Радио ВИДИН подкрепи дуатлона в Белоградчик

9
Снимка: Радио ВИДИН

За първи път в Белоградчик се състоя двудневно състезание дуатлон- планинско бягане и колоездене. Радио ВИДИН е спонсор и медиен партньор на събитието. Вчера бе бягането, а днес 146 участници застанаха на старта на шестото поредно велосъстезание Rocks N’ Roll 2017. Стефан Митков от Велоклуб "Скала" Белоградчик направи инструктаж преди старта, като подробно разясни трасето и контролните точки, където участниците могат да получат упътвания, както и вода и храна. Кметът Борис Николов пожела "леко и безаварийнно каране и успешен старт". Първи на финала пристигнаха Богдан Стойчев от Стара Загора и Дончо Михайлов от София:

"Като за първо състезание трасето беше по–тежко от очакваното– кално и тежко. Никога преди не съм идвал в Белоградчик– очарован съм. Надявам се догодина да имам възможност отново да участвам.", сподели Богдан Стойчев.

"Много ми хареса трасето и пейзажът. Трасето беше добре. Имаше един доста кален участък, който беше потенциално опасен за всички участници. Трябваше да се минава по–предпазливо, защото се губеше контрол при по–висока скорост. Маркировката беше перфектна, имаше хора на местата, където беше възможно да се обърка човек, да насочват”, допълни впечатленията  Дончо Михайлов.

3. Юлиан Йорданов

Победителите получиха медали, а за първото място бяха осигурени купи.

След награждаването на участниците в планинското колоездене бяха наградени и участниците в дуатлона, който се организира от врачанския клуб BGEVENTS.EU.   То започна с жените, където на първото място заслужено застана Валентина Дикова, следвана от Петя Минкова и Мария Стойкова. При мъжете пръв бе Димитър Михайлов с подгласници Камен Тончев и Виктор Танков. Победителите в групите получиха парични награди. Участниците благодариха на организаторите– Велоклуб "Скала" и си пожелаха да премерят сили по трасето на Белоградчик отново през следващата година.

Галерия

Монтана без двама полузащитници срещу Левски

На Велики четвъртък, от 16.30 часа, на стадион “Огоста” юношите старша възраст на Монтана приемат “сините”, в среща от 24-ия кръг на елитната група до 19 години. Заради наказание треньорът Дилян Иванов няма да може да разчита на халфа Стефан Каменов. Друг играч в средата Петьо Петков е контузен. След изтърпяване на наказание се завръща капитанът и..

публикувано на 24.04.19 в 17:30

Пета среща ще реши титлата по баскетбол при жените

В мач №4 в Стара Загора Берое победи с 60:54 точки Монтана и изравни 2:2. В петък в зала „Младост” в Монтана ще бъде определен новият носител на титлата. Двубоят в Стара Загора премина през доста обрати и слаба резултатност в началото. С тройка на Мария Желязкова Монтана излезе напред 13:10. На почивката гостенките изоставаха с 4 точки –..

публикувано на 23.04.19 в 13:46

Зрелищно реми между Монтана и Ботев (Гълъбово)

Монтана и Ботев /Гълъбово/ си разделиха по една точка. Срещата от 25-ия кръг на Втора лига завърши 2:2. Домакините играха повече от час с човек по-малко, заради червен картон на Борислав Стойчев. Монтана вкара ранен гол. В 5-та минута Атанас Илиев засече с глава центриране от корнер на Тасев. Преди това домакините напрвиха два пропуска. Във 2-та..

публикувано на 23.04.19 в 13:41
Ботев (Враца) победи с 3:0 Витоша през есента.

Голово шоу между Витоша и Ботев (Враца)

Ботев разгроми с 5:2 Витоша като гост в мач от Първа лига, след който врачани вече смело поглеждат към плейофите за Лига Европа. Срещата от 30-ия кръг на елита започна с гол на Валери Домовчийски в 40-ата секунда, който не беше признат заради засада. Малко по-късно нападателят на врачани пак се разписа във вратата на домакините, но пак заради офсайт..

публикувано на 23.04.19 в 13:33
Росен Ракаджиев

Видински волейболистки в битката за Световните ученически игри в Бразилия

Волейболистките от математическата гимназия във Видин спечелиха зоналното първенство от ученическите игри при девойките 8-10 клас. В град Монтана днес възпитаничките на треньора Кристина Георгиева спечелиха убедително и двете си срещи от зоната срещу символичните домакини от Берковица и ППМГ "Академик Иван Ценов" Враца. С двата успеха..

публикувано на 22.04.19 в 17:02

Успехи за девойките на "Атлетико" Монтана

Женските футболни отбори на "Атлетико" Монтана завоюваха едно второ и две трети места на Четвъртия пролетен  турнир, който се проведе в Бургас. Индивидуални награди получиха Криси Борис за най-добър вратар и Искра Цветанова за най-добър защитник. В турнира се включиха общо 9 отбора. "Атлетико" игра с формации в три възрастови групи. Тимът на..

публикувано на 22.04.19 в 16:33

"Бдин" и "Павликени" завършиха 0:0 в мач с кошмарно съдийство

Два червени картона за "Бдин", не отсъдена дузпа, два отменени гола и ред спорни отсъждания на младият плевенски съдия Ивайло Благоев ощетиха видинчани при нулевото равенство с "Павликени". Още в 15- та минута защитник на гостите игра с ръка в наказателното поле след нахлуване на скорост на Борислав Борисов, но съдията подмина без да маркира дузпа. Така..

публикувано на 21.04.19 в 21:57