Бронз за Видин от Европейското по самбо

Състезателят на видинския клуб по борба, самбо и джудо Денис Лилков спечели бронзов медал от Европейското първенство по самбо за младежи, което се провежда в чешката столица Прага. В категория до 52 килограма възпитаникът на старши-треньора Пламен Петров загуби полуфиналната си среща от руснака Рудолф Яврумян, който по-късно стана европейски шампион, но успя да победи украинецът Дмитро Стременовский в битката за бронза.

"Въпреки тежкия жребий за Денис и загуба в полуфиналната схватка от руския състезател, нашето момче успя да се мобилизира и след изключително тежка и оспорвана среща победи представителя на Украйна. С това представяне Денис Лилков спечели първия медал за българския отбор. Поздравяваме нашето момче и му пожелаваме успех на предстоящото Световно първенство през есента.“, коментираха от СК "Борба, самбо, джудо“ Видин.

print Отпечатай

Кариана /Ерден/ и Литекс играят на 1 май

С ден по-късно ще се играе дербито на 24-ия кръг на Северозападната трета лига в Ловеч. Двубоят между Литекс и Кариана /Ерден/ е насрочен за 1 май от 17 часа. По програма мачът трябваше да е в неделя. Тогава обаче Монтана приема Ботев /Пловдив/ в среща от елита. Преди дербито, Литекс заема първо място във временното класиране. Оранжевите имат 56..

публикувано на 26.04.17 в 16:23

Волейболистите на Монтана отстъпиха на ЦСКА

Волейболистите на Монтана стартираха със загуба в група „В” от финалния турнир за купата на България. В зала “Добротица” в Добрич момчетата на Даниел Пеев отстъпиха с 1:3 гейма на ЦСКА. За Монтана играха новите попълнения Тодор Скримов и Теодор Тодоров. Това обаче не успя да помогне в мача с ЦСКА. За “армейците” силни минути записаха Смилен Мляков и..

публикувано на 26.04.17 в 16:16

Сребро за мездренските хандбалисти в Бургас

Пореден успех постигнаха възпитаници на мездренската хандбална школа. На провелия се в Бургас 14-и Детски турнир за купа "Димитър Гурбалов" юношите младша възраст /М14/ на ХК "Локомотив" Мездра завоюваха сребърните медали . В престижния турнир се включиха шестте най-добри български отбори в тази възраст. В своята предварителна група "железничарчетата"..

публикувано на 25.04.17 в 08:49

"Ботев" Враца и "Лудогорец II" си поделиха по точка

Ботев и Лудогорец II завършиха 0:0 в мача от XXV кръг на Втора лига. Първото полувреме не предложи нищо интересно за заелите своите места на трибуните около 200 човека. В 3-та мин. Спас Георгиев шутира от 20 м, но вратарят на гостите улови. В 7-та мин. Янаки Смирнов не оцели топката след прострелно центриране на Илия Карапетров и тя отиде в аут. В 14-та..

публикувано на 25.04.17 в 07:47

Боян Йорданов направи първа тренировка в зала „Огоста”

Монтана се подсили с още един класен играч за финала в турнира за купата на България по волейбол при мъжете . 34-годишният диагонал ще може да играе за бронзовите медалисти от Монтана, ако   получи разрешение от гръцкия си клуб Кифисиас . Йорданов бе посрещнат в Монтана от кмета Златко Живков . Той добре се познава с..

публикувано на 24.04.17 в 16:03

Локо Мездра с победа в 20-ти кръг

Третият от мездренските отбори - "Локомотив" изигра своя мач от 20-тия кръг на Врачанската „А” Областна футболна група като домакин на "Ботев" Рогозен. Мездренчани се наложиха над своя съперник с 2:1 и се доближиха само на една точка зад лидера "Манастирище", който отложи срещата си с "Дунав 2016". За домакините попаденията отбелязаха опитните..

публикувано на 24.04.17 в 15:19