Волейболистите на Монтана победиха израелския "Апоел Фар Шаба"

Снимка: Sportal.bg

Волейболистите на Монтана стартираха с победа в европейския клубен турнир  „Чалъндж къп”. Момчетата на треньора Даниел Пеев се наложиха с 3:1 гейма при гостуването си на израелския  "Апоел Фар Шаба" в първа среща от 1/16 финалите на турнира. Реваншът в зала „Младост” е на 21 декември.

Първият гейм монтанци го затвориха след 25:19 точки. Във втората част домакините натрупаха добра преднина след второто техническо прекъсване и изравниха след същия резултат. Добра серия от сервис на Константин Абаев доведе до преднина от 6 точки за Монтана при 19:13. След 25:18 българите поведоха с 2:1. Момчетата на Пеев доминираха в следващата част и след 25:20 точки победиха "Апоел Фар Шаба".

Кирил Клетс бе най-резултатен за Монтана с 23 точки, Аспарух Аспарухов добави 14, а Иван Латунов реализира с 13 точки.

Българският тим завърши със 17 блокади срещу 7 на съперника, играчите на Монтана направиха 6 аса, а домакините нямат нито един.

враца борба

Борци от Враца с 8 медала в Сливен

Състезателите на СК "Ботев 93" се завърнаха с 8 медала от държавното лично първенство в класическия и свободния стил. Надпреварата за мъже и жени се проведе в Сливен. Над всички се открои спортист №1 на Враца за миналата година Йоан Димитров, който стана шампион при 87-килограмовите. Във финала първенецът се справи с Владимир Стойчев от "НСА-Академик"..

публикувано на 17.02.18 в 10:05

Капитанът на Кариана Евгени Игнатов – Бамзе поднови тренировки

Повече от три седмици крилото лекува болки в глезена на левия крак. За сега Бамзе само тича. Извън терена още седмица поне ще остане Цветко Иванов. Левият бек скъса мускул на бедрото. Заради здравословните проблеми Игнатов и Иванов пропуснаха лагера в Сандански. Тази седмица почивка е получил Стенислав Георгиев. Десният защитник е с проблеми в..

публикувано на 16.02.18 в 15:02

Монтана стана първенец на регион “Хемус”

Зала “Огоста” бе домакин на финалния турнир по волейбол за юноши до 15 години. Четири отбора спориха за първото място. Момчетата на треньора Ивайло Бодурски нямаха конкуренция и спечелиха всичките си срещи. Монтана победи с 3:0 гейма Велико Търново и с 3:1 Червен бряг. За последния мач Ботев /Луковит/ не се яви и младите надежди на волейбола от..

обновено на 16.02.18 в 14:36
Николай тренира баскетбол във видинския клуб

Възпитаник на видинската Математическа спечели "Лъвски скок" за четвърти път

Николай Огнянов от видинската математическа гимназия спечели за четвърта поредна година състезанието "Лъвски скок" във Видин . Надпреварата за скок от място е организирана от Общината, Видинския комитет "Васил Левски" и Ученически спортен клуб "Шампион". Състезанието се проведе в Спортната зала във Видин и е в навечерието на 19 февруари, когато..

публикувано на 16.02.18 в 14:14

"Видабаскет" приема "Черноморец" в неделя

Българската федерация по баскетбол определи съдиите за предстоящата в неделя среща от мъжката "А" баскетболна група /втора шестица/ между отборите на "Видабаскет" и "Черноморец" /Бургас/. Срещата ще реферират Валентин Въчковски, Константин Русев и Тихомир Щерев, а комисар е Иван Василев. Началото е от 17.00 часа в неделя, 18 февруари, в спортна зала..

публикувано на 16.02.18 в 11:14