"Севиля" и "Селтик" преодоляха групите

Манчестър Юнайтед изигра един от най-добрите си двубои от началото на сезона и заслужено победи с 3:0 Партизан на "Олд Трафорд", благодарение на което си подсигури класиране за елиминационната фаза на Лига Европа. Това бе най-изразителният успех на "червените дяволи" в Група L, които до този мач бяха отбелязали два гола в първите си три срещи.
Севиля и Селтик се класираха за фазата на директните елиминации в турнира Лига Европа. Испанският отбор победи с 5:2 като гост Дюделанж и има пълен актив от 12 точки след четири изиграни срещи.
Мунир Ел Хадади се отличи с три попадения в полза на петкратния носител на трофея, докато съотборникът му Мунас Дабур се разписа на два пъти във вратата на тима от Люксембург.
Даниел Синани реализира две попадения за домакините през втората част на двубоя.
Дюделанж заема четвърта позиция в класирането в група "А" с актив от 3 точки.
В другата среща от групата АПОЕЛ Никозия победи с 2:1 у дома Карабах без Симеон Славчев в състава. Двата тима имат акстив от по 4 точки и продължават битката за класиране напред в турнира.
В група "Е" Селтик спечели драматично с 2:1 като гост на Лацио и също се класира за втората фаза в надпреварата. Гол на Оливие Нчам в петата минута на добавеното време осигури успеха за шотландския шампион след груба грешка на Валон Бериша в центъра на терена.
Преди това "орлите" взеха аванс чрез Чиро Имобиле още в седмата минута, а Селтик изравни с гол на Джеймс Форест седем минути преди почивката за радост на над девет хиляди запалянковци на гостите.
"Зелено-белите" печелят за първи път в историята си на на италианска земя в евротурнирите.
Селтик има актив от 10 точки на първо място в класирането. Лацио е на трета позиция със само 3 спечелени точки.
Румънският Клуж победи с 1:0 у дома Рен и е с 9 точки на второ място. Французите са последни до момента със само една точка.
Стандард Лиеж спечели драматично с 2:1 като домакин срещу Айнтрахт Франкфурт и двата отбора имат по 6 точки на второ и трето място в класирането в група "F". Лидерът Арсенал е с 10 точки.
Базел направи сериозна крачка към класиране във втората фаза на Лига Европа след домакински успех с 2:1 над Хетафе. Швейцарците са с 10 точки, докато Хетафе има 4 точки по-малко в група "С".
В другата среща от групата руският Краснодар победи с 3:1 у дома Трабзонспор и също е с 6 точки и може да продължи напред в Лига Европа.

Уволниха Почетино

Отборът на Тотнъм уволни наставника Маурисио Почетино. Причината за това са слабите резултати на отбора от началото на кампанията. Тимът се намира на 14-ата позиция във Висшата лига с 14 точки от 12 мача. Почетино прекара 5 години и половина на поста, но не успя да спечели нито един трофей.

публикувано на 20.11.19 в 08:42

Академик Бултекс стигна до успеха

Отборът на Академик Бултекс 99 се наложи над черногорския Ибър в Рожае със 79:69 (23:13, 19:22, 21:23, 16:11). Това е втора победа във втория мач от сезона в Балканската лига по баскетбол за мъже. Домакините започнаха добре двубоя, но не успяха да задържат темпото си на игра. След това инициативата стана българска, като нашите баскетболисти..

публикувано на 20.11.19 в 08:40

Загуба за Марица на старта

Отборът на Марица (Пловдив) допусна загуба в първия си мач за сезона в груповата фаза на Шампионската лига – ени. Те отстъпиха с 1:3 (24:26, 25:18, 7:25, 19:25)  пред домакините от РК Кан (Кан). Мачът от Група Е се игра пред 800 зрители в зала "Пале дьо Виктоар". Най-резултатни за Марица бяха Десислава Николова с 14 точки и Александра..

публикувано на 20.11.19 в 08:36

Европейските квалификации завършиха

Евроквалификации - 10-и кръг: Група С Холандия - Естония 5:0 Германия - Северна Ирландия 6:1 Група Е Уелс - Унгария 2:0 Словакия - Азербайджан 2:0 Група G Полша - Словения 3:2 Латвия - Австрия 1:0 Северна Македония - Израел 1:0 Група I Белгия - Кипър 6:1..

публикувано на 20.11.19 в 08:24

Квалификации за Европейско първенство

Резултати от снощи: Група D Ейре - Дания 1:1 Гибралтар - Швейцария 1:6 Група F Малта - Норвегия 1:2 Испания - Румъния 5:0 Швеция - Фарьорски острови 3:0 Група J Гърция - Финландия 2:1 Италия - Армения 9:1 Лихтенщайн - Босна и Херцеговина 0:3

публикувано на 19.11.19 в 09:35

Европейски квалификации, срещи днес

Квалификациите за Евро 2020 приключват днес. Големият въпрос е кой ще е вторият отбор от група . Три отбора са с шансове за позицията. Това са Уелс, Словакия и Унгария. Група С Холандия – Естония Германия – Северна Ирландия Група Е Уелс – Унгария Словакия – Азербайджан Група G Полша – Словения Латвия – Австрия Северна..

публикувано на 19.11.19 в 08:24

Нинева с престижно бягане на маратон

Една от доказаните български лекоатлетки Маринела Нинева се класира втора на  Балканския шампионат по маратон в Сърбия и стана трета при жените в генералното класиране на Белградския маратон. Тя е победителка в държавното първенство по маратон. Българката завърши за 2 часа 54 минути и 44 секунди. Преди нея е Теодора Симович от клуб "Нови..

публикувано на 19.11.19 в 08:21