Успех за хандбалистите от Мездра

Снимка: Петко Котларски

Продължава доброто представяне на формациите на хандбален клуб "Локомотив" Мездра.

При юношите старша възраст момчетата на треньора Евгени Йоловски ще посрещнат Нова година на първо място в зона "Витоша". Във втория турнир, който се проведе в град Гоце Делчев, мездренчани постигнаха още две безапелационни победи. Те буквално прегазиха съперниците си от ЦСКА София с 41:7 гола и победиха и домакините от "Пирин 64" с 27:16, като събраха актив от 8 точки при голова разлика 128:57 гола.

Третият турнир ще се проведе през месец април в София, като мездренчани ще играят срещу същите съперници. Резултатите от тях ще са без значение, защото момчетата на Йоловски вече са се класирали за Държавния финал през месец май.

„Видабаскет“ с последен домакински мач за годината

„Видабаскет“ днес на 13 декември ще изиграе последния си домакински мач за календарната 2017 година. В спортна зала „Фестивална” от 17.00 часа в дерби мач на кръга от мъжката „А“ група ще излязат момчетата на Николай Колев-Шаци и баскетболистите от „Академик“ София. „Необичаен ден за баскетбол е сряда, но през този сезон БФБ наложи тази..

публикувано на 13.12.17 в 13:02

Награждават спортист на годината във Враца

Във Враца днес награждават най-успешните през годината спортисти и техните треньори. Десетката на общината ще бъде излъчена на бляскава церемония, която започва от 18 часа в хотелски комплекс в града. Освен ТОП 10 ще има награди за най-млад спортист, както и за най-успешните отбори. 35 състезатели от различни видове спорт бяха..

публикувано на 13.12.17 в 12:49

„Град“ Белоградчик игра срещу „Миньор“ Перник за Купата на България

Волейболистите на "Град" Белоградчик загубиха от "Миньор" Перник мача си за Купата на България Волейболен клуб "Град" загуби с 0:3 гейма /14:25, 18:25, 16:25/ домакинството си от "Миньор" Перник в мач от втори кръг в турнира за Купата на България по волейбол при мъжете.  В първия гейм силно пролича стъписването у домакините с..

публикувано на 13.12.17 в 12:15

Мездренски атлети в топ класация

Звездите на мездренската лека атлетика и състезатели на Спортен клуб "Атлет" Митко Ценов и неговия треньор Йоло Николов успяха да заемат 9 и 10 място в класацията "Любимец на феновете", организирана в интернет от спортно списание. Техните постижения през годината не останаха незабелязани и ги отпратиха в „Топ 10“ на класацията...

публикувано на 13.12.17 в 10:25

3 милиона евро за нови футболни терени в български общини

Кметът на Монтана Златко Живков участва в срещата с президента на УЕФА Александър Чеферин, президентът на БФС Борислав Михайлов и министъра на младежта и спорта Красен Кралев. Срещата се проведе в националната спортна база в Бояна, а на нея присъстваха и кметовете на Видин и Враца - Огнян Ценков и Калин Каменов. Президентът на Монтана Румен Панайотов също..

публикувано на 12.12.17 в 17:30

Волейболистите на "Монтана" загубиха от ЦСКА

Волейболистите на "Монтана" загубиха с 1:3 гейма у дома от ЦСКА в дерби срещата от 11-ия кръг на Суперлигата при мъжете. Зала „Младост” бе препълнена от фенове, а привържениците на "армейците" не спряха през цялата среща да подкрепят любимия си тим. "Монтана" влезе отлично в мача и имаше преднина от 6 точки. ЦСКА успя да изравни 18:18. Последва гонитба..

публикувано на 12.12.17 в 13:04