Пъстрина 2012 спечели Ел Класико

3
Снимка: Любо Андреев

Пъстрина 2012 /Монтана/ победи с 2:0 Вихър /Николово/ в едно от дербитата на 21-ия кръг на четвърта монтанска дивизия. Срещата се игра при дъжд и силен вятър. И двата отбора играят домакинските си мачове в Николово, така че теренът им е бе до болка познат. В 10-та минута главният съдия Емилиян Тодоров отмени гол заради засада на Мартин Благоев. В последната минута на първата част гостите от Пъстрина вкараха гол. Тодор Костов пое топката с гръб към вратата на Даниел Първанов, обърна се и с левия крак я прати в мрежата за 0:1. В 50-та Пъстрина си реши мача. Голмайсторът на тима Филип Илиев със задна ножица матира Първанов за 0:2. Символичните домакините от Вихър имаха кадрови проблеми, което се пролича в мача. Те заложиха на статичните положения, но гол не отбелязаха. Зрителите останаха доволни от спектакъла на Ел Класико. Победителите поляха победата подобаващо с пищен банкет в салона на читалището в Николово.

Галерия

Бдин (Видин) има нов старши треньор

Християн Гачев е новият старши треньор на Бдин (Видин). Наставникът заменя на поста Павел Огнянов , който пое отбора след напускането на  Борислав Борисов . "Причината за тази смяна идва от незадоволителните резултати. Павел остава в детско-юношеската школа и ще помага за мъжкия състав" , обяви председателят на Управителния съвет на "Бдин"  Пламен..

публикувано на 21.03.19 в 15:58

Крило на Монтана с контузия

Тони Тасев пропуска контролната среща на Монтана с Витоша /Бистрица/ в събота. Мачът е от 15 часа в София. Крилото на монтанци е с травма на бедрото на десния крак. Тасев получи контузията в домакинската среща с Добруджа /Добрич/ и доигра мача на един крак. Заради продължаващите болки тази седмица Тони Тасев не е тренирал. Атакуващият футболист на..

публикувано на 21.03.19 в 14:57

Монтана отстъпи с 2:3 гейма при гостуването на Добруджа 07 /Добрич/

Срещата бе ¼ финална от плейофите в Суперлигата по волейбол при мъжете. В редовния сезон монтанци на два пъти биха Добруджа. Първата част бе доста оспорвана. Домакините взеха преднина, но гостите направиха обрат и след 31:29 точки поведоха с 1:0. Във втория гейм ситуацията се повтори, но този път домакините обърнаха резултати и изравниха частите след..

публикувано на 21.03.19 в 14:53

Самбисти от Монтана спечелиха медали на държавно първенство

Два бронзови медала спечели Слава 83 /Монтана/ на Държавния личен отборен шампионат по самбо за юноши и девойки до 18 години. Надпреварата се проведе в столичната зала “Локомотив”. Треньорът на Слава 83 Ташко Танов заведе 10 самбисти. Здравка Танова спечели единия медал в категория до 60 кг, като в спора за третото място с явно превъзходство победи..

публикувано на 20.03.19 в 16:24

"Пъстрина" с най-доброто срещу ветераните на "Ботев"

Пъстрина 2012 /Николово/ събира звезден тим за борбата при ветераните срещу Ботев /Враца/. Мачът в четвъртък е от 14.30 часа на неутрален терен в Хайредин. Финансовият благодетел на шампионите от четвърта монтанска дивизия Димитър Нисторов  ще разчита на бивши и настоящи футболисти от близко и далеч. Мирослав Йорданов – Джудиста получи разрешение..

публикувано на 20.03.19 в 16:18

"Ботев" ще срещне румънски гранд в контрола

Информацията беше потвърдена от старши треньора Сашо Ангелов, който е водил преговорите с Университатя /Крайова/. От елитния български клуб допълниха, че спарингът е станал след съдействие от страна на Валентин Илиев - врачанинът игра два пъти за тима от северната ни съседка в своята кариера. Проверката с третия в румънското елитно първенство..

публикувано на 20.03.19 в 11:07

"Ботев" и "Пъстрина 2012" определят финалиста при ветераните

Врачанският Ботев играе с Пъстрина 2012 от монтанското село Николово в пряк сблъсък за определяне на представителя от Северозападна България във футболното първенство за ветерани. Един мач трябва да реши спора, като най-вероятно двубоят ще се изиграе в четвъртък от 14.30 часа на стадиона в Хайредин. До последно има вероятност мачът да се изиграе и..

публикувано на 20.03.19 в 11:06