Rocks N’ Roll в Белоградчик

4
Снимка: Светослав Цветанов

И тази година Велоклуб "Скала" Белоградчик не изневери на традицията и организира за пети пореден път велосъстезанието Rocks N’ Roll 2016. Рекорден е и броя на участниците- над 135 любители на екстремния спорт. Те се състезаваха в пет групи.

Награждаването започна с жените, където на най-високата стълбица за поредна година застана Марина Драголова, следвана от Радостина Чепаринова и Йоана Славова. В групата на юношите 16-18 години първото място грабна Цветан Иванов. Почетната стълбичка с него споделиха Мартин Димитров и Морето Георгиев. В групата мъже 19-35 г. на почетната стълбица се наредиха Мартин Вълчев, следван от Александър - Машината и Петър Бъровски. В най-силната група на мъжете 35-45 г. първото място грабна Димитър Михайлов, който измина 43-километровото трасе с най-добро време- под 3 часа. След него се наредиха Жеко Стойчев и Николай Георгиев. А при мъжете над 45 години за поредна година купата за победител в групата грабна Фьодър Драголов. След него се класираха Людмил Христов и Анатоли Георгиев.

Повече- в прикачения звуков файл.

Галерия

Монтана без двама полузащитници срещу Левски

На Велики четвъртък, от 16.30 часа, на стадион “Огоста” юношите старша възраст на Монтана приемат “сините”, в среща от 24-ия кръг на елитната група до 19 години. Заради наказание треньорът Дилян Иванов няма да може да разчита на халфа Стефан Каменов. Друг играч в средата Петьо Петков е контузен. След изтърпяване на наказание се завръща капитанът и..

публикувано на 24.04.19 в 17:30

Пета среща ще реши титлата по баскетбол при жените

В мач №4 в Стара Загора Берое победи с 60:54 точки Монтана и изравни 2:2. В петък в зала „Младост” в Монтана ще бъде определен новият носител на титлата. Двубоят в Стара Загора премина през доста обрати и слаба резултатност в началото. С тройка на Мария Желязкова Монтана излезе напред 13:10. На почивката гостенките изоставаха с 4 точки –..

публикувано на 23.04.19 в 13:46

Зрелищно реми между Монтана и Ботев (Гълъбово)

Монтана и Ботев /Гълъбово/ си разделиха по една точка. Срещата от 25-ия кръг на Втора лига завърши 2:2. Домакините играха повече от час с човек по-малко, заради червен картон на Борислав Стойчев. Монтана вкара ранен гол. В 5-та минута Атанас Илиев засече с глава центриране от корнер на Тасев. Преди това домакините напрвиха два пропуска. Във 2-та..

публикувано на 23.04.19 в 13:41
Ботев (Враца) победи с 3:0 Витоша през есента.

Голово шоу между Витоша и Ботев (Враца)

Ботев разгроми с 5:2 Витоша като гост в мач от Първа лига, след който врачани вече смело поглеждат към плейофите за Лига Европа. Срещата от 30-ия кръг на елита започна с гол на Валери Домовчийски в 40-ата секунда, който не беше признат заради засада. Малко по-късно нападателят на врачани пак се разписа във вратата на домакините, но пак заради офсайт..

публикувано на 23.04.19 в 13:33
Росен Ракаджиев

Видински волейболистки в битката за Световните ученически игри в Бразилия

Волейболистките от математическата гимназия във Видин спечелиха зоналното първенство от ученическите игри при девойките 8-10 клас. В град Монтана днес възпитаничките на треньора Кристина Георгиева спечелиха убедително и двете си срещи от зоната срещу символичните домакини от Берковица и ППМГ "Академик Иван Ценов" Враца. С двата успеха..

публикувано на 22.04.19 в 17:02

Успехи за девойките на "Атлетико" Монтана

Женските футболни отбори на "Атлетико" Монтана завоюваха едно второ и две трети места на Четвъртия пролетен  турнир, който се проведе в Бургас. Индивидуални награди получиха Криси Борис за най-добър вратар и Искра Цветанова за най-добър защитник. В турнира се включиха общо 9 отбора. "Атлетико" игра с формации в три възрастови групи. Тимът на..

публикувано на 22.04.19 в 16:33

"Бдин" и "Павликени" завършиха 0:0 в мач с кошмарно съдийство

Два червени картона за "Бдин", не отсъдена дузпа, два отменени гола и ред спорни отсъждания на младият плевенски съдия Ивайло Благоев ощетиха видинчани при нулевото равенство с "Павликени". Още в 15- та минута защитник на гостите игра с ръка в наказателното поле след нахлуване на скорост на Борислав Борисов, но съдията подмина без да маркира дузпа. Така..

публикувано на 21.04.19 в 21:57