"Ботев" завърши 5:1 с "Бдин" в регионалното дерби при 15-годишните

"Ботев" завърши 5:1 с "Бдин" в регионалното дерби от 14-ия кръг на футболната зона „Велико Търново“ при 15-годишните. Успехът на врачани затвърди първото им място в групата. Двубоят се изигра пред погледа на националния селекционер при родените преди 1 януари 2003 г. Стефан Колев.

Разкаляният терен на тренировъчното игрище не попречи на съперниците да демонстрират качествата си. В 15-та мин. Ивайло Тодоров откри за врачани с точен изстрел под гредата. Гостите от Видин се върнаха в мача в 18-та минута, когато главният рефер Илиян Маринов отсъди дузпа заради нарушение на Мартин Александров. Калин Табаков беше точен от бялата точка за 1:1. Малко по-късно Вилямс Валериев с глава стреля на сантиметри над вратата, а Валентин Георгиев разтресе напречната греда след перфектно подаване на Денис Русинов. В 24-та мин. логичното се случи и капитанът на домакините Русинов вкара за 2:1 след меле пред вратата на гостите.

В началото на второто полувреме Ралин Тодоров вкара с премерен удар за 3:1, а до края превъзходството на домакините беше материализирано с още две попадения. В 61-та мин. Русинов стреля от фаул, вратарят изби, но при добавката Мирослав Маринов бе точен за 4:1. В 68-та минута Иван Марианов с 30-метров пас изведе Русинов зад защитата и той с безпощаден удар оформи крайното 5:1.

print Отпечатай

"Локомотив" Мездра се класира на 4-то място в Държавните финали по хандбал

Юношите старша възраст на хандбален клуб "Локомотив" Мездра не можаха да завоюват бронзовите медали и останаха четвърти на Държавните финали в Ловеч. В решителната среща за третото място те загубиха от "Фрегата" Бургас с 25:27, като на полувремето водеха с 12:10. През второто полувреме мездренските хандбалисти получиха два червени картона и..

публикувано на 26.06.17 в 16:00

Мирослав Антонов замина на подготовка с "Монтана"

Нападателят Мирослав Антонов – Чилика замина на подготовка с "Монтана" в Банско. Таранът изкара последните няколко сезона в Израел. Антонов е обещал на ръководството, че ако не си намери отбор в чужбина, ще рита за родния си клуб. Общо 21 играчи се качиха в клубния автобус. В следващите три седмици момчетата на треньора Явор Вълчинов ще се готвят в..

публикувано на 26.06.17 в 13:12

Митко Ценов стана втори на европейско първенство по лека атлетика

На приключилото във Вааса , Финландия, Европейско отборно първенство по лека атлетика участваха трима състезатели от СК "Атлет" Мездра . Най-добре се представи гордостта на железничарския град Митко Ценов, който в традиционната си дисциплина 3000 метра стипълчейз се класира на второ място, с време 8.34.47 м. Това не е най-доброто време на..

публикувано на 26.06.17 в 09:36

Децата на "Бдин- 1923" с поредно силно участие в турнир

В много силен турнир, който бе проведен в сръбския град Зайчар, талантите на "Бдин- 1923" при "Футбол 7" отново достигнаха до финал. Възпитаниците на треньорите Пламен Колев и Мартин Методиев доминираха в груповата фаза и записаха само победи. На финала пред тях се изправи силната школа на "Раднички"- Ниш и те загубиха с 2:1. Попадението за видинчани..

публикувано на 25.06.17 в 21:58

"Капитаните" от Враца триумфираха в турнира по мини- футбол "Фружин"

Отборът на "Капитаните" от Враца  вдигна купата във второто издание на турнира по мини- футбол "Фружин" в община Ружинци. "Капитаните" победиха с 4:2 опонентите си от "Арта Нес" от Лом. Трети остана култовият отбор на "Ураган"- Дражинци.  Кметът на община Ружинци, Александър Александров връчи на призьорите парични награди, купи, грамоти и флагчета...

публикувано на 25.06.17 в 21:23

Гала вечер по ММА във Враца

Врачани и гостите на града се насладиха на изключително здрави и атрактивни битки в препълнената зала на ППМГ „Акад. Иван Ценов“.  В гала вечерта, организирана от президента на ISFA за Европа Христо Илиев и партньорът му Емил Казаков, участваха най-добрите млади български състезатели в смесените бойни изкуства. Два от основните двубои,..

публикувано на 25.06.17 в 17:28