Монтана започна със загуба плейофните мачове за оцеляване в елита

Монтана сезон 2016-2017, Снимка: Любо Андреев
Снимка: Любо Андреев

В Ловеч момчетата на треньора Атанас Атанасов отстъпиха с 1:3 на Нефтохимик /Бургас/. Костадин Хазуров вкара два гола, първият от дузпа. Хазуров асистира на Влади Романов за третото попадение за гостите. Почетното попадение за Монтана реализира Петър Атанасов в последните секунди на срещата. Атанас Илиев получи отново контузия на глезена на десния крак. Нападателят влезе, като резерва, но по-късно бе сменен от юношата Борислав Дамянов.

Според наставникът на Монтана Атанас Атанасов чужденците в състава не са нужното ниво:

„Много негативен резултат. Разочароващо е с три изритани топки да получим три гола. Тия чужденци, нашите… има десет пъти по-добри българи от тях. Не са виновни само те, целият отбор бе безобразен. Докато има мачове, има и шансове. Сега са доста по-малки, но все пак предстоят още два плейофа“, каза Атанасов. В понеделник в Бургас е реванша.

"Видабаскет" записа трета поредна победа, "Черноморец" отстъпи във Видин

"Видабаскет" победи с 84:73 точки (16:25; 32:16; 20:18; 16:14) "Черноморец" Бургас в среща от петия кръг на втората фаза на първенството на мъжката "А" баскетболна група. В зала "Фестивална" гостите започнаха по-добре срещата, поведоха бързо с 8 точки и успяха да затворят първата част с преднина от 9 точки- 25:16. Видинчани обаче започнаха много..

публикувано на 18.02.18 в 19:16

"Пъстрина" Николово отнесе "Дреновец" в контрола

Лидерът в четвърта монтанска футболна дивизия Пъстрина 2012 /Николово/ отнесе с 5:1 при гостуването си Дреновец. До почивката николовчани успяха да вкарат само веднъж. Началото на головата фиеста постави Деян Петров с гол в 27-та минута. Филип Илиев – Фичо, Цветелин Анжелов и Ивелин Даракчийски увеличиха преднината до 0:4. Нелеп автогол на Любо Тодоров..

публикувано на 18.02.18 в 17:59

Берковска лекоатлетка спечели медал в зимните спортове

С два медала от състезания по ски бягане и лека атлетика се окичи берковчанката Дева-Мария Драгиева . Лекоатлетката, която от няколко години се състезава за Спортен клуб "Атлет" /Мездра/, се нареди сред призьорите в традиционното състезание по ски бягане за Купа "Самоков". Атрактивната надпревара се състоя на писта "Бистрица" в курорта "Боровец", като..

публикувано на 18.02.18 в 16:39

12 от Враца в националния отбор по водна топка

12 състезателки от СКПС "Ботев 2000" са включени в разширения състав на националния отбор за девойки за европейското първенство. Шампионатът на Стария континент ще се проведе през септември на португалския остров Мадейра. От врачанския клуб в представителния тим на страната ни намериха място вратарките: Патрисия Евтимова и Хелена Христова, както и..

публикувано на 18.02.18 в 15:56

"Вихър" Николово гостува в Криводол за контрола

Шампионът на четвърта монтанска футболна дивизия  победи с 2:1 при гостуването си Ботев /Криводол/ в контролна среща. До почивката гостите от Николово вкараха и двете си попадения. В 10-та минута с прецизен удар от над 25 метра Евелин Петков – Ечи изведе напред вихърци. След половин час игра Мартин Пламенов покачи на 0:2. Привлеченият от Кариана /Ерден/..

публикувано на 18.02.18 в 15:55

"Миньор Кипровец" и "Расово" направиха зрелищно равенство

Миньор Кипровец /Чипровци/ и Расово направиха зрелищно 2:2 в контролна среща. Заради заснежения терен в балканското градче приятелския мач се игра на терена с изкуствена настилка в парк „Огоста” в Монтана. Неостаряващият Генчо Симеонов изведе напред расовчани. В 15-та минута нападателят засече центриране с глава на Милчо Богданов. След меле..

публикувано на 18.02.18 в 15:50