Бронз за Видин от Европейското по самбо

Състезателят на видинския клуб по борба, самбо и джудо Денис Лилков спечели бронзов медал от Европейското първенство по самбо за младежи, което се провежда в чешката столица Прага. В категория до 52 килограма възпитаникът на старши-треньора Пламен Петров загуби полуфиналната си среща от руснака Рудолф Яврумян, който по-късно стана европейски шампион, но успя да победи украинецът Дмитро Стременовский в битката за бронза.

"Въпреки тежкия жребий за Денис и загуба в полуфиналната схватка от руския състезател, нашето момче успя да се мобилизира и след изключително тежка и оспорвана среща победи представителя на Украйна. С това представяне Денис Лилков спечели първия медал за българския отбор. Поздравяваме нашето момче и му пожелаваме успех на предстоящото Световно първенство през есента.“, коментираха от СК "Борба, самбо, джудо“ Видин.

print Отпечатай

Отложиха рали спринт "Вида- 2017"

Плануваното за тази събота и неделя автомобилно състезание рали спринт "Вида 2017"- III кръг от Националния шампионат се отлага за 29 и 30 юли, съобщиха от община Видин. Причината е, че поради технически причини и наложили се промени в календара на Българската федерация по автомобилен спорт.

публикувано на 28.06.17 в 21:36
Кметът Златко Живков получи сувенирите от Тодор Петров – Джайч, бивш футболист на

Кметът на Монтана получи сувенири по повод юбилей на футбола в Берковица

Кметът на Монтана Златко Живков получи юбилейни сувенири по повод 100 години организиран футбол в Берковица . Градоначалникът е играл в "Ком" през сезон 1978/79 година. Заради служебни ангажименти Живков не успя да присъства на тържеството през май. Часовник и плакет по повод 100-годишнината на берковския клуб му връчи лично един от бившите играчи..

публикувано на 28.06.17 в 15:31

Обсъдиха форматите на женските първенства по баскетбол

До 30 юни се подават заявки за участие в женското първенство по баскетбол. Представители на 11 женски клуба, сред които и "Монтана", обсъдиха във федерацията форматите на първенствата през сезон 2017/2018 година. За сега ще има два шампионата, както бе през последния сезон. В елитната А-1 група, където играят и монтанчанки, ще има повече от три..

публикувано на 28.06.17 в 13:00

Митко Ценов: "Бях готов за първото място"

След големия успех на Европейското отборно първенство по лека атлетика, мездренският талант Митко Ценов се прибра на родна земя, информираха от общинския пресцентър на Мездра.Той се класира втори в дисциплината 3000 м. с препятствия с резултат 8:37:47 мин., като отстъпи минимално на норвежеца Оли Хеселберг. Първенството се проведе във финландския..

публикувано на 27.06.17 в 18:04

Възраждат футбола в две монтански села

В Говежда и Долно Церовене възраждат футбола. След 24 години в балканското селце в община Георги Дамяново - Говежда отново ще наблюдават мачове. Местни бизнесмени са се заели да възродят най-популярната игра. В момента се ремонтира стадиона и се търсят играчи. Гръбнакът на отбора ще бъде от местни. Тимът ще играе в пета монтанска футболна дивизия...

публикувано на 27.06.17 в 17:37

Готови сме за рали спринт "Вида"

Приключва подготовката на рали спринт "Вида 2017"- III кръг от Националния шампионат . Състезанието е насрочено за 1 и 2 юли, а домакин е видинският Автомобилен спортен клуб "Жико Моторспорт". "Подготовката започнахме преди седмици. Подготвя се и в момента трасето- кастрят се клони, дупките се асфалтират. Имахме работна среща с кмета на Общината Огнян..

публикувано на 27.06.17 в 08:11