Монтана очаква победа над Царско село

Снимка: Любо Андреев

Футболният "Монтана" има тежко домакинство срещу "Царско село". Двубоят от 11-ия кръг на Втора професионална лига, е в петък, 13 октомври, от 16 часа на стадиона в Чипровци. Столичани заемат третото място във временното класиране и са един от претендентите за промоция в елита.

„Силен отбор ще ни гостува", призна спортният директор на Монтана доц. Михаил Мадански:

"Отначало голяма част от отборите се отнасяха с недоверие към проекта Царско село, но се оказа, че там се работи сериозно във всички направления. Аз очаквам победа, нашият отбор е готов за този мач. Ние не се плашим от никой в групата. На нас продължава да ни тежи загубата на точки в началото и фактът, че играем далеч от Монтана, но това не са неща за оплакване."

Големият въпросителен е около участието на Николай Балджийски. Атакуващият полузащитник е с разтежение на бедрото на десния крак. Халфът премина преглед в София. Много е малка вероятността той да вземе участие в мача с Царете. Левият бек на "Царско село" е контузен от седмица. Към подготовката на "Монтана" се присъедини и Владимир Айтов, който бе с Младежкия национален отбор на България до 21 години. Ръководството на "Монтана" е подсигурило безплатен автобус до Чипровци за феновете на отбора.

ОФК"Бдин-1923" с победа в Луковит

"Бдин" постугна убедителна победа с 4:1, като гост на "Ботев" в Луковит.  Домакините излязоха напред през първото полувреме, но Цветан Цветанов върна видинчани в мача с гол в края на полувремето.  Бдин" коригира играта си през второто полувреме и закономерно стигна до обрат. Денис Гърлов отбеляза дебютният си гол за 1:2. Цветан Цветанов направи 1:3, а..

публикувано на 22.10.17 в 20:11

"Старт Н" Криводол спечели раликроса във Видин и Държавния шампионат

Видин бе домакин на последния, 7-и, кръг на Държавния шампионат по раликрос. Състезанието се проведе на пистата на бившето летище края село Иново. Участваха 25 екипажа от 5 автомобилни клуба в страната - Ботевград, Видин, Враца, Монтана и Криводол. В Дивизия 3 първото място спечели Методи Тодоров от АМК „Старт Н Криводол”, на второ и трето се подредиха..

публикувано на 22.10.17 в 18:25

"Ботев" падна с 1:4 в Разград

Врачанският Ботев загуби тежко гостуването си в Разград на втория състав на Лудогорец . Мачът, който можеше да върне тима на Сашо Ангелов на върха във Втора лига, се оказа пълно фиаско за гостите, които бяха разбити с 4:1. Преди почивката врачани успяха да удържат нулевото равенство, но през второто полувреме набързо инкасираха 3 бързи гола...

публикувано на 22.10.17 в 16:32

Баскетболният "Монтана" с лесна победа над "Славия"

Баскетболистките на Монтана взеха очаквана победа над столичния Славия. Срещата в зала „Младост”, от втория кръг на редовния сезон на западната зона при жените, завърши с успех с 86:53 точки. Наставникът на Монтана стартира с основната си петица – Виктория Стойчева, Мария Желязкова, Цветомира Шаренкапова, Димана Макариева /к/ и Христина Иванова...

публикувано на 22.10.17 в 16:27

Мездренски общинари в състезание по "Приключенски многобой"

Представителен отбор на Община Мездра участва в първото по рода си за България състезание по "Приключенски многобой" днес. Надпреварата ще се проведе от 10:00ч.в местността „Боженишки урвич“, над Ботевградското село Боженица. Водач на отбора на Мездра ще бъде кметът инж. Генади Събков. Целта на инициативата е по атрактивен начин да се демонстрира един..

публикувано на 22.10.17 в 09:08

20 гола за ЧРД на Александър Петров от "Пегас Спорт" Видин

20 гола и две убедителни победи получи треньорът Александър Петров за рожденият си ден от своите възпитаници от Футболен клуб "Пегас Спорт" Видин. В областното първенство Футбол 9 видинчани разбиха "Рациария" Арчар с 11:0 и "Ботев" Грамада с 9:0. "Настроението в отбора беше приповдигнато през целия ден. Децата играха с настроение и показаха голямо..

публикувано на 21.10.17 в 19:08