Момичетата на "Монтана" с две купи от футболен турнир в Тетевен

Снимка: Любо Андреев, архив

Женският отбор на "Монтана" зае пето място на турнира за момичета в Тетевен. Първото издание на надпреварата за момичета до 13 години се проведе в зала "Олипм", под патронажа на кмета на Тетевен Мадлена Бояджиева. Освен "Монтана", в състезанието с два отбора участва "Светкавица" /Градешница/, "Янтра" /Габрово/ и "Бургас". Отборът на ДФК"Видин" не пътува, заради невъзможността да събере отбор. Повечето момичета били болни.

Треньорът на "Монтана" Тодор Евлогиев- Паро разчита на 11 състезателки. За няколко от тях състезанието в Тетевен бе дебютно.

"Играхме срещу момичета много по-големи от нас и това си оказа влияние. Рая Георгиева е само на 8 години. За нас това участие ни носи опит в турнирите. Благодаря на родителите за доверието и на общинско предприятие „Спортни имоти” за осигурения превоз. Момичетата останаха изключително доволни от двудневния турнир и много се забавляваха”, допълни Евлогиев.

"Монтана" получи две купи- за петото място и спортсменство, а Рая бе определена за най-млад състезател. Турнирът спечели първия тим на "Светкавица".

"Локомотив" Мездра загуби от "Академик" Свищов

Общински футболен клуб "Локомотив" Мездра направи поредна грешна стъпка у дома и претърпя поражение от "Академик" Свищов с 3:4 в мач с много драматизъм и обрати. Срещата тръгна добре за домакините, които поведоха в резултата чрез гол на Марио Иванов, а Кирил Кръстев с глава удвои аванса до почивката. През втората част гостите обаче не се предадоха и..

публикувано на 22.10.18 в 14:11

"Старт М Криводол" спечели раликроса във Видин

Пистата на бившето летище край видинското село Иново бе домакин на последния 7-и кръг на Националния шампионат по рали крос . Организатори на автомобилното състезание са Община Видин, Автомобилен спортен клуб "Жико Моторспорт“, Българската федерация по автомобилен спорт и Международната асоциация по автомобилизъм. В Дивизия 1 победител стана..

публикувано на 22.10.18 в 09:44

"Бдин" победи с 3:0 "Трявна"

"Бдин" победи с класическото 3:0 "Трявна", но стигна трудно до успеха, който остави отбора на върха в класирането . Гостите си отбелязаха автогол в 61- та минута чрез Христо Минчев, Радослав Байчев удвои в 84- та, а третия гол падна в 94- та минута, като негов автор стана Боби Борисов. Видинчани изиграха най- слабото си първо полувреме от началото на..

публикувано на 21.10.18 в 20:40

"Град" Белоградчик започна с победа новото първенство

Мъжкият отбор на волейболен клуб "Град" Белоградчик записа първи успех през новия сезон на Висшата лига след 3:0 гейма (25-22; 25-22 ; 25-15) срещу "Ботев" Ихтиман. Много добро включване направиха новите попълнения- Ивайло Маринов, Божидар Александров, Георги Мишков и Велизар Ангелов, коментираха от клуба. Белоградчичани стартираха в обновен състав..

публикувано на 21.10.18 в 16:14

Стелците на СК "Спартак" Враца с медали от турнира в Перник

Стрелците на СК Спартак при ОД на МВР Враца защитиха реномето си в 7-ия републикански турнир по стрелба с пистолет „Кракра – Перник”. В надпреварата се включиха 16 формации с общо 92-ма състезатели.Турнирът бе открит от областния управител на Перник - Ирена Соколова.  Триото Ивайло Флоров - Николай Милушев - Емануил Павлов зае второто..

публикувано на 21.10.18 в 15:56

"Монтана" спечели регионалното дерби с "Кариана" (снимки)

Монтана победи с 2:1 Кариана /Ерден/ в регионалното дерби на 11-ия кръг на Втория ешелон, играно на стадион „Огоста”. Новакът в групата създаде две положения. По фланговете атакуваха Кристиян Димитров и Ивелин Илиев, но до попадение не се стигна. При първия си поглед към вратата на гостите домакините вкараха. В 22-та минута Гавов намери на границата на..

публикувано на 21.10.18 в 15:46