Велорали край Белоградчик

Снимка: Иванка Петрова

При минус 1 градус и силен североизточен вятър днес протече поредното състезание "Рокс енд рол" по планинско колоездене в Белоградчик. 31 участници застанаха на старта и успешно преминаха 45-километровото трасе. С най–добро време финишира Фьодор Драголов, който се състезава в категория МЪЖЕ 45+. В пет категории бяха разделени състезателите, като тази година трасето беше с еднаква дължина за всички. Николай Иванов е най–младият участник в категория ЮНОШИ. Пет жени се бориха по трасето. Първото място в категорията зае Ивета Алексадрова с време 3ч. 45мин. и 49 стотни. При мъжете 35–45 г. начело на стълбицата застана Людмил Лозанов, изминал трасето за 3ч. 13 мин. и 52 стотни. В категорията МЪЖЕ 19–35 златният медал грабна Емил Кръстев. Организатори на състезанието са Велоклуб "Скала", Белоградчик с подкрепата на община Белоградчик и Контактен център "Дестинация Дунав".

Повече за състезанието - в звуковия файл.

Втората победа за Монтана в Адриатическата лига

Монтана победи с 98:86 точки Бановичи в среща от 3-ия кръг на Адриатическата лига по баскетбол при жените. Това бе втори успех за момичетата на треньора Стефан Михайлов. Победата не дойде никак леко. Монтанчанки влязоха зле в срещата и позволиха на съперника за поведе с 12:5. Михайлов бе бесен и взе прекъсване. Той направи и достна смени. В..

публикувано на 18.10.18 в 16:06

Завърши футболният турнир от Ученическите игри във Враца

Завърши футболната надпревара от общинския етап на Ученически игри 2018/2019 г. В състезанието се включиха 21 отбора в три възрастови групи: V-VII клас, VIII-X клас и XI-XII клас. Турнирът се проведе на две игрища – изкуствения и тренировъчен терен. Общо 20 срещи излъчиха победителите в групите. Във възрастова група V-VII клас на първо място..

публикувано на 18.10.18 в 15:53

Двама от "Ботев" са под въпрос за мача с "Верея"

Здравословни проблеми мъчат двама от футболистите на врачанския Ботев часове преди гостуването на Верея. Опитният полузащитник Георги Вълчев, който получи травма в контролата с ЦСКА 1948, почти сигурно отпада от групата за мача в Стара Загора. Въпреки че цяла седмица тренира на облекчен режим, Вълчев не успя да се пребори с контузията и ще гледа..

публикувано на 18.10.18 в 09:59

"Ботев" падна с 0:2 от "Арда" за купата на БФС

Ботев /Вр/ отстъпи на Арда /Кърджали/ с 0:2 в първата среща от 1/8-финалите при старшата възраст от турнира за купата на Българския футболен съюз (БФС). Така преди реванша, който е в края на месеца, тимът от южния град вече мисли за следващия си съперник. Първото полувреме бе сравнително равностойно, но гостите се възползваха максимално..

публикувано на 18.10.18 в 08:00

"Бойчиновци" завърши наравно с "Вършец"

Лидерът в четвърта монтанска футболна дивизия "Бойчиновци" записа първо равенство. У дома тимът направи зрелищно 3:3 с "Вършец" в дерби мача от 8-ия кръг. Играещият треньор на "Бойчиновци" Александър Александров – Вош донесе точката от дузпа в 81-та минута. Два гола за домакините отбеляза Кристиян Симеонов, а за "Вършец" точни бяха Марио..

публикувано на 17.10.18 в 15:48