Велорали край Белоградчик

Снимка: Иванка Петрова

При минус 1 градус и силен североизточен вятър днес протече поредното състезание "Рокс енд рол" по планинско колоездене в Белоградчик. 31 участници застанаха на старта и успешно преминаха 45-километровото трасе. С най–добро време финишира Фьодор Драголов, който се състезава в категория МЪЖЕ 45+. В пет категории бяха разделени състезателите, като тази година трасето беше с еднаква дължина за всички. Николай Иванов е най–младият участник в категория ЮНОШИ. Пет жени се бориха по трасето. Първото място в категорията зае Ивета Алексадрова с време 3ч. 45мин. и 49 стотни. При мъжете 35–45 г. начело на стълбицата застана Людмил Лозанов, изминал трасето за 3ч. 13 мин. и 52 стотни. В категорията МЪЖЕ 19–35 златният медал грабна Емил Кръстев. Организатори на състезанието са Велоклуб "Скала", Белоградчик с подкрепата на община Белоградчик и Контактен център "Дестинация Дунав".

Повече за състезанието - в звуковия файл.

Успехи за мездрнските лекоатлети

И неделният ден бе успешен за мездренските лекоатлети, участващи в Националния шампионат за юноши и девойки под 20 години в София. Дева-Мария Драгиева се класира на четвърто място в бягането на 800 метра, с време 2.27.03 мин., което обаче е по-слабо от бягането ѝ през миналата година. Също на 800 метра при момчетата, с време 2.07.03 мин. нейният..

публикувано на 18.06.18 в 15:12

"Вихър"/Николово/ с трето място на турнир в "Албена"

"Вихър"/Николово/ зае трето място на турнира по футбол “Албена Къп 2018”. 29 отбора от страната взеха участие в състезанието на малки вратички. В предварителната група момчетата на заместник кмета на община Монтана Диман Георгиев победиха с 5:0 "Професорите" /Асеновград/ и се наложиха с 2:0 над "Марибор" /София/. На 1/8 финала сборната..

публикувано на 18.06.18 в 12:47

"Старт М" /Криводол/ е отборен първенец на рали кроса в Ловеч

Емил Минчев от Монтана със Субару Джъсти спечели 3-ия кръг от рали кроса в Ловеч. Неговият тим "Старт М" /Криводол/ стана отборен първенец. Основна заслуга за това имат пилотите в "Дивизия 1". При най-мощните коли, в люта битка, трима състезатели на криводолския тим се качиха на почетната стълбичка. Точно преди финалите на писта "Баховица" се..

публикувано на 18.06.18 в 12:43

Монтана спечели "Панчев и Парчето 2018” (снимки)

Монтана спечели футболния турнир за деца „Панчев и Парчето 2018”. На финала момчетата на треньора Бисер Ефремов победиха с 3:1 след дузпи Миньор /Перник/. Редовното време завърши 1:1. На терена с изкуствена настилка в парк „Огоста” в Монтана осем отбора, разпределени в две групи играха по системата всеки срещу всеки. В група „А” Миньор..

публикувано на 17.06.18 в 16:46

Кристен спечели първия медал за видинския клуб "Радуканови" от Национален шампионат

Седмица след като спечели златото от мемориалния турнир "Цветанка Христова", състезателката на видинския клуб по лека атлетика "Радуканови" Кристен Радуканова спечели и първи медал за своя клуб от официално състезаниe . Талантливата видинчанка заслужи бронз от националния шампионат за юноши и девойки под 20 години , който се проведе на националния..

публикувано на 17.06.18 в 16:33

Международен баскетболен турнир за купата на Дунав мост 2

Във видинската спортна зала "Фестивална" бе даден старт на Международния баскетболен турнир за КУПАТА НА ДУНАВ МОСТ ВИДИН - КАЛАФАТ. Спортната проява е част от тържествата по случай 5-годишнината от откриването на втория мост над река Дунав. Резултати от първия ден на надпреварата: Видабаскет - Зайчар 71:62 Слава 99 - Шампион 39:105 Зицер..

публикувано на 17.06.18 в 07:40