Волейболистите на Монтана победиха израелския "Апоел Фар Шаба"

Снимка: Sportal.bg

Волейболистите на Монтана стартираха с победа в европейския клубен турнир  „Чалъндж къп”. Момчетата на треньора Даниел Пеев се наложиха с 3:1 гейма при гостуването си на израелския  "Апоел Фар Шаба" в първа среща от 1/16 финалите на турнира. Реваншът в зала „Младост” е на 21 декември.

Първият гейм монтанци го затвориха след 25:19 точки. Във втората част домакините натрупаха добра преднина след второто техническо прекъсване и изравниха след същия резултат. Добра серия от сервис на Константин Абаев доведе до преднина от 6 точки за Монтана при 19:13. След 25:18 българите поведоха с 2:1. Момчетата на Пеев доминираха в следващата част и след 25:20 точки победиха "Апоел Фар Шаба".

Кирил Клетс бе най-резултатен за Монтана с 23 точки, Аспарух Аспарухов добави 14, а Иван Латунов реализира с 13 точки.

Българският тим завърши със 17 блокади срещу 7 на съперника, играчите на Монтана направиха 6 аса, а домакините нямат нито един.

Наградиха призьорите в турнира по бадминтон в Белоградчик

В продължение на три дни децата от клуба по бадминтон към Детския комплекс в град Белоградчик към Центъра за подкрепа за личностно развитие се състезаваха, разделени в три групи. След оспорваните двубои в първа възрастова група за деца от 9 до 12 години първото място грабна Иван Росенов, следван от Боряна Александрова и Марио Крумов. Във втора..

публикувано на 22.05.18 в 15:30

Ясни са финалистите на футболния турнир в мездра

Два врачански отбора "Атлетик 1996" и "Пчелна майка" стигнаха до финала на традиционния турнир по футбол на малки врати   в Мездра.   В първата среща на полуфиналите  "Атлетик 1996" победи трудно "Cashback" с 2:1. Петко Петков откри резултата в 5-та мин, а в 9-та мин. Цветан Атанасов удвои преднината на врачани. Младите момчета от Мездра..

публикувано на 22.05.18 в 13:55

АСК "Старт М" /Криводол/ спечели първата отборна купа в своята история

Новосформираният клуб не остави никакъв шанс на конкуренцията в рали кроса на пистата в село Мадан. Пилотите на инж. Спас Спасов събраха 25 точки. На 7 след тях е АМК Ботевград, с точки от само един клас, а третото място е за видинския Жикомоторспорт с 15 пункта. 22-ма пилоти взеха участие във 2-ия кръг от държавния шампион, за купата на..

публикувано на 21.05.18 в 14:00

"Кариана" /Ерден/ разгроми с 8:0 "Янтра" /Полски Тръмбеш/

Кариана /Ерден/ разгроми с 8:0 у дома Янтра /Полски Тръмбеш/ в среща от 28-ия кръг на Северозападната трета лига. Така момчетата на треньора Атанас Джамбазки загряха за финала за купата на Аматьорската футболна лига в сряда с Арда /Кърджали/. Гостите не застрашиха нито веднъж вратата на ерданчани. Християн Василев откри головата сметка на..

публикувано на 21.05.18 в 13:00

Отборът на "Скала 2015" Оселна победи "Околчица" Моравица

Въпреки приятелството между кметовете, Росен Николов и Коно Жилковски, Скала 2015 Оселна и Околчица Моравица, си спретнаха здрава битка на терена в Зверино, в дербито на 24 кръг на врачанската "А” Областна футболна група. Домакините успяха да вземат победата след голово шоу с  4:3. Оселчани поведоха с внушителното 4:0 още през първото полувреме..

публикувано на 21.05.18 в 10:15

"Бдин" победи с 4:1 "Мизия" Кнежа

"Бдин" победи с 4:1 "Мизия" /Кнежа/ в предпоследният си домакински мач от първенството на Северозападна трета лига. Точни за видинчани бяха Денис Георгиев, Деян Захариев и на два пъти Калоян Цветков. Гостите вкараха от пряк свободен удар за 3:1 изпълнен от Светослав Ангелов. Видинчани владееха инициативата през целия мач и направиха много..

публикувано на 20.05.18 в 22:45