Волейболистите на Монтана победиха израелския "Апоел Фар Шаба"

Снимка: Sportal.bg

Волейболистите на Монтана стартираха с победа в европейския клубен турнир  „Чалъндж къп”. Момчетата на треньора Даниел Пеев се наложиха с 3:1 гейма при гостуването си на израелския  "Апоел Фар Шаба" в първа среща от 1/16 финалите на турнира. Реваншът в зала „Младост” е на 21 декември.

Първият гейм монтанци го затвориха след 25:19 точки. Във втората част домакините натрупаха добра преднина след второто техническо прекъсване и изравниха след същия резултат. Добра серия от сервис на Константин Абаев доведе до преднина от 6 точки за Монтана при 19:13. След 25:18 българите поведоха с 2:1. Момчетата на Пеев доминираха в следващата част и след 25:20 точки победиха "Апоел Фар Шаба".

Кирил Клетс бе най-резултатен за Монтана с 23 точки, Аспарух Аспарухов добави 14, а Иван Латунов реализира с 13 точки.

Българският тим завърши със 17 блокади срещу 7 на съперника, играчите на Монтана направиха 6 аса, а домакините нямат нито един.

"Монтана" победи "Левски" в контрола

"Монтана" победи с 3:2 "Левски" в контролна среща играна на стадиона в столичния квартал "Герена". Момчетата на треньора Ферарио Спасов направиха обрат през втората част. Монтанци откриха резултата в 6-та мин. когато Сергей Георгиев се възползва от добро подаване в наказателното поле и с мощен шут не остави шансове на Николай Кръстев за..

публикувано на 17.11.18 в 15:32

"Локомотив"/Мездра/ гостува на "Севлиево" в отложен мач

Тази неделя /18 ноември/ от 14.30 часа ОФК"Локомотив" /Мездра/ ще изиграе отложения си мач с ФК"Севлиево". "Железничарите", които са на девето място с актив от 21 точки ще гостуват на петия в класирането, който е с 24 точки. Възможно е в игра да се завърне централният нападател на мездренчани Валдемар Стоянов след отсъствие от терена. Срещата..

публикувано на 17.11.18 в 14:39

"Ботев" и "Кариана" с равенство в контрола

"Ботев"/Враца/ не успя да победи "Кариана"/Ерден/ в исторически първи мач на осветление на своя стадион. Контролата беше изгледана от около 1 000 зрители, дошли в мразовитата ноемврийска вечер. Новакът в Първа лига завърши 1:1 с новака във Втора лига в интригуващ двубой, който можеше да завърши с изразителна победа на домакините, ако не бяха..

публикувано на 17.11.18 в 08:29

Баскетболистки от Монтана излизат с националния срещу Украйна

От Българската федерация по баскетбол обявиха вход свободен за последното домакинство на жените от квалификациите за Европейското първенство в Сърбия и Латвия догодина. Срещата с Украйна е утре, 17 ноември, от 18:00 часа, в столичната зала “Универсиада” . Федерацията отправи специална покана към всички женски баскетболни школи да..

публикувано на 16.11.18 в 12:49

Играят отложени срещи в Монтанско

Два отложени мача от четвърта монтанска футболна дивизия ще се изиграят утре, 17 ноември. И двете срещи се очертават да са интересни. В 14:00 часа на стадиона в Николово шампионът "Пъстрина 2012" приема "Шурданица" (Георги Дамяново). Мачът е от 10-ия кръг. Домакините имаха идея срещата да се играе на отличния терена на стадиона на..

публикувано на 16.11.18 в 12:35

"Кариана" изпробва бразилец в контрола

Атакуващият полузащитник Робиньо направи вчера тренировка с новака във Втори лига "Кариана" . 21-годишният кариока е типично ляво крило, но може да играе в дясно по атаката и зад нападателя. Робиньо за последно е бил в Санта Круз, от второто ниво на бразилското първенство. Наставникът на "Кариана" Веселин Великов ще има възможност да види..

публикувано на 16.11.18 в 12:19