Малки атлети от Враца с медали

Снимка: Жоро Александров

Малки атлети от Враца спечелиха 3 медала от турнира „Go! Kids!“, който се проведе в неделя в София. Преди старта на надпреварата беше открита реновираната зала „Асикс Арена“, която поколения познават като „Фестивална“, а на рязането на лентата дойдоха премиерът Бойко Борисов и спортният мишнистър Красен Кралев.

Врачанският клуб „Ивайло Младенов“ пусна в надпреварата 19 атлети, трима от които се върнаха с отличия. Златен медал на 60 метра за деца при родените през 2008 г. завоюва Деян Цветанов. Със сребърни медали се окичиха на 60 метра за деца 2010 г. Теослав Божидаров и на скок дължина от място Цветослав Савчев. Атлетите, готвени от европейския първенец от Хелзинки 1994 г., записаха и няколко класирания в осмицата, дело на Анжелина Петкова, Вероника Начева и Евелина Иванова. Групата от СКЛА „Ивайло Младенов“ беше най-внушителната, като изключим столичните клубове.

Три победи за момчетата на Видабаскет

Момчетата на „Видабаскет” до 14 години взеха участие в двудневен турнир от Държавното първенство при подрастващите на регион „Рила”. В Ботевград възпитаниците на ст.треньора Кирчо Цветков изиграха 4 срещи срещу силни съперници. В първия ден отборът на „Видабаскет” победи „Велбъжд 2002” Кюстендил с 47:42 точки, но загуби от домакините „Балкан”...

публикувано на 25.02.18 в 15:44

"Град" Белоградчик изпусна "Сливнишки герой"

ВК „Град” – Белоградчик бе домакин в поредната среща от група "А" на Висшата волейболна лига. Техен противник беше ВК „Сливнишки герой”. Играта бе много динамична. Двубоят– драматичен и равностоен. Отборите непрекъснато си разменяха точка за точка. Първият гейм бе за домакините, които се наложиха над „героите” с 25 на 23. Вторият и третият гейм..

публикувано на 25.02.18 в 15:42

Баскетболният "Монтана" оглави класирането

Баскетболистките на Монтана победиха с 87:77 точки, като гост Берое /Стара Загора/ в дербито на 5-ия кръг.  Така момичетата на треньора Стефан Михайлов излязоха начело във временното класиране на първата четворка при жените. Михайлов стартира с Димана Макариева, Даниела Петева, Цветомира Шаренкапова, Христина Иванова и Мария Желязкова. По-късно ви гра..

публикувано на 25.02.18 в 15:37

Волейболистите на "Монтана" си осигуриха медалите

Монтана победи с 3:1 гейма у дома шампиона Нефтохимик /Бургас/ в мач от 21-ия кръг на Суперлигата по волейбол при мъжете. Кръг преди края на редовния сезон момчетатан а треньора Даниел Пеев са търдо втори и си осигуриха най-малко броновите медали в първенството. Георги Михалев и Себастиан Роата стартираха за монтанци на мястото на Борис Наков и Аспарух..

публикувано на 25.02.18 в 15:35

"Ботев" остана на върха след 2:0 над "Нафтата"

Ботев /Враца/ започна с победа срещите от пролетния полусезон на Втора футболна лига. На стадиона в бургаското село Българово л идерът победи с 2:0 последния в таблицата Нефтохимик и поне за 24 часа има комфортен аванс от 3 точки на върха пред преследвачите от Царско село и Локо /София/. Новото попълнение Иван Колев вкара двете попадения за врачани край..

публикувано на 25.02.18 в 15:29

"Монтана" стартира със загуба, три греди и неотсъдена дузпа

Монтана стартира със загуба пролетния дял на шампионата във Втора лига. Тимът на Ферарио Спасов отстъпи с 0:1 на Марица /Пловдив/ . Монтанци нямаха шанс. На три пъти гредата спаси домакините. След центриране от корнер на Джунейт Яшар в 10-таминута Свилен Щерев с глава засече топката и изведе напред Марица. В 29-та минута Николай Колев можеше да се..

публикувано на 25.02.18 в 15:27