Оводовски шампион на фънборд

Павел Оводовски от "Черно море Бриз" завърши първи, а неговият бивш треньор – Кристиян Ивковски от „Понтос”, остана втори във фънборд на държавното първенство по формула и фънборд в Бургас. Базата на сърфистите във Варна бе закрита и по този начин най- голямата плажна атракция изчезна, оплакаха се сърфистите. Сега, когато децата питат къде могат да се учат на сърф, те биват изпращани в Бургас. Там разполагат с четири сърф бази и затова вече са с едни гърди пред Варна.

Откриха 44-о издание на "Морско конче"

44-тият международен турнир "Морско конче" бе открит в НСБ "Спорт Палас". Участват 141 деца от Турция, Русия, Украйна, Казахстан, Северна Македония и България. Близо 30 родни клуба участват със свои представители в общо 10 възрастови групи - до 8, 10, 12, 14 и 16 години при момичета и момчета. Главен организатор на проявата е международният майстор Коста..

публикувано на 17.08.19 в 17:34

Обамеянг носи успех на "Арсенал"

"Арсенал" записа втора поредна победа в първенството, след като победи с 2:1 "Бърнли" във 2-ия кръг. Александър Лаказет откри резултата в 13-ата минута след пас на Дани Себайос, а в 43-ата Ашли Барнс изравни с глава. Мачът беше доста динамичен, а на два пъти се намесиха и хората от стаята за ВАР, за да отменят попадения във вратата на Бърнли. За първи път..

публикувано на 17.08.19 в 17:13

"Барса" преотсъпи Коутиньо и загуби на старта

"Барселона" и "Байерн" (Мюнхен) постигнаха договорка за преотстъпването на Филипе Коутиньо от каталунския клуб при баварците, обявиха шампионите на Германия. Бразилският атакуващ халф ще играе на "Алианц арена" до края на сезона, като "Байерн" има опция за постоянното му закупуване. Новината беше съобщена след първия мач на "Байерн" за сезона, в който..

публикувано на 17.08.19 в 16:10

Василики спечели и маратона в Несебър

Василики Кадоглу спечели традиционния плувен маратон организиран от община Несебър и спортен клуб по водни спортове „Месембрия“. Състезателката на варненския КПС „Астери“ увеличи успехите си в морски води този сезон, след като вече триумфира на маратоните в Бяла и "Галата-Варна".  Седемдесет и трима участника преплуваха успешно разстоянието от 1200 м. в..

публикувано на 17.08.19 в 16:00

Варна кандидат за европейско по художествена гимнастика

Варна ще кандидатства за домакинство на европейско първенство по художествена гимнастика. Българската федерация представи пред Европейския съюз по гимнастика своята кандидатура за организиране и провеждане на шампионата на Стария континент през 2021 година. По традиция Дворецът на културата и спорта приема грациите. Кандидатурата е с подкрепата на..

публикувано на 16.08.19 в 08:43

Александров и Коджабашев срещу бивши номер едно

Теодор Александров допусна поражение с 0:4 от Рувен Филус от Германия и така приключи българското участие на сингъл в световния турнир по тенис на маса в Панагюрище. В третия гейм варненецът водеше на 54-ия в световната ранглиста с 8:5 точки, но изпусна инициативата и не спечели гейм до края на срещата. Днес Александров и Денислав Коджабашев ще играят с..

публикувано на 16.08.19 в 08:40

ЦСКА и "Локо" отпаднаха от Лига Европа

ЦСКА-София отпадна в третия предварителен кръг на Лига Европа, след като бе отстранен от украинския "Зоря" (Луганск). Гостуването на червените в Запорожие завърши с поражение 0:1 и с общ резултат 2:1 украинският тим продължава. В последната минута на редовното време Виталий Русин се разписа след грешка на червените. Двубоят беше белязан от нова съдийска..

публикувано на 16.08.19 в 00:25