Монтана приема финалите за купата на България

Снимка: Любо Андреев

Монтана ще е домакин на финалния турнир за купата на България по волейбол при мъжете. Битката ще се проведе в зала “Младост” от 12 до 14 януари, реши федерацията.

За четвъртфиналите се класира директно домакина Монтана. Това означава, че момчетата на треньора Даниел Пеев няма да играят в 3-ия кръг, който ще се проведе между Коледа и Нова година. В него ще участват останалите 6 водещи отбора от Суперлигата и тези, които преодолеят втората фаза. През този сезон регламентът за купата беше променен. Клубовете поискаха тя да се състои преди края на първенството, за да не могат да се включват волейболисти от чужбина, както ставаше в годините назад.

"Бдин" би сърби в контрола

Отборът на "Бдин" Видин изигра тази седмица две контроли със сръбския "Дунав" Прахово . Във вторник, 17 юли, видинчани гостуваха в западната ни съседка, като проверката завърши наравно 0:0. "Равностоен мач, резултатът е съвсем нормален- това ни бе първа контрола, имаме доста нови състезатели, които не са се сработили.", обясни председателя на..

публикувано на 22.07.18 в 16:52

Кадрови проблеми в "Локо" Мездра

ОФК "Локомотив" Мездра изигра своята втора контрола в предсезонната си подготовка. Треньорът Иван Георгиев-Саки е поставен в тежка ситуация, тъй като петима от футболистите му са контузени . Това наложи мездренчани да изиграят второто полувреме срещу четвъртодивизионния "Расово" с 10 души, тъй като имаше и двама отсъстващи поради служебни ангажименти...

публикувано на 22.07.18 в 16:31

Повече от 100 души се включиха в организираното изкачване на връх Ком

Точно в 8:10 часа групата тръгна за върха от хижа „Ком“ – нова. Походът премина без произшествия и при страхотно време. След излизането от горската част на маршрута се появи доста пронизващ вятър, но това не уплаши ентусиастите.Начело на колоната бе д-р Пенко Богданов, член на ПСС, а накрая на групата бе опитният турист ветеран Цеца Петкова. Първите..

публикувано на 22.07.18 в 16:28

"Ком" разгроми "Вихър" в контрола

Ком /Берковица/ разгроми с 6:0 Вихър /Николово/ в контролна среща . За четвъртодивизонния тим от Николово това бе първа проверка, а за новака в трета дивизия – втора. Вихърци бяха на една тренировка. Интересен сблъсък се получи на стадион „Мрамор”. Един срещу друг играха двама братя. Мартин Симеонов, който е общински съветник в Монтана, се..

публикувано на 22.07.18 в 16:08

Станислав Георгиев напусна Кариана

Станислав Георгиев изненадващо напусна Кариана. Защитникът информирал за решението си наставникът Атанас Джамбазки. „Не може седмица преди началото на първенството да напускаш. Това е крайно недостойно. Ние разчитаме на Георгиев, а той ни забива нож в гърба” , каза Джамбазки. Станислав Георгиев имал намерение да се присъедини към Оборище,..

публикувано на 22.07.18 в 14:23

Скандал прекъсна мача между "Огоста" и "Монолит"

Скандал прекъсна първия мач от футболния турнир, организиран от Община Хайредин и ОС на БФС във Враца. Дебютният двубой от второто издание на надпреварата не завърши. При резултат 4:1 за домакините от „Огоста“, гостите от съседното село Манастирище – ФК „Монолит“, напуснаха малко преди края на първата част, заради претенции за неотсъдена дузпа..

публикувано на 22.07.18 в 13:50