Пъстрина 2012 спечели Ел Класико

3
Снимка: Любо Андреев

Пъстрина 2012 /Монтана/ победи с 2:0 Вихър /Николово/ в едно от дербитата на 21-ия кръг на четвърта монтанска дивизия. Срещата се игра при дъжд и силен вятър. И двата отбора играят домакинските си мачове в Николово, така че теренът им е бе до болка познат. В 10-та минута главният съдия Емилиян Тодоров отмени гол заради засада на Мартин Благоев. В последната минута на първата част гостите от Пъстрина вкараха гол. Тодор Костов пое топката с гръб към вратата на Даниел Първанов, обърна се и с левия крак я прати в мрежата за 0:1. В 50-та Пъстрина си реши мача. Голмайсторът на тима Филип Илиев със задна ножица матира Първанов за 0:2. Символичните домакините от Вихър имаха кадрови проблеми, което се пролича в мача. Те заложиха на статичните положения, но гол не отбелязаха. Зрителите останаха доволни от спектакъла на Ел Класико. Победителите поляха победата подобаващо с пищен банкет в салона на читалището в Николово.

Галерия

"Кариана" тръгна с победа в контролите

Кариана /Ерден/ стартира с победа контролните си срещи на лагера в Сандански. На стадиона в село Склаве, момчетата на треньора Веселин Великов, се наложиха с 2:1 над Марек /Дупница/. До 8-та минута новото попълнение в състава на карианци, преотстъпения от Монтана, Димитър Георгиев отбеляа головете за новака във Втора лига. Попаденията станаха след..

публикувано на 16.01.19 в 17:17

"Ботев" взе халф от Италия

Ботев се уреди с черногорец, който има и италиански паспорт. Полузащитникът Идриз Токсич е четвъртото попълнение на новака в елита. 23-годишният полузащитник идва от италианския Бишелие, участник в Серия С. Черногорецът иначе е юноша на Киево /Верона/, а има и мачове за състава на Бари. Във Враца той идва като свободен агент. Тъй като има..

публикувано на 16.01.19 в 17:08

ОФК "Бдин 1923" завежда дело срещу Радослав Байчев

Управителният съвет на видинския футболен клуб "Бдин 1923" излезе с официален отговор на обвиненията , които бившият голмайстор на мъжкия отбор Радослав Байчев отправи в интервюта за спортни медии. Пред sportal.bg и вестник "Меридиан мач" футболистът заявява, че “ситуацията във Видин е трагедия. Базата е в ужасно състояние, няма екипировка, обещават..

публикувано на 16.01.19 в 15:33

"Кариана" с първа контрола за зимата днес

"Кариана" стартира контролните си срещи на лагера в Сандански. Днес от 14 часа новакът във Втори лига излиза срещу "Марек" /Дупница/. Двубоят ще се играе на стадиона в село Склаве. Наставникът на ерданчани Веселин Великов ще може да разчита на всичките си футболисти. В събота, от 12 часа, "Кариана" ще изиграе втория си приятелски мач срещу..

публикувано на 16.01.19 в 08:09

Пропадна контрола на футболния "Монтана"

Пропадна първата контролна среща на "Монтана" от зимната подготовка. В петък монтанци трябваше да срещнат "Спартак" /Плевен/. Тежките зимни условия и липсата на добър затревен терен принудиха "Монтана" да се откаже от проверката. Наставникът Ферарио Спасов не е съгласен мачът да се играе на терен с изкуствена настилка. Именно в контрола, играна на..

публикувано на 16.01.19 в 07:51

Баскетболистките на Монтана търсят реванш срещу словенски съперник

Баскетболистките на "Монтана" приемат "Цинкарна" /Целе/ в среща от 11-ия кръг на Адриатическата лига при жените. Двубоят е в днес от 18.30 часа в зала “Младост”. Момичетата на треньора Стефан Михайлов има да си връщат на словенките. Като гост в мач №2 от редовния сезон на лигата шампионките на България отстъпиха с 68:85 точки. Сега нещата са..

публикувано на 16.01.19 в 07:50