Две видинчанки на Европейското по волейбол

2
Мерелин Николова №13 и Мила Илиева №3
Снимка: CEV

Две видинчанки са в националния отбор на България за Европейското първенство по волейбол за девойки под 17 години, което започна в петък в София. В групата от 12 състезателки старши треньорът Стоян Гунчев включи състезателките на "Бдин-Вида" диагоналът Мерелин Николова и централният нападател Мила Илиева. Българките вече записаха две впечатляващи победи- с по 3:2 над Русия и Унгария. В двата мача Мерелин Николова отбеляза 18 точки. Днес младите "лъвици" излизат срещу Словения от 17:30 ч. България е в първа група на Европейското първенство заедно с Русия, Сърбия, Беларус, Унгария и Словения.

Галерия

Триумф на мездренски лекоатлети

Пореден успех постигнаха състезателите на СК"Атлет" Мездра на провелия се в София турнир "Нови звезди". Митко Ценов спечели дистанцията на 5000 метра и то с резултат 14.04.23 минути, което е с цели 10 секунди по-малко от досегашното му най-добро постижение. Той постигна този резултат след като се завърна от 5-седмичен подготвителен лагер в..

публикувано на 20.05.19 в 11:28

Румен Киров е втори на писта "Хасково"

Румен Киров завърши втори на писта "Хасково" в клас "Макси". Пилотът на Старт М /Криводол/ направи страхотно каране в състезанието от Националния шампионат на затворен маршрут и съвсем заслужено се качи на почетната стълбичка. В първата тренировка Киров не успа да покаже класата си и завърши последен, на осмо място. Във втората екипа му направи..

публикувано на 20.05.19 в 09:26

Ветерани бележат в първенството на Монтана

Веско Михайлов – Гери и Славчо Славчев – Еталон 5 се разписаха за Пърстрина 2012 /Николово/ при победата с 5:4 над Вършец в последна среща от сезона. Така Пъстрина завърши на второ място в крайното класиране на четвърта монтанска футболна дивизия. 61-годишният бивш нападател на Монтана Веселин Михайлов – Гери вкара за домакините от дузпа, в..

публикувано на 20.05.19 в 09:22

"Кариана" взе точка от лидера

Кариана /Ерден/ спечели много важна точка в битката за оцеляване. При гостуването си на лидера Царско село момчетата на треньора Веселин Великов направиха 1:1. Антонио Георгиев изведе напред „царете” в 4-та минута. Карианци бързо се върнаха в мача. След удар на Димитър Георгиев вратаря изби, а при добавката Николай Дичев изравни 1:1 в 10-та минута...

публикувано на 20.05.19 в 09:20

"Монтана" ще играе баражи за Първа лига

Монтана победи с 2:0 Пирин /Благоевград/ в среща от предпоследния кръг на Втора лига. Двата гола вкара Атанас Илиев. С трите точки монтанци си осигуриха баражите. Монтанци влязоха по-добре в мача. В 17-та минута на втора греда Атанас Илиев не успя да засече центриране на Тони Тасев. Вратарят на Пирин Филип Димитров се наложи да плонжира,..

публикувано на 19.05.19 в 18:49

АСК "Жико Моторспорт" е отборен победител в рали кроса във Видин

Първият кръг от националния шампионат по рали крос за тази година стартира от пистата на летището край село Иново. В състезанието взеха участие 27 екипажа от цялата страна. То премина при изключителен интерес и събра стотици фенове, дошли да подкрепят своите фаворити. При финалното класиране в Дивизия 3 на I-во място е Николай Николов от..

публикувано на 19.05.19 в 17:42