"Спартак" стартира лошо

"Спартак" изгуби тежко от "Нефтохимик" с 0:5 в мач от първия кръг на Втора лига в Созопол. Това бе първия мач на варненци след повече от 4 години при професионалистите. Бургазлии откриха резултата в 17-ата минута чрез юношата на спартаклии Иван Цачев. Той се възползва от грешка на корееца Ким и бе точен с нисък удар – 1:0. В 21-вата минута Николай Костов направи 2:0 с майсторско изпълнение от фаул. Както е известно, преди 5 години Костов проведе лятна подготовка с варненския тим. Второто полувреме също започна кошмарно за варненци, тъй като в 53-тата минута Живко Петков вкара гол и направи резултата 3:0. В 76-ата минута след разбъркване играч на бургазлии отклони кълбото в мрежата за 4:0, а в края символичните домакини направиха 5:0. Спартаклии бяха подкрепяни бурно от над 250 свои фенове, които след 0:3 поискаха оставката на треньора.

+Черно море Тича " започна подготовката си

С 12 състезатели започна днес подготовката на баскетболния тим на "Черно море Тича". Добрата новина съобщи новият изпълнителен директор Саша Топчов сподели, че съвсем скоро ще обявят името на един от новите спонсори, като не даде пояснения. Клубният президент д-р Ганчев също присъства на тренировка. тя започна с кратка среща на състезателите с клубното..

публикувано на 19.08.19 в 12:00

Мората донесе победа на "Атлетико"

"Атлетико" (Мадрид) стартира с победа сезона в Примера дивисион, след като спечели с 1:0 на "Уанда Метрополитано" над "Хетафе". Алваро Мората  се разписа с глава след асистенция на Киърън Трипиър. "Валядолид" игра почти цял мач с човек повече и стигна до успеха с 2:1 на терена на "Бетис" в Севиля в мач от първия кръг на испанското футболно първенство...

публикувано на 19.08.19 в 08:23

Медведев шампион в Синсинати

Руснакът Даниил Медведев спечели титлата от турнира “Мастърс” в Синсинати, след като победи във финала белгиеца Давид Гофен със 7:6 (3), 6:4. Така 23-годишният руснак, който по-рано през година триумфира на турнира “София Оупън”, спечели общо пета титла в кариерата и първа от сериите “Мастърс”, което ще го изкачи до петата позиция в световната ранглиста...

публикувано на 19.08.19 в 08:17

"Черно море" с първа загуба за сезона

"Черно море" допусна първа загуба в шестия кръг на шампионата. "Моряците" отстъпиха с 1:2 на шампиона "Лудогорец" пред над 6000 зрители на стадион "Тича" във Варна. Родриго откри в 28-а мин, а Дан Битон (32) бързо изравни. В 74-ата минута Клаудиу Кешерю вкара втори и победен гол за гостите, които през повечето време бяха надиграни, но успяха да отмъкнат..

публикувано на 18.08.19 в 23:07

Evil Woman спечели „Синя лента” от "Кор Кароли"

19-о издание на ветроходната регата "Кор Кароли" завърши с етапа Св. Влас – о-в Св. Иван – Бургас. Наградата на Фондация Кор Кароли „Синя лента” за яхта изминала състезателното разстояние за най-кратко време бе спечелена категорично от екипажа на Evil Woman със шкипер Петър Димитров от ЯК "Св. Николай" (София). Постижението им е 90 NM по генерален курс..

публикувано на 18.08.19 в 22:42

Минчев и Кики пропускат мача с "Лудогорец"

Треньорът на "Черно море" Илиан Илиев определи групата за домакинството на "Лудогорец" от 6-ия кръг на efbet Лига тази вечр. От нея заради вирус отпадна нападателят Мартин Минчев. Аут е и не възстановения от контузия Дани Кики. За пореден мач наставникът на “моряците” включва в групата младия талант от школата на варненци Велислав Василев. В групата..

публикувано на 18.08.19 в 14:22

Откриха 44-о издание на "Морско конче"

44-тият международен турнир "Морско конче" бе открит в НСБ "Спорт Палас". Участват 141 деца от Турция, Русия, Украйна, Казахстан, Северна Македония и България. Близо 30 родни клуба участват със свои представители в общо 10 възрастови групи - до 8, 10, 12, 14 и 16 години при момичета и момчета. Главен организатор на проявата е международният майстор Коста..

публикувано на 17.08.19 в 17:34