грудев, старши треньора Александър Томаш и неговите помощници Константин Мирчев и Тодор Кючуков депозираха своите оставки пред ръководството на клуба. Решението е продиктувано предвид незадоволителните резултати напоследък..

публикувано на 22.10.19 в 16:19

Разширен състав на България

Селекционерът на националния отбор за жени Стефан Михайлов избра 23 баскетболистки, които включи в разширения състав за предстоящите през ноември първи срещи от квалификациите за Европейско първенство с Исландия и Словения. Нашите гостуват на Исландия на 14 ноември, а след това приемат Словения на 17 ноември.   Разширен състав:..

публикувано на 22.10.19 в 16:15

Скатов отново във Варна

Атанас Скатов отново ще застане пред варненските медии. На 25 октомври  2019 г от , 11.00 часа в арт галерията на Радио Варна ще се състои пресконференция на топ алпиниста на България. Скатов е най-успелият български алпинист. През 2019 г. той покори четири осемхилядника - на 15 май третият по височина връх на планетата Канчендзьонга в Хималаите -..

публикувано на 22.10.19 в 07:52

ПСК "Черно море" ликува в Бургас

ПСК „Черно море“ ликува с трофей в отборното класиране в турнира Burgas Swimming Open. В надпреварата на комплекс „Парк Арена ОЗК“, организирана от общината в Бургас и Акулите, участваха 608 състезатели от 39 клуба. Моряците са лидери и в класирането по медали – общо 60, от тях 21 златни,22 сребърни и 17 бронзови. Активът от 39 т. донесе отборна купа на..

публикувано на 22.10.19 в 07:48

"Арсенал" губи от "Шефилд Юнайтед"

"Арсенал" загуби от "Шефилд Юнайтед" с 0:1 при гостуването си в последния мач от 9-ия кръг на Премиър лийг. Домакините стигнаха до успеха с попадение през първата част на Мусе в 30-ата минута. Лондончани не успяха да се завърнат в топ 4 и останаха пети с 15 точки, докато "ШефилдЮ се придвижи до 9-ата позиция, като вече има 12. Любопитното е, че "Манчестър..

публикувано на 22.10.19 в 07:45