Монтана приема финалите за купата на България

Снимка: Любо Андреев

Монтана ще е домакин на финалния турнир за купата на България по волейбол при мъжете. Битката ще се проведе в зала “Младост” от 12 до 14 януари, реши федерацията.

За четвъртфиналите се класира директно домакина Монтана. Това означава, че момчетата на треньора Даниел Пеев няма да играят в 3-ия кръг, който ще се проведе между Коледа и Нова година. В него ще участват останалите 6 водещи отбора от Суперлигата и тези, които преодолеят втората фаза. През този сезон регламентът за купата беше променен. Клубовете поискаха тя да се състои преди края на първенството, за да не могат да се включват волейболисти от чужбина, както ставаше в годините назад.

Опитен бранител ще играе за Ком /Берковица/

Иван Тодоров започна подготовка с новака в Северозападната трета лига Ком /Берковица/. Централният бранител за последно игра в Кариана /Ерден/. Тодоров пропусна по-голяма част от мачовете през есента, след като се възстановяваше от операция на минискус. Играещият треньор на Ком Венци Иванов взе и 17-годишен юноша от школата на клуба. Крилото..

публикувано на 22.01.19 в 18:01

Ботев /Враца/ срещу Витоша /Бистрица/ при подновяването на първенството

Ясна е програмата на врачанския Ботев за първите 5 кръга от тази година. От БФС определиха датите и часовете, на които новакът играе в срещите си от 21-ия до 26-ия кръг. От средата на февруари, когато се подновява кампанията, до средата на мар, врачани имат по четири домакинства и гостувания. Ботев подновява мачовете с мач срещу Витоша, който..

публикувано на 22.01.19 в 14:25

"Ботев" (Враца) може да привлече нападател

"Ботев" (Враца) може да привлече в състава си български нападател , това може да се случи още преди тръгването си за лагера в Турция, съобщиха от ръководството на новака в елита. От там обаче не пожелаха да конкретизират име, както и да потвърдят, че става дума за напусналия "Верея"- Антон Огнянов. Всъщност в лагера на врачани вече има..

публикувано на 21.01.19 в 09:35

"Монтана" победи категорично "Славия"

Баскетболистките на Монтана победиха с 82:53 точки при гостуването си столичния Славия в среща от 13-ия кръг на държавното първенство при жените. Христина Иванова бе най-резултатна за успеха. Шампионките от Монтана доминираха през цялата среща. В средата на втората четвърт те се откъснаха с 20 точки преднина. На почивката Славия свали аванса до 13..

публикувано на 20.01.19 в 15:48

Втора победа в контролите записа "Кариана"

Кариана /Ерден/ се наложи с 2:0 над Вихрен /Сандански/ и записа втора победа в контролните срещи. Мачът се игра на стадиона в село Склаве. Красимир Илиев направи неофициален дебют за новия си тим. По един гол в двете полувременна отбелязаха момчетата на треньора Веселин Великов. В 15-та Цветомир Тодоров изведе по лявото крило Евгени Игнатов – Бамзе,..

публикувано на 20.01.19 в 15:47
Митко Ценов

Шампионска титла и квота за Балканиадата за "Атлет" Мездра

16-годишният Мартин Балабанов спечели първия златен медал за 2019 година за СК "Атлет" Мездра. Той победи в дистанцията от 3000 метра при юношите под 18 години на провелия се в София Национален шампионат с време 9.50.52 мин. На 1500 метра той остана шести в класирането. Участвайки извън класирането, Митко Ценов бяга отлично на 1500 метра и спечели квота..

публикувано на 20.01.19 в 15:46