Уругвай громи на Копа Америка

Еквадор се оказа лесно препятствие за един от фаворитите на Копа Америка - Уругвай. Отборът на Оскар Табарес спечели първия си мач на турнира с 4:0 и оглави класирането в група "С", в която довечера един срещу друг излизат Чили и Япония. Двамата най-добри реализатори в историята на националния отбор - Луис Суарес и Единсон Кавани, не пропуснаха да се разпишат и днес. Преди тях Николас Лодейро откри резултата за "урусите", а след почивката Артуро Мина си отбеляза автогол. За тежката загуба на Еквадор много допирнесе и червеният картон на Хосе Кинтеро още в 24-ата минута. Уругвай е 15-кратен шампион на Южна Америка. В следващия си мач "урусите" излизат срещу Япония на 21 юни.
Парагвайската легенда Оскар Кардосо винаги ще помни мача срещу Катар. Нападателят стана най-възрастният футболист, отбелязвал гол за “гуараните” на Копа Америка. Таранът се разписа от дузпа в 4-ата минута. Той е на 36 години, а предишният рекорд принадлежеше на Делфин Касерес отпреди цели 73 години. Тогава Касерес е вкарал гол на 35 години и 124 дни. Кардосо, който дълги години късаше мрежите в Португалия с екипа на Бенфика, е и третият най-възрастен футболист с попадение в първенството на Южна Америка през този век след мексиканеца Рафаел Маркес (37 години и 123 дни) и перуанеца Клаудио Писаро (36 години и 256 дни). Парагвай не се възползва от летящия старт и въпреки че водеше с 2:0, изпусна победата срещу Катар. Мачът на “Маракана” завърши 2:2, а следващият двубой на Кардосо и компания е срещу Аржентина.

Вальо Илиев отново в "Ботев" Враца

Валентин Илиев се завръща в родния си клуб Ботев Вр. Официално потвърждение от клубното ръководство няма, но нещата са факт. Илиев е син на легендата Илия Вълов. Юношата на Ботев е един от най-обичаните играчи във Враца. Може би това е първият сериозен ход на новия наставник на тима Тони Здравков, който обяви промени.

публикувано на 13.11.19 в 15:27

Националките заминаха за Исландия

Националките ни по баскетбол заминаха за първия си мач от европейските квалификации за 2021. България гостува на Исландия в първа среща от група А, а в края на седмицата приема Словения в зала „Универсиада“. Нашият тим потегли рано тази сутрин. В четвъртък в 22.00 часа българско време е мачът в Исландия. Ето на кои състезателки ще разчита..

публикувано на 13.11.19 в 15:24

Христо Христов ще представя България на световното в Анталия

Състезателят на спортен клуб Боил – Христо Христов получи очаквана покана за участие на световното по кикбокс стил „фул контакт“ в Анталия. След отличното му представяне на държавното първенство в Каварна, заслужено взе място в националния отбор. Христо Христов е от младите таланти на клуба, само на 24 години той е активен състезател и..

публикувано на 13.11.19 в 15:18

Лечков се цели в престола

Първият вицепрезидент на футболната ни централа Йордан Лечков е подал жалба в съда срещу новия бос на централата Михаил Касабов. “По закон първият вицепрезидент заема поста на президента. Аз не съм подавал оставка, нито писмено съм се отказал. Законите трябва да се спазват”, каза Йордан Лечков. Той отказа да дава повече подробности, като се..

публикувано на 13.11.19 в 08:15

Ивет Лалова е №1 за 2019 г

Ивет Лалова-Колио бе избрана за Атлет на България за 2019-а година в традиционната анкета на списание “Атлетика“. 35-годишната спринтьорка заслужи отличието заради двете победи за България на 100 м и 200 м на европейското отборно първенство във Вараждин, Хърватия и на балканския шампионат в Правец. Тя имаше и призови места в турнирите от..

публикувано на 13.11.19 в 08:11

Петима наши ще участват на турнира в памет на Наим в Газиантеп

България изпраща петима състезатели на първия турнир в памет на турския щангист Наим Сюлейманоглу. Състезанията са в три дни, от 15 до 17 ноември в град Газиантеп в Южна Турция, близо до границата със Сирия и са олимпийска квалификация. Ето кои ще ни представят на мемориала в памет на роденият в България трикратен олимпийски шампион:..

публикувано на 13.11.19 в 08:10

Цибулкова се сбогува с тениса

Доминика Цибулкова, която е достигала до четвърто място в женската ранглиста обяви края на своята кариера. 30-годишната словашка тенисистка завършва своята кариера с осем титли на сингъл. „Усещах по време на Ролан Гарос, че това ще бъде последният ми турнир. След него се прибрах у дома и всъщност бях щастлива, че съм взела това решение“, каза тя.

публикувано на 13.11.19 в 08:09