Алжир е шампион на Африка

Алжир е новият шампион в турнира за Купата на африканските нации! На финала, игран в Кайро, "пустинните лисици" победиха с 1:0 Сенегал и за втори път в историята си триумфират като отбор №1 на Черния континент. Скъпоценния гол вкара Багдад Бунеджа още във 2-ата минута с огромна доза късмет. Той стреля силно, топката рикошира от тялото на Салиф Сане и прехвърли вратаря Алфред Гомис.
През второто полувреме Сенегал създаде няколко положения, които пропусна. В 60-ата минута реферът Алиум Алиум даде дузпа за отбора на Алиу Сисе, но след като изгледа повторение на ситуацията с помощта на ВАР, промени решението си.
Райс Мболи беше избран за играча на мача във финала, а Исмаел Бенасер стана най-добър футболист на турнира. Титлата е първа за Алжир след тази от 1990 година, а Сенегал остава може би най-голямата сила в африканския футбол, която никога не е вдигала трофея.

Томова игра добре, но загуби

Виктория Томова изигра силен мач, но загуби срещу бившата номер 1 в света Наоми Осака с 5:7, 3:6. това се случи във втория кръг на турнира в Осака. 24-годишната софиянка завърши представянето си с 80 точки за световната ранглиста. Томова започна от квалификации, които преодоля след две победи, а след това се справи и с Ализе Корне от..

публикувано на 18.09.19 в 15:58

Турнир по стрелба с лък за хора с увредено зрение

За първи път „Успех” Варна организира национален турнир за купата на Република България по стрелба с лък за хора с увредено зрение. Турнира ще се проведе на 20 септември 2019 г.  на НСБ „Спортпалас“ с финансовата подкрепа на дирекция „Спорт“ на община Варна. В състезанието ще вземат участие най-добре представилите се състезатели от държавното първенство..

публикувано на 18.09.19 в 08:25

Боряна Калейн пета на световното

Боряна Калейн изигра силно съчетанието си във финала на топка на Световното първенство по художествена гимнастика в Баку (Азербайджан). Българската грация, която влезе във финала с трета оценка от 21.450 точки, получи 22.100 точки на топка в битката за разпределението на отличията (13.500 за трудност, 8.600 за изпълнение) за изпълнението си на “I am..

публикувано на 18.09.19 в 08:00

"Наполи" съсече еврошампиона

"Наполи" победи "Ливърпул" с 2:0 на старта на груповата фаза на Шампионската лига. В група Е тимът на Карло Анчелоти стигна до успеха с две попадения в края. Дрис Мертенс откри в 82-ата минута от дузпа със своя 113-и гол за клуба, а резервата Фернандо Йоренте се разписа в 92-ата след грешка на Ван Дайк. Италианците за втори пореден сезон побеждават..

публикувано на 18.09.19 в 07:53

Загубихме и от Италия

Българските национали по волейбол отново нямаха никакъв шанс в мач от ЕП в Монпелие (Франция). Тимът ни отстъпи срещу Италия с 1-3 гейма, след като бяхме тотално надиграни. В отделните части (22 - 25, 25 - 23, 25 - 21, 25 - 17). Българите си осигуриха място в следващата фаза на шампионата, но евентуален успех днес ни изпращаше срещу..

публикувано на 17.09.19 в 22:37

Бихме "Черноморец" в контрола

Баскетболистите на Ч.море Тича спечелиха първата си контрола. Варненци победиха Черноморец със 79-65.. В игра за варненци беше и новият сърбин Коча Йовович. Цялото ръководство на Ч.море беше в залата. Очаквайте утре интервю с наставника Галин Стоянов. Чака се скоро ново попълнение в тима, като играчът вече е набелязан. Неговото име обаче не беше..

публикувано на 17.09.19 в 20:55

Мариян Маринов:“Предстои 8-то издание на международния турнир тази седмица“

В края на тази седмица във Варна предстои 8-то международно участие на турнира по баскетбол за хора в колички. Участват отборите на „Айдън“-Турция, „Мегас Александрос“-Солун, София и отборът на „Черно море Никея“-Варна. Турнирът стартира в петък. Разказва ни за него председателят на Управителния съвет на клуб „Черно море Никея“ Мариан..

публикувано на 17.09.19 в 17:40