Футболен турнир за детски градини се проведе в Мездра

Футболен турнир за момчета от детските градини се проведе в Мездра.
Снимка: Петко Котларски

Футболен турнир за момчета от детските градини се проведе в салона на Основно училище "Христо Ботев" в Мездра.

Оспорваната футболна битка бе спечелена с 12 точки от отбора на Детска градина "Мир", който победи във всички срещи. На второ място остана Детска градина "Детелина", а на трето място се класира Детска градина "Слънчице". Четвърти станаха момчетата от Детска градина "Звездичка", а последна остана Детска градина "Роза", без спечелена точка.

Голмайстор на турнира стана Виктор Павлов от Детска градина "Мир" с три гола, а Пламен Николов от същото детско заведение бе определен за най-добър вратар. Победителите получиха купи, грамоти и топки от кмета на общината Генади Събков.

Турнирът бе плануван да се проведе на стадион "Локомотив", но заради лошото време вчера мачовете се играха в училищния салон. Щафетата за детските градини бе отменена.

"Видабаскет" отнесе "Рилски спортист" като гост

"Видабаскет" победи убедително със 102:68 точки (27:24; 36:18; 15:18; 24:8) "Рилски спортист 2" в среща от 12 кръг на мъжката "А" баскетболна група, регион "Запад". Домакините започнаха по-добре мача и водиха в резултата почти до края на първата четвърт. Но в последната минута видинчани обърнаха точките в своя полза и запазиха водачеството си до края на..

публикувано на 17.12.17 в 19:08

Мездренски лекоатлети отново попаднаха в престижна класация

След като се класираха в топ 10 в анкетата на списание "Атлетика" за "Любимец на феновете" мездренските лекоатлети Митко Ценов, Милица Мирчева и техния състезаващ се треньор Йоло Николов намериха място и в традиционната анкета "Атлет на 2017 година." Митко, който тази година стана Балкански шампион на 1500 метра, заема 14 място. Неговата..

публикувано на 17.12.17 в 15:40

Наградиха спортисти ветерани във Враца

На уникална церемония във Враца наградиха спортистите ветерани, които през втората половина от отиваща си 2017-а са навършили кръгли годишнини . Организатор на събитието беше Спортно дружество "Ботев" с председател о.р. ген. Георги Асенов и организационен секретар - майсторът на спорта и заслужил треньор по борба Илия Здравков, който е и почетен..

публикувано на 17.12.17 в 15:34

Награждават шампионите в рали кроса за 2017 година

Днес ще бъдат наградени шампионите в рали кроса за 2017 година. Събитието ще се проведе в 12 часа в Интерпред /София/. Старт Н /Криводол/ е отборен първенец за настоящата година. Клубът държи и първите три места в “Дивизия 1”. Шампион е Светослав Манастирски, следван от Емил Минчев и Иван Живков. Методи Тодоров е вицешампион в “Дивизия 3”, със задно..

публикувано на 16.12.17 в 09:30

Временно второ място за баскетболистките на Монтана

Баскетболистките на Монтана разгромиха със 73:54 точки при гостуването си хърватския Медвешчак. Срещата в Загреб бе от предпоследния кръг от груповата фаза на Адриатическата лига при жени. Момичетата на треньора Стефан Михайлов си решиха мача още след първите 10 минути. Те отбелязаха 21 срещу 9 точки за домакинките. Състезателките на..

публикувано на 15.12.17 в 17:50

"Коледни звездички" в Мездра

За 13-ти пореден път и 6-ти във формат мини ансамбли- двойки и тройки, в събота в Мездра започва традиционният турнир по художествена гимнастика "Коледни звездички". Турнирът се организира от ЖКХГ "Анелия" и община Мездра. В него ще се включат 5 клуба от страната с 88 гимнастички. Президентът на клуба и треньор Лили Николова каза, че са готови за..

публикувано на 15.12.17 в 14:28