Освободиха Тодор Чаворски от подготовката на врачанския "Ботев"

Снимка: Жоро Александров

Информацията беше потвърдена от клуба в социалните мрежи.

Старши-треньорът Сашо Ангелов предупреди преди първото занимание на тима, че ще се наложи да освободи още един-двама, но не назова имена. Врачани започнаха с 24-има играчи зимната си подготовка в сряда. Тогава нападателят Чаворски беше сред явилите се на заниманието. Юношата на "Левски" беше топстрелец на "Ботев" през миналото първенство. Той беше привлечен в клуба с назначението на Николай Тодоров-Кайзера за наставник. Чаворски се задържа повече от 2 години, като през миналата есен доста рядко попадаше сред титулярите.

Ако се стигне до раздяла, нападателят ще може да премине в друг клуб без трансферен иск, тъй като разтрогването на договора му с врачани ще е по взаимно съгласие.

Сериозна контузия за централният защитник на "Кариана" Иван Тодоров

Централният защитник на "Кариана" Иван Тодоров няма разкъсан минискус на коляното на левия крак, но ще се наложи операция. Бранителят направи ядрено-магнитен резонанс. От него стана ясно, че се налага да се почистят  няколко израстъка, които причиняват болки и подуване на коляното. Иван Тодоров ще се оперира в столична клиника, на 26..

публикувано на 19.09.18 в 15:35

Монтана гостува на "Хебър" в първенството на Суперлигата по волейбол при мъжете

Монтана стартира с гостуване на "Хебър" /Пазарджик/ в първенството на Суперлигата по волейбол при мъжете. Шампионатът започва на 12 октомври, а жребия бе теглен във Варна. Останалите двойки в първия кръг са: "Нефтохимик" 2010 /Бургас/ - "Добруджа 07" /Добрич/, "Марек Юнион-Ивкони" /Дупница/ - "Пирин" /Разлог/, "Дунав" /Русе/ - "Левски",..

публикувано на 19.09.18 в 14:10

Ком /Берковица/ с победа над Янтра /Полски Тръмбеш/

Момчетата на играещия треньор Венци Иванов записаха втори пореден успех пред собствена публика и вече има т 12 точки в шампионата на Северозападната трета лига . Малко преди почивката след центриране от корнер и заучено положение Цветан Цветанов откри головата сметка на берковчани. Ивайло Тошев и Венци Иванов доведоха нещата до..

публикувано на 18.09.18 в 16:41

Монтана победи Царско село

За лидера във Втора лига това е първа загуба . На стадион „Огоста” момчетата на треньора Ферарио Спасов надиграха с 2:0 гостите от София в среща от 7-ия кръг . „Царете” завършиха мача с 9 души , заради червени картони . Царско село влезе по-добре в срещата и в 22-та минута при една контраатака удар на Георги Минчев мина..

публикувано на 18.09.18 в 10:51

"Ботев" спечели мемориал в памет на Румен Ненов

"Ботев" /Враца/ спечели първия мемориал в памет на легендарния вратар Румен Ненов. Надпреварата във формат „Футбол 7“ бе за деца, родени преди 2008 г. Домакините мериха сили с още 3 тима – "Арес" /София/, ДФК "Видин" и "Монтана" по системата „всеки срещу всеки“. Възпитаниците на Пламен Йорданов заслужиха трофея след 3 победи, едната от които..

публикувано на 18.09.18 в 09:26

"Локомотив"/Мездра/ с минимална победа над "Партизани"

Въпреки тежките кадрови проблеми и безкрайно късата резервна скамейка на треньора Христо Коилов  отборът на ОФК "Локомотив"/Мездра/ успя трудно да победи у дома в срещата от шести кръг на Северозападната трета лига  "Партизан"/Червен бряг/ с 1:0 . В много труден и тежък мач домакините поведоха чак  в 75-та минута, като така желаният гол..

публикувано на 17.09.18 в 11:30