Размер на шрифта
Българско национално радио © 2024 Всички права са запазени

Да паркираш в центъра на Видин - мисия сложна

    "Изобщо не е лесно да се паркира в центъра на Видин. Много пъти ми се е случвало да обикалям по няколко пъти, за да намеря място, на което да спра. Аз съм инвалид- никъде няма обособено място за инвалиди"- това са само част от мненията, споделени пред РАДИО ВИДИН от видински шофьори. И макар че регионът е със застаряващо население, факт е, че броят на автомобилите постоянно се увеличава. На разположение на водачите са 14 общински паркинга, или около 300 паркоместа. Решение на този проблем Общината търси чрез обособяването на Синя зона.
    "В новия проект за Синя зона се предвиждат около 950 паркоместа и между 30 и 40 паркоместа за инвалиди", каза зам. кметът по строителството Цветан Асенов. По думите му, много малко е останало до реализирането на проекта. Основните паркоместа ще бъдат разположени по улиците "Цар Александър Втори", "Княз Александър Батенберг", "Цар Симеон Велики" и "Широка". За облекчаване на достъпа до новите паркоместа улица "Цар Симеон Велики" ще стане еднопосочна до кръстовището с улица "Широка", уточнява заместник кметът и допълва, че след въвеждането на Синята зона ще има промени и в таксите за паркиране, но паркирането вече няма да е проблем.
По публикацията работи: Гергана Панова


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Вижте още

На какво се дължи бърнаутът сред българските учители?

За никого не е тайна, че учителската професия има висока обществена стойност. Работещите в сферата прекарват много часове в преподаване, носят отговорност за ученици и често са натоварени с административна дейност. Бързата промяна в начина на работа заради пандемията допълнително доведе до натоварване при тях. Ако учителите не получават подходяща..

публикувано на 24.04.24 в 13:45

С какви послания и амбиции тръгват към предизборната кампания политическите сили?

На 9 юни ще отидем до урните за поредните предсрочни парламентарни избори и за народни представители в Европейския парламент. Официално предизборната кампания ще започне на 10 юни, но неформално тя стартира веднага след като падна кабинетът Денков. В последните дни сблъсъците между основните парламентарни сили са фокусирани върху служебния кабинет на..

публикувано на 23.04.24 в 12:08

Енергиен преход към чиста енергия при конкурентни цени

Сигурността и достъпността на енергията са важна предпоставка, за да имаме конкурентна европейска индустрия. Това заяви председателят на УС на Асоциация на индустриалния капитал в България Васил Велев на конференция на тема "Устойчива и ефективна енергийна система за стабилна и сигурна икономика", която се проведе в София. Проявата беше..

публикувано на 22.04.24 в 16:05

Информационен портал подкрепя развитието на енергийните общности

Българските граждани вече могат да използват информационната платформа "Енергия за гражданите в България" , насочена към подпомагане на развитието на енергийните общности . Платформата е резултат от близо 3-годишна работа на европейския проект SHAREs. За България тя се изпълнява от Черноморския енергиен изследователски център, а координатор е..

публикувано на 22.04.24 в 16:03

Жителите на село Вещица искат параклис

Село Вещица ни посреща със свежест, чистота, зеленина и песен на пойни птички .  Това е населено място, което не може да бъде забравено. Първо поради името си, което е наистина необичайно и второ, когато дойдеш в него, оставаш завинаги запленен от прекрасната природа. Чистота, спретнатост, свежест струи от накацалите къщички. Макар и семпли, те..

публикувано на 19.04.24 в 12:00
Красимир Георгиев

Красимир Георгиев: Трябва да се промени философията на законодателството ни

България вече няма да бъде една от двете страни в Европа с максимално допустима скорост на движение от 140 км/ч по магистралната мрежа.  Скоростта по аутобаните ще бъде свалена до 130 километра със закон.  В правителствения законопроект се предвижда въвеждане на наказания за нарушаване на средната скорост.  Възможно ли е да се намали пътнотранспортният..

публикувано на 18.04.24 в 11:00

Звуци в тишината: Изчезващата роля на предмета "Музика" в училище

Спокойно можем да кажем, че музиката е една от основите на човешката култура. Още откакто хората са блъскали с кости по земята и по камъните, създавайки ритъм, тя е била олицетворение на общността и чувството за споделеност. Още оттогава човечеството е било наясно с това какво е музиката и какво носи тя, но в днешни дни изглежда, че това разбиране..

публикувано на 17.04.24 в 11:00